Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


РЕЦЕНЗІЇ | Бізнес-роман 31 січня 2006 р.

Якщо... то...

(Э. М. Голдратт, Д. Кокс
"Цель: процесс непрерывного улучшения. Цель-2: дело не в везенье")

Цель: процесс непрерывного улучшения. Цель-2: дело не в везенье (Э. М. Голдратт, Д. Кокс)
ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО КНИГУ
Це досить незвичайна книга. Формат бізнес-роману в літературі, яку прийнято вважати сухою і ніяк не розважальною, здається, здобуває все більшу популярність. Підкуповує саме життєвість описуваних подій. І це лише маленька дещиця унікальності видання.

Книга складається із двох частин: «Ціль», що видана ще 20 років тому, і «Ціль-2», що вийшла порівняно недавно. Головним героєм книги є молодий директор заводу Алекс Рого, який перебуває в незавидній ситуації: його завод повинен показати за короткий період часу приголомшливі результати, щоб не бути закритим. І, слід визнати, виходить із даного положення блискуче. Його призначають на пост віце-президента диверсифікованої групи, він застосовує отриманий досвід ще на 3-х заводах і, як ви вже напевно здогадались, стає президентом корпорації. Такий собі, традиційний американський хеппі-енд.

Алекс Рого — геній? Унікум? Везунчик? Зовсім ні... Людина, яка бере під сумнів традиційні підходи оцінки ситуації та приходить к системному підходу до управління? Безумовно.

У книзі не раз спливає ім'я Іони (ніби дон Хуан у Кастанеди). Саме цей вчений-фізик (!) став наставником-гуру Алекса, направляючи на правдивий шлях. Причому, готових рішень у нього немає. Він просто задає правильні питання...

Просто і доступно представлена в книзі Теорія Обмежень (Theory of Constraints, ТОС) і є тим самим системним підходом, заснованим на використанні логіки причинно-наслідкових зв'язків для визначення ключової проблеми організації. А чи знаєте Ви, що таке «Пляшкове горлечко», «Не бажані явища», «Дерево існуючої (майбутньої) дійсності», «Дерево передумов»? То може побудуємо «Грозову хмару»?

Відразу пригадується теорія алгоритмів, системний аналіз, семантичні мережі, теорія графів, призабута мова логічного програмування Пролог, якими нас (під час перебування студентом КПІ) щедро наділяли викладачі. Все те ж саме, тільки теоретизоване. І ми ще скаржимося, що нас вчили не так і не тому... Проривні ідеї дуже часто виникають на стику наук. Тому експериментуйте, згадуйте те, що Ви колись вчили і зовсім незаслужено забули.

Цікаво, що досить тяжко визначити межі застосування Теорії Обмежень (пробачте за тавтологію). Розумові процеси з успіхом викладаються навіть у початкових класах школи. Що, як не це — краще підтвердження життєздатності методу?

ЦИТАТИ:

 • «Вибрати ціль — не так легко. Ми не можемо говорити про ціль як про щось ізольоване. Ми повинні оперувати в якихось конкретних рамках. Безглуздо намагатися визначити ціль без певних меж, у яких ми повинні постаратися її досягти».

 • «Що насправді визначає сприйняття продукту ринком? Не зусилля, витрачені на його виробництво, а вигода, отримана від придбання цього продукту... Існує 2 види вигоди: коли додається щось позитивне або усувається щось негативне».

 • «Необхідні умови для досягнення мети організації:
  1. Робити гроші як у сьогоденні, так й у майбутньому
  2. Забезпечити працівникам надійне оточення, що доставляє задоволення, як у сьогоденні, так і майбутньому
  3. Забезпечити задоволення потреб ринку як у сьогоденні, так і майбутньому».

 • «Стратегія — це напрямок, у якому ми повинні рухатися, щоб досягти мети».

 • «При правильній стратегії можна запобігти падіння ринку фірми нижче тієї риси, за якої не буде вистачати роботи всім працівникам... шляхом створення достатнього рівня гнучкості (щоб кожен працівник обслуговував не один сегмент ринку, а декілька)... Щоб домогтися гнучкості своїх людських ресурсів, треба сегментувати ринок, а не ресурси...».

 • «TOC займається розумовими процесами, це підрозділ логіки. Інакше кажучи, це науковий метод» (інтерв'ю з Dr. Antoine Van Gelder).

Олександр Данилюк, MCUa.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Четыре правила успешного лидераЧетыре правила успешного лидера
Блестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работатьБлестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работать
Момент истины. Почему мы ошибаемся, когда все поставлено на карту, и что с этим делать?Момент истины. Почему мы ошибаемся, когда все поставлено на карту, и что с этим делать?
Эффективные письменные деловые коммуникацииЭффективные письменные деловые коммуникации
МВА за 10 дней. Самое важное из программ ведущих бизнес-школ мираМВА за 10 дней. Самое важное из программ ведущих бизнес-школ мира

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)