Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Кар'єра 5 липня 2010 р.

Як навчитися говорити «ні» на роботі

Як навчитися говорити «ні» на роботі Багато керівників компаній очікують, що співробітники нижньої й середньої ланки, щоб закріпитися на позиції, будуть працювати більше. Люди, від стажерів до керуючих партнерів, погоджуються на будь-які вимоги, тому що хочуть бути командними гравцями, виглядати ентузіастами або просто не хочуть нікого образити. Але вміння говорити «ні» може бути більш цінним кар'єрним активом, ніж готовність працювати надурочно. "Людям треба боротися зі звичкою на все погоджуватися, — говорить соціальний психолог Сюзен Н'юмен (Susan Newman), автор "Книги «ні»" (The Book of No: 250 Ways to Say It — And Mean It and Stop People-pleasing Forever). — Адже, сказавши «ні», ти фокусуєшся на власних цілях".

Угодовство, навпаки, шкодить репутації й руйнує кар'єру. "Керівництво очікує від тебе, що ти виконаєш роботу якісно й у строк, — говорить Бет Кронін (Beth Cronin), партнер юридичної фірми Trenam Kemker. — І якщо в тебе не вийде, тобі просто перестануть довіряти". "На початку кар'єрних сходів люди звичайно погоджуються на будь-яку роботу, що хоч якось співвідноситься з їхніми штатними обов'язками", — додає Нанетт Гартрел (Nanette Gartrell), ад'юнкт-професор психіатрії в Університеті Каліфорнії в Сан-Франциско й автор книги "Якщо ви не проти, я відмовлюся" (My Answer is No... If That's Okay With You). — Але згодом, що успішнішим ви стаєте, то частіше вас просять про допомогу, і то частіше прийдеться відмовлятися".

Якщо начальник умовляє вас брати участь у якомусь проекті, можете застосувати наступний прийом. Перш ніж погоджуватися, перелічіть свої поточні завдання й попросіть начальство допомогти з вибором пріоритетів. "Треба сказати, що ви не хочете відкидати пропозицію, але доведеться бути реалістом", — говорить Кронін. Якщо ж начальник наполягає, можна зайти з іншого боку: "Дуже хотілося б вам допомогти, але я вже повинен зробити до вівторка роботу своєму партнерові. Коли вам потрібний результат?". Головне, щоб ваші пояснення звучали як можна простіше й не містили зайвих деталей.

Всі опитані журналом Forbes експерти порадили не боятися чітко розділяти професійне й особисте життя. "Краще виправдання — це родина, — упевнений Гартрел. — Важко поставити під сумнів ваше бажання піти погуляти з дітьми або відвідати батьків після закінчення робочого дня".

Тримайте паузу

Визначте, скільки часу вам буде потрібно, щоб виконати роботу якісно, і як вона співвідноситься з вашими поточними зобов'язаннями. "Перш ніж сказати "так", треба добре оцінити, що особисто ви одержите від даного проекту", — говорить Сюзен Н'юмен.

Попросіть допомоги у виборі пріоритетів

Поясніть, що перед вами дилема, і попросіть її розв'язати. Не піддавайтеся на лестощі Якщо ж начальник підлестить вам, вам важко буде "злізти з гачка". Але у відповідь ви можете розповісти йому, чим ви зайняті в цей момент.

Уникайте зайвих деталей

Розповідь про те, якими проектами ви в цей момент займаєтеся, повинна бути короткою і простою. Виклавши на стіл весь ваш календар, ви ризикуєте, що бос засумнівається в корисності багатьох ваших завдань.

Оцініть наслідки відмови

Зважте плюси й мінуси відмови для вашої кар'єри й особистого життя. Якщо ви перебуваєте на нижчому щаблі ієрархії, у вас менше можливостей для відмови. На відповідальній посаді легковажна згода на участь у новому не дуже важливому проекті може зашкодити вашим основним обов'язкам або просто вимотати вас.

Запропонуйте альтернативу

Відмовившись допомогти, постарайтеся, проте, щось зробити для людини, яка попросила вас про допомогу. Запитайте, наприклад, чи можете ви бути корисні через кілька днів. "Запропонуйте інші варіанти, — радить Майкл Роберто (Michael Roberto), автор книги "Чому великі лідери не приймають відповідь «так»" (Why Great Leaders Don't Take Yes for an Answer). — Скажіть, що не можете стати виконавцем проекту, але можете допомогти якимось іншим чином".

Говоріть «ні» тільки при особистій зустрічі

Відмовляйтеся при особистій зустрічі. "Електронний лист може бути невірно розтлумачено, — говорить Сюзен Н'юмен. — Участь, яку виражає ваш голос, ви не зможете відобразити в листі".

За матеріалами статті Хелен Костер (Helen Coster) "How To Say No At Work", Forbes.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Эмоциональный интеллект 2.0Эмоциональный интеллект 2.0
Бла-бла-бла, или Что делать, когда слова не работаютБла-бла-бла, или Что делать, когда слова не работают
Прыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успехаПрыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успеха
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?
Вообрази. Как работает креативностьВообрази. Как работает креативность

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)