КОМЕНТАРІ | Лідерство 29 жовтня 2012 р.

Три ознаки лідерства

Вініт Наяр (Vineet Nayar), колишній голова ради та директор компанії HCL Technologies Ltd., а також автор книги "Спершу співробітники, потім клієнти" (Employees First, Customers Second), розповідає про три ознаки лідерства на прикладі історії із власного життя.

Вініт Наяр (Vineet Nayar)
Вініт Наяр
(Vineet Nayar)
Коли я був дитиною, то щовечора грався із однолітками у парку неподалік від мого дому. Нашим негласним лідером був хлопчик всього на рік старший за мене. Він завжди знайомив нових дітей між собою, розповідав їм правила ігор, в які ми гралися і турбувався про те, щоб жодна дитина не відчула, що про неї забули. Ми довіряли йому і знали, що в разі чого він завжди прикриє наші спини.

Жодні лідерські уроки, які мені довелося засвоїти після того, не залишили такого ж сильного враження, як уроки, які я засвоїв, коли був дитиною:

Довіра: Чи довіряють вам учасники вашої команди? Чи переконані вони, що в будь-якій ситуації ви виберете їхню сторону і будете захищати їх до останнього? Тільки така довіра дозволяє людям відчути себе по-справжньому наділеними повноваженнями і додає їм сміливості йти на ризик та виходити за межі власної зони комфорту.

Емпатія: Чи помітили ви стурбований вигляд свого колеги, коли він зайшов до офісу? Чи пропустили його, тому що були занадто зайняті власними справами? Чи ставитесь ви до учасників своєї команди як до людей, чи лише як до працівників?

Емоційний інтелект — одна із найважливіших якостей успішного лідера. Всі ми в першу чергу люди, тому усвідомлення того, що наш керівник турбується про нас — фундаментальна потреба.

Наставництво: Незалежно від того, наскільки ми талановиті і досвідчені, ми завжди потребуємо допомоги від інших, наставника, який навчить нас "правилам гри". Пет Рілі (Pat Riley) відомий тренер NBA, колись сказав, що навіть серед найуспішніших баскетболістів не існує такого гравця, який не хотів би, щоб його тренували. Те саме стосується й бізнесу.

За матеріалами "Three Leadership Traits that Never Go Out of Style", HBR Blog Network.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1-2 грудня 2021
Київ
Фахівець із закупівель. Навчання закупівлям від А до Я
1-2 грудня 2021
Київ
Навички менеджменту: розвиток ключових компетенцій керівника
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі
Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та життіТехнологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)