РЕЦЕНЗІЇ | Книга 12 липня 2011 р.

Людина ідеї: Мемуари одного зі співзасновників Miсrosoft

Idea Man: A Memoir by the Co-Founder of Microsoft

Автобіографія Пола Алена (Paul Allen) "Людина ідеї: Мемуари одного зі співзасновників Microsoft" (Idea Man: A Memoir by the Co-Founder of Microsoft) розповідає історію однієї із найбільш незвичних кар'єр минулого століття. Вона починається зі згадки про університетського приятеля Алена Білла Гейтса і описує їхню дружбу, конфлікти у Гарварді, заснування однієї з найбільших софтверних компаній у світі, та відхід Алена від справ у Microsoft. Згадується там і про його спортивну франшизу, і про захоплення Голівудом, про ідею надшвидкісного дротового передавання даних, пошуки позаземної форми життя та інші хоббі цієї незвичайної людини.

"Минуло чимало часу з моменту, коли компанія Microsoft дотримувалася слогану, який ми з Білом вигадали при її створенні: «Ми встановлюємо стандарти»", — пише Ален. Найбільшими її проблемами сьогодні він вважає надмірний розмір та нездатність "відпустити" часи минулої слави. Microsoft продовжує переоцінювати частку ринку вчорашніх продуктів замість того, щоб наполегливо працювати над створенням нових. Ще наприкінці 90-их років Ален говорив: "Високотехнічні компанії Google та Apple створюють платформи, які люди асоціюють з майбутнім". Цікаво, якою була б компанія Microsoft сьогодні, якби Ален залишився працювати в ній.

Залежність Microsoft від свого основного продукту Windows не дозволила компанії відкрити очі на те, як інновації у клієнтському просторі призводять до змін. "Я й сам здебільшого користуюся телефоном чи планшетом, і повертаюся до персонального комп'ютера тільки для того, щоб написати довгий лист чи документ. Більшість людей не роблять навіть цього", — пояснює Ален. Не потрібно бути генієм, щоб зрозуміти, чим це загрожує Microsoft. Втім, Ален визнає, що нове програмне забезпечення для смартфонів, створене Microsoft, виглядає багатообіцяюче, хоч поки-що не дуже розповсюджене.

"Я покинув Microsoft за чверть століття до того, як зробив це Білл. Ми обоє можемо пишатися тим, що зробили для компанії, — пише Ален. — Але правда й те, що жоден з нас сам по собі не був настільки видатним, як були ми разом!" Ці слова дозволяють припускати, що насправді Ален з радістю повернувся б у компанію.

Ярослав Федорак, за матеріалами Business Week.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21 листопада 2017
Київ, Premier Hotel Rus
ABC-Forum: Artificial Intelligence, Big Data, Clouds. Проривні технології у фінансовій сфері
22-23 листопада 2017
Київ, Готель «Мир»
Управління проектами (Олег Андрієнко)
24-25 листопада 2017
Одеса
Оперативне управління командою підлеглих і бізнес-процесами (Ігор Сокуренко)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Книга Ленивого Гуру. Поток. Результаты. Без усилийКнига Ленивого Гуру. Поток. Результаты. Без усилий
Мысли по-крупному и не тормози!Мысли по-крупному и не тормози!
Совсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное руслоСовсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное русло
Бизнесхак на каждый день. Экономьте время, деньги и силыБизнесхак на каждый день. Экономьте время, деньги и силы
От знаний к навыкам. Универсальные правила эффективной тренировки любых уменийОт знаний к навыкам. Универсальные правила эффективной тренировки любых умений


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)