РЕЦЕНЗІЇ | Книга 8 травня 2007 р.

Допомога старіючому бренду

Brand Rejuvenation

Більшість книг з брендінгу фокусуються на перетворенні продуктів на бренди. Проте, вони упускають зі свого поля зору не менш важливу проблему: забезпечення стабільності. Яким чином підтримувати бренд, щоб він протягом довгого часу не втрачав своєї привабливості і відшкодовував вкладені в нього інвестиції? Як вдихнути нове життя у старіючу "грошову корову"? Як пов'язати бренд із новими поколіннями споживачів? Книга "Омолодження бренду" (Brand Rejuvenation) стверджує, що "з точки зору користувачів чи споживачів бренд старіє тому, що втрачає свою привабливість, свою прив'язаність до аудиторії та всю або частину своєї ідентичності". Що ж є причиною старіння бренду? І, що набагато важливіше, яким чином можна уникнути цього негативного процесу?

Першим кроком до омолодження бренду є проведення аудиту, щоб визначити, чи дійсно бренд застарів і чи володіє він достатнім довгостроковим потенціалом, щоб пройти через процес омолодження та виправдати необхідні інвестиції. Автор книги "Омолодження бренду" Jean-Marc Lehu, професор з маркетингу у Panthéon Sorbonne University пропонує спеціальні показники, які здатні стати в нагоді. Симптоми старіння включають в себе сповільнення запуску нових продуктів, нонконформізм до технологічних стандартів, "не модні" кольори, підвищення середнього віку користувачів, скорочення кількості контактів зі споживачами та старіння продавців. Аудит бренду повинен брати до уваги також комунікаційні особливості, зважаючи на слабкі сторони, як слабкість представників бренду, застаріла упаковка, останні місця рекламних кампаній у спеціалізованих рейтингах та на фестивалях реклами. Зверніть увагу, що жоден із наведених вище показників ніяким чином не зачіпає кількості продаж чи прибутковість. Результати аудиту дозволяють визначити: потенційну небезпеку для бренду, наскільки легко вирішити проблему на даній стадії, потенційні витрати та час, необхідний для вирішення.

У книзі наголошується: один лише той факт, що бренд орієнтується на старшу аудиторію, не є ознакою його старіння. Так само старіння бренду не може бути визначене його хронологічним віком, а лише тим віком, який приписують йому його споживачі. А отже омолодження потребує перетворення бренду на більш сучасний у свідомості споживачів. А первинним інструментом для омолодження звісно ж є реклама. Інші засоби: використання відомих особистостей, співпраця з іншими брендами, розширення дистрибуції та модернізація візуального вигляду бренду.

Проте омолодження бренду повинно бути крайнім засобом. Компаніям варто зосередитися на запобіжних заходах, щоб попередити старіння. Такий підхід зазвичай буває дешевшим та дозволяє уникнути паніки. Автор пропонує набір корисних інструментів для аналізу, чи дійсно бренд потребує омолодження.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1 жовтня 2020
Київ
Оплата за результатом: KPI-мотивація. KPI посад. Впровадження Системи Мотивації персоналу
5 жовтня — 7 грудня 2020
Київ
Курс «Управлінський коктейль»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Коротко і по суті. Мистецтво визначати пріоритетиКоротко і по суті. Мистецтво визначати пріоритети
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Рік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергієюРік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергією

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)