РЕЦЕНЗІЇ | Книга 12 липня 2011 р.

Людина ідеї: Мемуари одного зі співзасновників Miсrosoft

Idea Man: A Memoir by the Co-Founder of Microsoft

Автобіографія Пола Алена (Paul Allen) "Людина ідеї: Мемуари одного зі співзасновників Microsoft" (Idea Man: A Memoir by the Co-Founder of Microsoft) розповідає історію однієї із найбільш незвичних кар'єр минулого століття. Вона починається зі згадки про університетського приятеля Алена Білла Гейтса і описує їхню дружбу, конфлікти у Гарварді, заснування однієї з найбільших софтверних компаній у світі, та відхід Алена від справ у Microsoft. Згадується там і про його спортивну франшизу, і про захоплення Голівудом, про ідею надшвидкісного дротового передавання даних, пошуки позаземної форми життя та інші хоббі цієї незвичайної людини.

"Минуло чимало часу з моменту, коли компанія Microsoft дотримувалася слогану, який ми з Білом вигадали при її створенні: «Ми встановлюємо стандарти»", — пише Ален. Найбільшими її проблемами сьогодні він вважає надмірний розмір та нездатність "відпустити" часи минулої слави. Microsoft продовжує переоцінювати частку ринку вчорашніх продуктів замість того, щоб наполегливо працювати над створенням нових. Ще наприкінці 90-их років Ален говорив: "Високотехнічні компанії Google та Apple створюють платформи, які люди асоціюють з майбутнім". Цікаво, якою була б компанія Microsoft сьогодні, якби Ален залишився працювати в ній.

Залежність Microsoft від свого основного продукту Windows не дозволила компанії відкрити очі на те, як інновації у клієнтському просторі призводять до змін. "Я й сам здебільшого користуюся телефоном чи планшетом, і повертаюся до персонального комп'ютера тільки для того, щоб написати довгий лист чи документ. Більшість людей не роблять навіть цього", — пояснює Ален. Не потрібно бути генієм, щоб зрозуміти, чим це загрожує Microsoft. Втім, Ален визнає, що нове програмне забезпечення для смартфонів, створене Microsoft, виглядає багатообіцяюче, хоч поки-що не дуже розповсюджене.

"Я покинув Microsoft за чверть століття до того, як зробив це Білл. Ми обоє можемо пишатися тим, що зробили для компанії, — пише Ален. — Але правда й те, що жоден з нас сам по собі не був настільки видатним, як були ми разом!" Ці слова дозволяють припускати, що насправді Ален з радістю повернувся б у компанію.

Ярослав Федорак, за матеріалами Business Week.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
11-12 грудня 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
11-12 грудня 2021
Київ
Трансформаційне лідерство у бізнесі
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Діяти як переможець, думати як переможецьДіяти як переможець, думати як переможець
Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)