КОМЕНТАРІ | Успішність компанії та криза 27 серпня 2009 р.

Чи може успіх стати причиною провалу?

Боб Селден (Bob Selden) автор книги "Що робити, коли ви стали босом" (What To Do When You Become The Boss), який сам має чималий досвід на управлінських посадах, розповідає, чому успішним компаніям, які завжди були на гребені хвилі, буває особливо складно пережити економічну рецесію.

Боб Селден (Bob Selden)
Боб Селден
(Bob Selden)
Криза зробила можливим один дивовижний феномен. Найбільш успішні компанії (ті, які мали найбільше грошових активів та потенційних можливостей) сьогодні потрапили до розряду тих, яким потрібно зробити найбільші зміни у своїй структурі та свідомості, щоб вижити.

Як говорить керівник однієї дуже успішної компанії: "Коли в минулому нам потрібно було прийняти рішення про те, який із двох потенційно успішних проектів інвестувати — ми вирішували підтримати обидва проекти, трішки розширивши бюджет на них. У нас була конкурентна стратегія боротьби у кожному сегменті ринку. А це означало, що типове управлінське рішення приймалося так: «знайдіть спосіб зробити все і відразу». Ми завжди намагалися зробити все, що можливо... і дещо з цього спрацьовувало!"

Сучасна фінансова ситуація передбачає значні зміни в компетенціях для того, щоб мати змогу керувати успішним бізнесом. І особливо в тих аспектах, які стосуються прийняття рішень.

Чи є в успішних компаній сміливість сказати "НІ" надлишковим проектам? Чи зможуть вони проактивно приймати "болісні" рішення? Наприклад, ті рішення, які стосуються скорочення тієї чи іншої діяльності, виходу з тих чи інших ринків для того, щоб захистити свої ключові компетенції. Або ж залишитися конкурентоспроможними у сфері, яка є ядром бізнесу.

Коли рівень продажу скорочується, традиційний підхід до прийняття рішень передбачає зниження цін. Але, коли клієнти взагалі не мають грошей (або бажання купувати продукт), жодне зниження цін не поверне продаж до належного рівня. Крім того, якщо компанія обвалить ціни — їй буде надзвичайно складно повертатися до попереднього рівня.

Альтернативне рішення — задатися запитанням, "чому ж люди не купують ваш продукт?" Один виробник автомобілів, задавши собі це запитання, прийшов до несподіваного висновку: люди не купують автомобілі не тому, що у них немає грошей, а тому, що вони бояться втратити роботу і, як наслідок, не готові зараз робити настільки серйозних капіталовкладень, незалежно від того, наскільки буде знижена ціна.

Тому, замість того, щоб масово знизити ціну, вони запропонували можливість повернення товару. Передбачалося, що кожна людина, яка втратить роботу протягом певного часу після купівлі автомобіля, матиме змогу повернути його, при цьому відшкодувавши собі витрачені кошти.

Тож більшості лідерів потрібно знову повернутися до часто цитованої але рідко застосовуваної практики — "споживач — передусім!" Якщо вони навчаться по-справжньому задовольняти потреби споживача, а не просто "проштовхувати продаж" — тоді здобудуть шанс утриматися на ринку.

За матеріалами "Can too much success lead to failure?", management-issues.
Адаптований переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
11-12 грудня 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
11-12 грудня 2021
Київ
Трансформаційне лідерство у бізнесі
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)