РЕЦЕНЗІЇ | Книга 20 серпня 2009 р.

Падіння могутніх

How the Mighty Fall

Один із секретів людей, які розповідають про натхненне управління, полягає в тому, щоб не зациклюватися на негативі. Не дивно, що Джим Колінз (Jim Collins) використовує цю практику у своїй новій книзі про падіння корпорацій "Як падають могутні" (How the Mighty Fall).

Як він сам пише: "Коли я надіслав перший чорновий варіант цієї книги критикам, багато хто дав коментар, що вона виглядає досить похмурою, а у деяких моментах — навіть депресивною". Але на щастя автор зумів прийти до надзвичайно потужного і натхненного висновку: "Ваш успіх або провал залежить більшою мірою від вас самих, ніж від того, що роблять із вами інші".

У своїй новій книзі Колінз аналізує 11 із 60-ти "великих компаній", про які він загадував у двох своїх попередніх книгах "Побудовані навіки" (Built to Last) і "Від хорошого до великого" (Good to Great), і які за цей час опустилися до посереднього (або навіть гірше) функціонування. Порівнюючи кожну з цих компаній із подібними до них, він аналізує, які аспекти були здійснені правильно, а які — ні.

Найбільша проблема компаній часто полягає в тому, що вони починають повністю приписувати свій успіх своїй особистості, намагаючись перетворити його на власний атрибут. Вони перетворюють свою специфічну практику на догму і створюють суттєвий супротив будь-яким змінам, фактично прирікаючи себе на провал у часи кризи, коли змінюються самі умови праці.

Коли компанії починають відчувати, що проблеми, пов'язані з падінням ринку, виявилися серйознішими, ніж очікувалося, вони нарешті беруться за пошук рятівних рішень. Але замість того, щоб повернутися до власних фундаментальних принципів, які колись і зробили їх великими, такі компанії роблять ставку на нові рішення, фактично, граючи у лотерею. Вони можуть поставити на новий продукт, найняти нового "зіркового лідера" чи суттєво скоротити персонал. Проте, чи допоможуть ці зміни врятувати компанію?

Книгу Джима буде цікаво читати тим, хто хоче знати, які підводні камені можуть підстерігати успішну компанію і яким чином можна їх уникнути.

Ярослав Федорак, за матеріалами Economist.com.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
20-21 жовтня 2017
Одеса
Системне управління бізнесом, або Як навести порядок у своїй компанії (Ігор Сокуренко)
24 жовтня 2017
Харків, Premier Palace Hotel Kharkiv
SelfMadeMan: самоменеджмент і самомотивація (Радислав Гандапас)
25 жовтня 2017
Київ, Готель «Мир»
Активні продажі: система гарантованого залучення клієнтів (Наталія Дегтярьова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Kind Regards. Деловая переписка на английском языкеKind Regards. Деловая переписка на английском языке
Момент истины. Почему мы ошибаемся, когда все поставлено на карту, и что с этим делать?Момент истины. Почему мы ошибаемся, когда все поставлено на карту, и что с этим делать?
Заговор богатыхЗаговор богатых
Работай меньше, успевай больше. Программа персональной эффективностиРаботай меньше, успевай больше. Программа персональной эффективности
У них так принято. Как правильно пожимать руку, вовремя затыкаться, работать с м*даками и другие важные скиллы, которым вас никто никогда не училУ них так принято. Как правильно пожимать руку, вовремя затыкаться, работать с м*даками и другие важные скиллы, которым вас никто никогда не учил

Відгуки

Soft Start, http://www.soft-start.com.ua/?id=64
Дійсно цікавий кут, під яким розглянуто злети та падіння, але ж м.б. коштеє ця книга, як пів-кабана??
2009-08-21 16:31:42
Відповістисистема корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.


IV Форум Диригенти змін (9 листопада 2017, КИЇВ)

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)