КОМЕНТАРІ | Лідерство 27 листопада 2013 р.

Мислити як лідер

Гіркі розчарування та болісні падіння для молодого управлінця не рідкість. Як же знизити ймовірність невдач? Ось що пише на цю тему один із найвідоміших бізнес-лідерів сучасності, колишній голова General Electric Джек Уелч (Jack Welch)1.

Джек Уелч (Jack Welch)
Джек Уелч
(Jack Welch)
Дуже часто людина, котра отримує першу у своєму житті керівну посаду, ніяк не може второпати, у чому ж, власне, зміст нової роботи. Саме це — основна причина того, чому так багато управлінських кар’єр котяться під укіс.

Лідерство — це «ломка», кардинальна зміна себе. Адже раніше ви були живим втіленням власного успіху. Ваша діяльність, ваш внесок — ось у чому полягала вся суть. Потрібно було лише підняти руку, дочекатися, поки вас викличуть і надати правильну відповідь.

Натомість успіх лідера вимірюється зростанням людей, якими він керує. Зробити підлеглих розумнішими, відважнішими і більш значущими — саме у цьому вся сіль. З миті прийняття на себе лідерської ролі, все, що ви робитимете як індивід, щербатого гроша не вартуватиме. Матиме значення тільки одне: як ви ростите членів вашої команди, яку підтримку їм надаєте, як допомагаєте зміцнювати впевненість у власних силах. Звісно, ви також маєте право на частку уваги з боку тих, хто знаходиться вище вас; проте, виключно за умови, що ваша команда — переможець. Інакше кажучи, ваше визнання — це лише відбиток променів слави, у яких перебуває ваша команда.

Так, це потребує дуже глибинної і, до того ж, неймовірно складної трансформації. Лідерство — це переналаштування усього вашого способу мислення. У вашій голові більше не кружлятиме думка «Як мені виділитися серед колег?» — відтепер ви думатимете тільки про те, як допомогти своїм людям краще виконувати роботу. Аби здійснити такий перехід вам може знадобитися кілька, а то й пару десятків років. Зрештою, усе попереднє життя — зі школи до останньої посади — ви вдосконалювалися лише у тому, як найкраще «піднімати руку». Проте є і гарні новини: адже хтось таки розпізнав у вас той «стрижень», що дає людині змогу перетворитися із зіркового гравця на тренера.

Що ж потрібно для успішного ривка? Найголовніше, ви повинні активно займатися наставництвом. Випромінюйте з себе позитивну енергію, яка б охоплювала простір, у якому ви проживаєте спільне з вашими підлеглими життя та робите спільну справу. Висловлюйте оптимізм щодо майбутнього і хай у вас «болить душа». Пристрасно прагніть успіху кожної людини. Надавайте підлеглим зворотній зв'язок. Але не тільки наприкінці року або півріччя, а завжди. Після зустрічей, презентацій, розмов з клієнтами… Використовуйте будь-яку значущу подію як можливість для навчання. Обговорюйте з людьми, що саме вам сподобалося, а також, що і як вони повинні вдосконалити. Ваша енергія надаватиме сили усім навколо вас.

Проте нічого не потрібно підсолоджувати. Ваші знаряддя — справедливість та об’єктивність. І так вже сталося, що саме це відрізняє найефективніших лідерів. «І в радощах, і в горі» — ніколи не забувайте: ВИ — ЛІДЕР. І тепер справа не в вас, а в них.

За матеріалами "How to Think Like a Leader", LinkedIn.


    1 Джек Уелч (Jack Welch) — засновник та голова Інституту менеджменту, який носить його ім’я. Співавтор матеріалу — Сьюзі Уелч (Suzy Welch), відомий публіцист та телекоментатор, автор книги «10-10-10. Як управляти власним життям» (10-10-10: A Fast and Powerful Way to Get Unstuck in Love, at Work, and with Your Family).


comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
22 березня 2018
Київ
Управління відділом продажів (Наталія Дегтярьова)
28 березня 2018
Київ
Фейсбук і Інстаграм для бізнесу. Стратегії розвитку бренду і залучення клієнтів в соціальних мережах (Світлана Прохоровська)
30 березня 2018
Львів
Майстер-клас Радислава Гандапаса «SelfMadeMan: самоменеджмент і самомотивація»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Великолепные мероприятия. Технология и практика event managementВеликолепные мероприятия. Технология и практика event management
Не в знании сила. Как сомнения помогают нам развиватьсяНе в знании сила. Как сомнения помогают нам развиваться
Совсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное руслоСовсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное русло
MBA в кармане. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управленияMBA в кармане. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управления
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)