КОМЕНТАРІ | Ефективність 1 листопада 2017 р.

Що може бути не так із «ефективністю»

Джерело: K.Fund Media

Експертів із ефективності краще остерігатися — говорить професор із менеджменту канадського McGill University Генрі Мінцберг (Henry Mintzberg).

Що може бути не так із «ефективністю» Ефективність — це як материнство. Вона б’є нам по кишені найсильніше, якщо використовувати старий військовий вираз. Ви приймаєте рішення, яких переваг ви хочете; ефективність досягає їх за найменшу можливу ціну. Хто зміг би це заперечити?

Наприклад, я.

Нижче наведено декілька речей, які є ефективними. Запитайте себе, що я маю на увазі — перші слова, які спливають у вашій голові.

Ресторан є ефективним.

Ви подумали про швидкість обслуговування? Більшість людей робить саме так. Мало хто думає про якість їжі. Чи це основний критерій, за яким ви обираєте ресторани?

Мій дім є ефективним.

У першу чергу в голову завжди приходить енергоефективність. Скажіть, невже хтось колись купив будинок із огляду на його енергоефективність, а не за дизайном або розташуванням?

Що ж відбувається? Це стає досить очевидним, щойно ми це усвідомлюємо. Коли ми чуємо слово «ефективність», то підсвідомо звужуємо його значення до найбільш вимірюваних критеріїв, таких як швидкість обслуговування або споживання енергії. Ефективність означає вимірювану ефективність. І проблема тут полягає в трьох наступних пунктах.

1. Оскільки витрати, як правило, легше виміряти, ніж переваги, розуміння ефективності часто звужується до економії: скорочення вимірюваних витрат за рахунок менш вимірюваних вигод.

Подумайте про всі ті уряди, які скоротили витрати на охорону здоров’я або освіту — якість цих послуг погіршилася. Як щодо тих керівників, які скоротили бюджет на дослідження, щоб можна було одразу заробити більші гроші, або студента, який знайшов всі способи зробити оркестр ефективнішим.

2. Оскільки економічні витрати, як правило, легше виміряти, ніж соціальні витрати, ефективність в підсумку може легко призвести до ескалації соціальних витрат.

Ефективне створення фабрики або школи — це легко, поки ви не переймаєтеся забрудненням повітря або мозком, який закипає від навчання. Я можу закластися, що фабрика в Бангладеш, на якій сталася аварія, була дуже ефективною.

3. Оскільки економічні вигоди, як правило, легше виміряти, ніж соціальні, ефективність штовхає нас до економічного мислення, яке може призвести до соціальної деградації.

У двох словах: ми ефективні, коли їмо швидку їжу замість хорошої їжі. Тому остерігайтеся ефективності та експертів з ефективності, а також ефективної освіти, медико-санітарної допомоги та музики, навіть ефективних фабрик. Будьте уважні також і до збалансованих показників, оскільки, хоча вплив усіх факторів і може бути добре врахованим, кості випадають на користь того, що легше виміряти.

До речі, Twitter ефективний. Тільки 140 знаків! Навіть мій блог менш ефективний.

За матеріалами "What could possibly be wrong with “efficiency”? Plenty.", Henry Mintzberg.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4 грудня 2021 — 15 січня 2022
Онлайн-курс
Стратегічний розвиток бізнесу
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Великий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздівВеликий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздів
Як ніколи не помилятися. Сила математичного мисленняЯк ніколи не помилятися. Сила математичного мислення
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)