КОМЕНТАРІ | Ефективність 13 червня 2016 р.

Що вбиває ефективність лідера?

Джерело: innovations

Намагаючись досягти найкращих результатів, лідер інколи припускається помилок, які зменшують і ефективність, і мотивацію підлеглих. Про те, які найпоширеніші проблеми можуть виникати, і як з ними упоратись, розмірковує у своєму блозі Марк Санборн (Mark Sanborn), президент консалтингової компанії Sanborn & Associates та автор кількох бізнес-бестселерів.

Марк Сенборн (Mark Sanborn)
Марк Сенборн
(Mark Sanborn)
Дуже часто керівник намагається виграти за будь-яку ціну. Звичайно, перемога важлива — проте шлях її досягнення важить не менше. Скажімо, якщо вимагати від підлеглих постійно працювати на межі їхніх можливостей, рано чи пізно це підірве і атмосферу у колективі, і відносини між людьми. І, зрештою, отримані результати можуть виявитися значно меншими за нанесену компанії шкоду.

Також інколи лідер прагне підтверджувати свій авторитет і обирає для цього не найкращий спосіб. Наприклад, постійно демонструє, що він знає більше за підлеглих, є розумнішим. У довгостроковій перспективі це призводить лише до зниження рівня довіри між керівником і працівниками. Набагато ефективніше — сприяти збільшенню свого авторитету завдяки цікавим ідеям та поведінці, яку могли б наслідувати підлеглі.

Поширена помилка — «дисконтування» ідеї. Час від часу лідери надають більшого значення ідеям одних людей та схильні критично ставитись до ідей інших — тих, від кого вони не чекають проривних думок. У результаті дуже цінна ідея може бути відхилена лише тому, що надійшла з неочікуваного джерела. Щоб уникнути цієї помилки, керівнику варто пам’ятати, що гарна думка може з’явитись будь-коли і будь-де, а його упередженість — лише заважає справі.

Через брак вільного часу лідер інколи може не помітити ту хорошу (або навіть видатну) роботу, яку виконали працівники. Звичайно, це негативно відбивається на мотивації підлеглих — адже для багатьох людей найважливіше знати, що їхній внесок бачать та цінують. Якою б не була зайнятість управлінця, необхідно знаходити час на те, щоб відзначити працівників, які добре виконують свої завдання. А якщо робота була спільна, потрібно помітити внесок кожного з підлеглих — і розповісти про нього іншим.

Якщо фокус зміщується особисто на управлінця — ніхто не помічає команду

Одна з помилок керівників — створення культу персони в компанії. Справді, яскравий лідер привертає до себе чимало уваги, є дуже помітним. Але якщо фокус зміщується особисто на управлінця — ніхто не помічає команду. Навіть результати стають вже не такими важливими — а це, з часом, призводить до того, що їх стає менше.

За матеріалами "12 Things that KILL Your Leadership Effectiveness", Mark Sanborn's Leadership Blog.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4-6 серпня 2021
Київ
Керівник HR-служби. Побудова системи управління персоналом
5-6 серпня 2021
Київ
Фінанси для нефінансистів
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
12 важелів успіху12 важелів успіху
Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у життіЗмінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)