КОМЕНТАРІ | Ефективність 13 червня 2016 р.

Що вбиває ефективність лідера?

Джерело: innovations

Намагаючись досягти найкращих результатів, лідер інколи припускається помилок, які зменшують і ефективність, і мотивацію підлеглих. Про те, які найпоширеніші проблеми можуть виникати, і як з ними упоратись, розмірковує у своєму блозі Марк Санборн (Mark Sanborn), президент консалтингової компанії Sanborn & Associates та автор кількох бізнес-бестселерів.

Марк Сенборн (Mark Sanborn)
Марк Сенборн
(Mark Sanborn)
Дуже часто керівник намагається виграти за будь-яку ціну. Звичайно, перемога важлива — проте шлях її досягнення важить не менше. Скажімо, якщо вимагати від підлеглих постійно працювати на межі їхніх можливостей, рано чи пізно це підірве і атмосферу у колективі, і відносини між людьми. І, зрештою, отримані результати можуть виявитися значно меншими за нанесену компанії шкоду.

Також інколи лідер прагне підтверджувати свій авторитет і обирає для цього не найкращий спосіб. Наприклад, постійно демонструє, що він знає більше за підлеглих, є розумнішим. У довгостроковій перспективі це призводить лише до зниження рівня довіри між керівником і працівниками. Набагато ефективніше — сприяти збільшенню свого авторитету завдяки цікавим ідеям та поведінці, яку могли б наслідувати підлеглі.

Поширена помилка — «дисконтування» ідеї. Час від часу лідери надають більшого значення ідеям одних людей та схильні критично ставитись до ідей інших — тих, від кого вони не чекають проривних думок. У результаті дуже цінна ідея може бути відхилена лише тому, що надійшла з неочікуваного джерела. Щоб уникнути цієї помилки, керівнику варто пам’ятати, що гарна думка може з’явитись будь-коли і будь-де, а його упередженість — лише заважає справі.

Через брак вільного часу лідер інколи може не помітити ту хорошу (або навіть видатну) роботу, яку виконали працівники. Звичайно, це негативно відбивається на мотивації підлеглих — адже для багатьох людей найважливіше знати, що їхній внесок бачать та цінують. Якою б не була зайнятість управлінця, необхідно знаходити час на те, щоб відзначити працівників, які добре виконують свої завдання. А якщо робота була спільна, потрібно помітити внесок кожного з підлеглих — і розповісти про нього іншим.

Якщо фокус зміщується особисто на управлінця — ніхто не помічає команду

Одна з помилок керівників — створення культу персони в компанії. Справді, яскравий лідер привертає до себе чимало уваги, є дуже помітним. Але якщо фокус зміщується особисто на управлінця — ніхто не помічає команду. Навіть результати стають вже не такими важливими — а це, з часом, призводить до того, що їх стає менше.

За матеріалами "12 Things that KILL Your Leadership Effectiveness", Mark Sanborn's Leadership Blog.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21 листопада 2018
Київ
XI Форум HR-Директорів
22-23 листопада 2018
Київ
Комплексне управління логістикою
28 листопада 2018
Київ
Фінанси для керівників та нефінансових менеджерів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Как узнать все, что нужно, задавая правильные вопросыКак узнать все, что нужно, задавая правильные вопросы
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
Эффективные письменные деловые коммуникацииЭффективные письменные деловые коммуникации
Как работать по 4 часа в неделю и при этом не торчать в офисе «от звонка до звонка», жить где угодно и богатетьКак работать по 4 часа в неделю и при этом не торчать в офисе «от звонка до звонка», жить где угодно и богатеть
Искусство замечать. Секреты наблюдательности истинных лидеровИскусство замечать. Секреты наблюдательности истинных лидеров


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)