Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 6 травня 2015 р.

Як працює Google

У книзі «How Google Works» («Як працює Google») голова компанії Ерік Шмідт (Erich Schmidt) та її колишній віце-президент Джонатан Розенберг (Jonathan Rosenberg) з допомогою директора з управлінських комунікацій Алана Ігла (Alan Eagle) показують читачеві зсередини, як функціонує інтернет-гігант.

How Google Works
» Докладніше на Amazon
Шмідт та Розенберг прийшли до Google на початку 2000-тих, коли венчурні інвестори, які профінансували перший етап зростання компанії, вирішили, що їй потрібен нагляд з боку «дорослих». Дуже швидко новопризначені керівники переконались, що засновники пошуковика Сергій Брін (Sergey Brin) та Ларрі Пейдж (Larry Page) не сприймають ані традиційний менеджмент у цілому, ані звичний процес ухвалення проектів, зокрема. На думку «хлопців з Google», це занадто вповільнювало інновацію. «Поговоріть з інженерами», — запропонували вони Шмідту та Розенбергу. А коли ті виконали цю пораду, то побачили, що в компанії чимало «мудрих створінь» — працівників цифрової царини, котрі мають не лише глибокі технологічні знання, але й добру обізнаність з управлінськими вміннями та гостру бізнес-«чуйку». Усвідомивши, що нав’язування усталених систем контролю у такому колективі нічого не дасть, Шмідт та Розенберг вирішили переглянути свої підходи до управління, включаючи управління інновацією. «Якщо ви не в змозі сказати комусь, як слід думати, то залишається навчитись управляти середовищем, в якому люди думають, та зробити його місцем, куди хотілося б приходити щодня», — зазначають автори.

Це означало, що головним пріоритетом для Шмідта та Розенберга стало формування культури Google, що, серед іншого, також включало конструювання фізичного простору («гучноголосих офісів, які розриває енергія, що б’є через край»). Вони розширили сферу контролю та організували компанію навколо людей, котрі мали найбільший вплив («що вимірюється результативністю діяльності та силою пристрасті»), зберігаючи при цьому просту функціонально-зорієнтовану структуру.

Ідея полягає у створенні системи, яка оберталася б не навколо «зірок», а навколо ансамблю виконавців. Реорганізації здійснюють у компанії часто (причому за участі фахівців, котрих вона торкається) та дуже швидко (щоб максимально скоротити період «розпаду» та непевності). Чисельність команд визначається відповідно до «правила двох піц», яке придумав Джефф Безос (Jeff Bezos), засновник Amazon, («людей в команді мусить бути стільки, щоб їх можна було б нагодувати двома піцами»). Оскільки компанія функціонує в галузі, для якої стрімкий вир інновацій — це норма, їй дуже часто доводиться переглядати свої плани. «Інвестувати слід в людей, а не в плани» — ще одне правило, яке діє в Google.

Цілком природно, що в компанії, де талант є рушієм інновації, найм відіграє критично важливу роль. Шмідт та Розенберг описують його як егалітарний, колегіальний процес з чітко визначеною ціллю — а саме: знаходити найкращих фахівців і ніколи під тиском терміновості не йди на компроміси з якістю. Блискучі дженералісти — стипендіати відомих фондів — є для Google мішенню №1. Також компанія вірить: здібні люди притягуватимуть ще більше талантів, що стане рушієм безперервного позитивного циклу.

Напевно, у читачів виникне запитання, якою мірою досвід Google можна прищепити в інших фірмах. Автори визнають, що підтримувати продуктивну культуру під час зростання організації — це одне; а вдихнути нове життя у заскнілу культуру — дещо цілком інше. Порада, яку вони дають — проста і при бажанні з неї може скористатись абсолютна кожна компанія. «Заохочуйте відкритість, не уникайте складних запитань, зрозумійте, як саме актуальна культура спричиняє проблеми, та спробуйте знайти в ній щось, що допомогло б вам потрапити туди, де ви хочете бути», — пишуть автори.

Ще одним питанням є те, наскільки стійкою є інноваційна культура Google для самої компанії. Хоча в Шмідта та Розенберга не виникає жодних сумнівів на цей рахунок, величезна кількість прикладів свідчать про те, що ніхто не застрахований від організаційного «склерозу».

Книга How Google Works увійшла до переліку «Найкращі бізнес-книги 2014-року» (категорія «Інновації») за версією видання strategy+business.

За матеріалами strategy+business.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Креативь! Поставь идеи на потокКреативь! Поставь идеи на поток
Ваша группа поддержки. Программа личного развития, дающая поразительные результатыВаша группа поддержки. Программа личного развития, дающая поразительные результаты
Горшочек, не вари! Как обуздать бесконечный поток писем и задачГоршочек, не вари! Как обуздать бесконечный поток писем и задач
Удача в бизнесе. Как повысить ваши шансы на успехУдача в бизнесе. Как повысить ваши шансы на успех
Тайм-менеджмент. Правильная организация времениТайм-менеджмент. Правильная организация времени

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)