РЕЦЕНЗІЇ | Книга 30 вересня 2008 р.

Ми думаємо

We-Think

Книга британця Чарльза Лідбітера (Charles Leadbeater) "Ми думаємо" (We-Think) обіцяє стати справжнім проривом у галузі інновацій. Вона піддає сумніву традиційну ієрархічну структуру сучасних компаній та виводить на перше місце масове співробітництво, уможливлене сучасними інтернет-технологіями.

У книзі розказано, яким чином можуть об'єднатися аматори та експерти у різних сферах, щоб створювати продукти та надавати сервіс ще більш ефективно. Але головне — що вони не будуть вимагати винагороди у звичному розумінні цього слова. Вже сьогодні ми можемо спостерігати, як безкоштовність заволодіває Інтернетом. Волонтери не лише створюють видатні продукти — але й отримують від цього справжнє задоволення. Можна сказати, що вони більш щасливі, ніж люди, які живуть на зарплатню.

"Наша успішність все менше залежатиме від того, чим ми володіємо та що споживаємо, і все більше від того, що ми знаємо і чим можемо поділитися з іншими", — стверджує автор книги.

Утопічність цієї ідеї може викликати цинічні заперечення з боку недоброзичливців. Наприклад, хоч Вікіпедія і вважається успішною он-лайн енциклопедією, яка на голову перевершила будь-які інші спроби створити подібну працю, чому ж в такому разі не виникло подібних звершень у інших галузях: бізнесі, політиці, освіті, охороні здоров'я тощо.

Дехто ставить під сумнів навіть центральне твердження книги, що співробітництво завжди краще, ніж конкуренція. Прихильники такої точки зору наголошують, що саме конкуренція може стати потужним мотиваційним фактором для креативних та інноваційних зрушень у компанії. Люди працюють тому, що хочуть бути кращими, ніж інші, а не тому, що хочуть бути такими, як всі. Саме тому конкуренція має таку велику силу.

Втім, Чарльз Лідбітер показує себе цілком адекватною людиною, визнаючи, що ідеї, описані у його книзі, не завжди виявляються найкращим підходом. Він цілком визнає всі небезпеки свого підходу, починаючи від загроз приватності і закінчуючи створенням небезпечних вірусів.

Його висновок — що майбутнє бізнесу полягає в ідеальному балансі між традиційними організаційними підходами та масовим співробітництвом, яке відкриває перед компаніями нові потужні можливості. Адже споживачі часто хочуть брати участь у створенні продуктів. Але при цьому вони хочуть залишатися споживачами, а не перетворюватись на підлеглих!

Ярослав Федорак, за матеріалами Economist.com.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
25-26 жовтня 2018
Київ
Оцінка персоналу від А до Я
26 жовтня 2018
Київ
Ощадливе виробництво
30 жовтня 2018
Київ
Найкращі психологічні техніки для успішних продажів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
На пике возможностей. Правила эффективности профессионаловНа пике возможностей. Правила эффективности профессионалов
Прыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успехаПрыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успеха
Блестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работатьБлестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работать
Мысли по-крупному и не тормози!Мысли по-крупному и не тормози!
Долой среднее! Новый манифест индивидуальностиДолой среднее! Новый манифест индивидуальности


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)