КОМЕНТАРІ | HR 18 червня 2021 р.

Як автоматизувати HR-процеси

Автор: Олексій Сімончук

У чому переваги автоматизації HR-процесів для компанії, які завдання вона виконує та як її впровадити? А головне — що конкретно потрібно зробити для автоматизації HR-процесів?

Як автоматизувати HR-процеси

Навіщо потрібна автоматизація

Автоматизація HR-процесів мінімізує витрати зусиль і часу на виконання рутинних дій.

HRM-системи позбавляють необхідності вести вручну облік у таблицях, вписувати щоразу дані кандидатів і співробітників, розраховувати відпустки й надавати лікарняні, призначати зустрічі тощо. Це все відбувається автоматично в системі, HR необхідно тільки один раз ввести дані, а далі — управляти ними в системі.

Ось кілька причин, чому ще необхідна автоматизація HR-процесів:

 1. Процеси стають стандартизованими. Не треба щоразу вигадувати щось нове й заново розпочинати створення процесу. Система дає можливість HR-команді легко вести облік у системі, і для цього не потрібно додавати нові вкладки чи створювати інші таблиці.

 2. Будується бренд роботодавця. Нові люди приходять у компанію, де побудовані автоматизовані HR-процеси, і розуміють, що їхня робота буде значно полегшена й ефективніша. Також нові співробітники зможуть ознайомитися в системі з усіма іншими співробітниками компанії та їхніми посадами, дізнатися про нові події, які відбуватимуться, бачити щоденне оновлення прогресу команди, запрошувати відпустку/лікарняний без походів по кабінетах і гаяння часу, а лише за допомогою одного кліку або дотику через смартфон.

 3. Більш безпечно. HRM-системи дозволяють безпечно керувати всіма процесами в одному місці. Інформація про співробітників, облік відпусток і лікарняних, а також контакти кандидатів більше не розкидані по різних документах — вони зручно розташувалися в одній системі.

 4. Економить час. Усі переваги автоматизації показують, що вона значно економить час співробітників. Це дозволяє їм більше зосереджуватися на своїй безпосередній роботі, ефективніше її виконувати, розвивати себе й компанію.

Які завдання вирішує автоматизація HR-процесів

Набір співробітників. Тут йдеться про формування заявки, пошук кандидатів, відправку тестових завдань, їхнє оброблення, колективне онлайн-обговорення кандидата, запрошення на співбесіду, формування пропозиції з роботі тощо.

Адаптація нових співробітників. Автоматизація допомагає створити поетапний процес введення співробітника в нову посаду з можливістю контролювати й аналізувати успішність проходження адаптаційного періоду.

Навчання персоналу. Це й навчання персоналу в потоці, і призначення курсів і тестувань, перевіряння завдань, інтерактив і ігрові методики.

Управління персоналом. Облік робочого часу, погодження відпусток, відгулів і лікарняних. Календар відсутностей і структура компанії.

Збирання зворотного зв’язку. Наприклад, проведення опитувань і анкетувань, збирання ідей і побажань із можливістю голосування та обговорення.

Статистика й аналітика. Це збирання статистики з успішності проходження адаптації на кожному її етапі, проходження навчання та тренінгів, загальна статистика по персоналу: оцінювання ефективності джерел найму, коефіцієнт відбору/звільнень, виявлення рівня плинності для різних груп персоналу тощо.

Необхідні кроки для автоматизації HR-процесів

Одне рішення для всіх завдань

Не треба шукати для кожного завдання одне рішення, адже тоді співробітники будуть плутатися, де й що необхідно робити, довго адаптуватимуться до кожної нової програми та процесу, тому це не буде допомагати економити їхній час і спрямовувати його на розвиток. Тим паче, що є універсальні HRM-системи, які об’єднують у собі безліч процесів в одному місці.

Знайдіть гнучку систему

Шукайте HRM-систему, яка буде достатньо швидкою, функційною та гнучкою. Система має добре налаштовуватися під конкретно ваші завдання та вимоги.

Розберіться з процесами

Складіть список усіх процесів, завдань, проблем HR-спеціаліста. Потім треба вибрати ті, які забирають багато часу, але дають невеликий ефект. Далі розділіть усі процеси по категоріях:

 • важливі та термінові;
 • важливі, але не термінові;
 • термінові, але не особливо важливі;
 • не термінові та не важливі.

Ось що ще необхідно зробити компанії, яка розпочинає процес автоматизації HR-процесів:

 1. Перевести всі різновиди заявок в електронний вигляд.
 2. Створити єдине вікно доступу до всіх заявок, структурувати заявки за типами.
 3. Зробити прості процеси без додаткових інтеграцій зі сторонніми системами.
 4. Розробити особистий кабінет співробітника з можливістю бачити статус за заявками.

Це забезпечить цілодобову роботу, дасть можливість подавати заявки з будь-якого місця і з будь-якого пристрою, зекономить час, частини полів заявки будуть заповнюватися автоматично, а ще дасть змогу бачити статистику: єдиний список заявок і статуси виконання по них, що дозволяє управляти навантаженням на HR-службу.

Яку систему вибрати

CakeHR

Як і всюди, тут можна вести базу даних співробітників, проводити опитування, збирати фідбек, а також управляти витратами в компанії. Однак кожен із модулів треба купляти окремо.

Scriptum

Scriptum дозволяє автоматизувати розгалужені спеціалізовані процеси завдяки гнучкій архітектурі рішень та готовим вбудованим модулям. Система є комплексним рішенням, яке можна інтегрувати з будь-якими CRM, ERP та іншими системами автоматизації. Scriptum дозволяє організувати ІТ-системи бізнесу та закрити будь-які прогалини в існуючих процесах систем автоматизації.

Hurma System

HRM-система об’єднує необхідний функціонал в одному рішенні. Тут є й база кандидатів і вакансій для рекрутера, й інтеграція з локальними job-порталами, а також підтримка сорсинг-плагіна AIFox, який дозволяє сканувати інформацію про кандидата на LinkedIn, у соцмережах і на сайтах робіт.

Comindware

Система автоматизує HR-процеси (рекрутинг, прийняття нових співробітників, організацію корпоративного навчання й заходів тощо). Пропонує гнучкий інтерфейс з веб-формами для заявок, функціоналом для формування звітів і швидкого отримання довідкової інформації. А також має сат-бот в якості альтернативного інтерфейсу взаємодії.

E-Staff

Програма закриває більшу область автоматизації рекрутингу в компаніях і рекрутингових агентствах від розміщення вакансії до проходження випробувального терміну. Тут є єдина база резюме, розумний пошук, звіти, аналітика та багато іншого.

Ілюстрація: virtualizationdemand.com

Про автора:

  Олексій Сімончук, бізнес-журналіст, сфера спеціалізації — IT-рішення для бізнесу.


comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21-22 вересня 2021
Київ
Фінанси для нефінансистів
22-23 вересня 2021
Онлайн-курс
Професійний продаж В2В: від першого контакту до повторного продажу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бутиПеремикайся. Стань тим, ким хочеш бути
Можливо все!Можливо все!
Перемогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потімПеремогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потім


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)