КОМЕНТАРІ | Стендап-наради 15 червня 2016 г.

Нарада стоячи: коротко і по суті

Якою б не була продуктивність нарад — високою чи нульовою — вони майже завжди тривають довше, ніж планувалось. Аби не затягувати обговорення, гаючи цінний для всіх час, Шерлін Лаубі (Sharlyn Lauby), відомий консультант в HR-сфері, радить скористатись із формату «стендап».

Шерлін Лаубі (Sharlyn Lauby)
Шерлін Лаубі
(Sharlyn Lauby)
Є лише три цілі проведення нарад: інформування, обговорення шляхів розв’язання проблем та надання зворотного зв’язку. В рамках кожного з цих типів зустрічей можуть бути вужчі підкатегорії. Так, мозковий штурм — це фактично нарада з надання зворотного зв’язку, бо його метою є отримати думку різних людей (у формі ідей) щодо різноманітних питань.

Одним із найефективніших способів проведення інформаційної зустрічі є формат «стендап». Така нарада є настільки короткою, що її можна провести стоячи. При цьому переслідується мета: максимально скоротити тривалість зустрічі, з тим щоб донести до її учасників тільки найсуттєвішу інформацію.

Зрештою, зустрічі цього типу з’явилися лише тому, що традиційна нарада займає невиправдано багато часу (рідко коли буває, що зустріч «сидячи» займає 10-15 хвилин). Бо якщо вже скликається зустріч, це означає, що кожний зі спікерів мусить говорити певну кількість часу. Інакше кажучи, вважається, що інформаційна цінність наради прямо пропорційна її тривалості. Якщо ви вже прийшли до конференц-залу на нараду, то у кращому разі вийдете звідти не швидше, ніж через 30 хвилин, а то й через годину.

Можна спробувати змінити традиційне сприйняття нарад, запровадивши зустрічі стоячи.

  • Зазвичай, такі зустрічі проводяться у відритому просторі (наприклад, у холі), а їхньою метою є швидко обмінятись інформацією. «Швидко» означає, що нарада не повинна тривати довше ніж 10 (чи найбільше 15) хвилин.

  • Як правило, наради стоячи проводяться на початку робочого дня чи зміни (попередня зміна передає своїм наступникам всю необхідну інформацію). Якщо виникла проблема з клієнтом, котра потребує подальшої уваги, то саме ця коротка нарада є «місцем стикування», покликаним гарантувати, що питання «не загубиться» у вирі інших справ. Зустрічі «стендап» не призначені ані для філософських розмов, ані для обговорення складних питань. Їхній зміст є приблизно таким: «Ось що вам потрібно знати на сьогодні — гарного дня».

  • Навіть дуже короткі брифінги можуть перетворитись на формальність. Практика показує: щоб не дати людям розслабитись (у хорошому сенсі), краще призначати наради на незвичний час. Наприклад, не на :00, :15, :30, :45, бо тоді люди запізнюються і брифінг затягується, а, скажімо, на :50.

  • Короткі наради можуть стати гарною нагодою для згуртування команди. Адже ніщо не заважає керівникові перед її завершенням відзначити, наприклад, працівника, котрий склав сертифікаційний екзамен, або подякувати всім, хто успішно довів до кінця складний проект.

  • Також серед переваг «стендапу» — можливість оперативно проінформувати цілу організацію про те, що в ній відбувається. Учасниками таких зустрічей не повинні бути тільки конкретні особи чи підрозділи. Якщо ви працюєте в компанії — будь ласка, долучайтесь. Зрозуміло, не потрібно, аби відділи приходити у повному складі, але кожна структура може делегувати свого представника, який би потім проінформував колег про те, що обговорювалась на зустрічі. Фактично працівники можуть по черзі відвідувати брифінги, що, крім усього, ще й дозволить їм сформувати зв’язки з представниками інших структур.

Сьогодні в організаціях «прозорість» — це дуже модне слово. Зрештою, як би до цієї ідеї не ставились керівники, неможливо очікувати від підлеглих високої віддачі і при цьому тримати їх у невіданні стосовно того, що відбувається. А змістовні короткі наради типу «стендап» якнайкраще підходять для оперативного інформування персоналу про останні й найближчі події.

За матеріалами "5 Ways to Inspire Creativity in Your Employees", hr bartender.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21 листопада 2018
Київ
XI Форум HR-Директорів
22-23 листопада 2018
Київ
Комплексне управління логістикою
28 листопада 2018
Київ
Фінанси для керівників та нефінансових менеджерів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Искусство обучать. Как сделать любое обучение нескучным и эффективнымИскусство обучать. Как сделать любое обучение нескучным и эффективным
Интервью с генеральными директорами ведущих компанийИнтервью с генеральными директорами ведущих компаний
Аутентичный персональный бренд. Продай себя, когда никого не покупаютАутентичный персональный бренд. Продай себя, когда никого не покупают
К черту все! Берись и делай!К черту все! Берись и делай!
Долой среднее! Новый манифест индивидуальностиДолой среднее! Новый манифест индивидуальности


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)