РЕЦЕНЗІЇ | Книга 7 червня 2011 р.

В мережі: Як Google мислить, працює та формує наші життя

In the Plex: How Google Thinks, Works, and Shapes Our Lives

Книга Стівена Леві (Steven Levy) "В мережі" (In the Plex: How Google Thinks, Works, and Shapes Our Lives) пропонує власну точку зору на компанію з $169 мільярдів ринкової капіталізації та розповідає історію про те, як оригінальний та яскравий бізнес здатен перетворитися на корпоративного "бегемота". Підзаголовок книги: "Як Google мислить, працює та формує наші життя".

Маючи необмежений доступ до Гуглплексу — центрального офісу компанії Google — Леві демонструє, що засновники Сергій Брін (Sergey Brin) та Ларі Пейдж (Larry Page) сьогодні страждають від пост-вундеркіндівського синдрому. "Ця парочка, — пише Леві, — ніяк не може відійди від одностороннього погляду на компанію, не може повторити успіх «комбінації пошуку та реклами»".

Сьогодні Google, на думку автора, переживає своєрідну кризу середнього віку. Всього через сім років після виходу на IPO компанія перетворилася на масивного і прибуткового монстра, основна мета якого — продавати рекламу. Найкращі винаходи тепер відбуваються за межами Гуглплексу і часто шляхом угод злиттів та поглинань. YouTube та Android — яскравий цьому приклад.

Та що там говорити — навіть найбільш прибуткова рекламна мережа Google AdWords — насправді не її винахід. Леві розповідає історію Біла Гроса (Bill Gross), новатора, який створив програму GoTo, де рекламодавці конкурують за місце у пошуковій видачі. "Для того щоб клієнт міг побачити вашу рекламу за певним ключовим запитом, вам потрібно поставити вищу ставку, ніж конкуренти", — пояснює Леві. Звучить знайомо? На жаль, Грос не запатентував свою технологію.

У Google навіть могла з'явитися власна соціальна мережа, яка була б потужнішою, ніж Facebook. Коли ще Марк Цукерберг навчався у Гарварді, а про Facebook ніхто не чув, Google запустила свою власну соціальну мережу, над якою працював Оркут Баюкоктен (Orkut Buyukkookten). Отримавши назву за іменем розробника, ця соціальна мережа спонукала користувачів створювати свої власні профілі та групи за інтересами. Оркут набирав популярності так швидко, що потужностей комп'ютерів постійно не вистачало. Втім, Google дозволив Orkut загинути "без свіжого повітря". "Сама по собі ідея спілкування у соціальній мережі — де одна рекомендація однієї людини має більшу цінність, ніж вся людська мудрість, вкладена в алгоритми пошуку Google, не давала спокою засновникам компанії. Пейдж та Брін створили Google зі сподіванням, що алгоритм запропонує лише одну відповідь". Тому попри неймовірний успіх Orkut у Бразилії та Індії, який ніхто не міг пояснити, Google втратив інтерес до подальшого розвитку цієї системи.

Недооцінка перспектив Orkut насправді виявилася частиною більш глибокого світогляду. З часом компанія все менше орієнтувалася на прості інтереси людей. Наприклад, коли у 2008-му році вона запустила свій Android phone, компанія навіть не задумалася, що варто б потурбуватися про підтримку користувачів. У Google панувало сильне переконання, що якщо продукт кращий за конкурентів — люди користуватимуться ним, не дивлячись ні на що.

Поява Facebook та Twitter, в яких люди, а не алгоритми, контролюють потік інформації, стала переламним моментом. Google відповів спробою соціалізувати часточки Інтернету, в яких він вже домінує. Саме це лежало в основі кноки "+1", яка мала б стати конкурентом "Facebook like button".

"Сьогодні Google вже не працює над проривними інноваційними ідеями, які змінять світ. Натомість, він боїться поразки і намагається копіювати найкращі практики конкурентів", — підсумовує Леві.

Ярослав Федорак, за матеріалами Business Week.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
30-31 травня 2018
Київ
Управління проектами (Олег Андрієнко)
30 травня 2018
Київ
Побудова системи оплати за результатом KPI — МОТИВАЦІЯ 4.0 (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
6-7 червня 2018
Київ
Фахівець із закупівель. Ефективна закупівля від А до Я (Вікторія Березіна)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Бойся... но действуй! Как превратить страх из врага в союзникаБойся... но действуй! Как превратить страх из врага в союзника
Бизнес в стиле фанк. Капитал пляшет под дудку талантаБизнес в стиле фанк. Капитал пляшет под дудку таланта
Обрести уверенность в себе. Что означает быть ассертивнымОбрести уверенность в себе. Что означает быть ассертивным
Мир 3.0. Глобальная интеграция без барьеровМир 3.0. Глобальная интеграция без барьеров
Миф о многозадачности. К чему приводит стремление успеть всеМиф о многозадачности. К чему приводит стремление успеть все


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)