«Правило двох піц» для продуктивної командної роботи

«Правило двох піц» для продуктивної командної роботиЯкщо ви хочете зробити командну роботу більш ефективною, глава Amazon Джефф Безос (Jeff Bezos) рекомендує застосувати дуже простий прийом: «Правило двох піц». Коли ви збираєте свою команду або думаєте, кого запросити на наступну нараду, уявіть, скільки людей ви можете нагодувати двома піцами. Саме стільки людей і потрібно запрошувати, — пише Fast Company.

При застосуванні підходу Безоса кількість членів команди знаходиться десь між 5 і 8. Але є й інші погляди на проблему; втім, і в цих випадках пропонується скоротити кількість учасників у той чи інший спосіб.

За словами Марка де Ронда (Mark de Rond), ад’юнкт-професора зі стратегії та організації в Judge Business School Кембриджського університету, численні дослідження показують, що люди віддають перевагу командам, що складаються з 4-5 осіб. А Річард Хекмен (Richard Hackman), професор соціальної та організаційної психології Гарвардського університету, вважає, що потрібно дотримуватися правила «менше десяти».

MUST READ:  Коли менеджмент стає зайвим

Яким би не було це чарівне число, вчені вважають, що робота в невеликих командах дозволяє усунути такі негативні для нових ідей фактори, як «групове мислення» (страх продемонструвати свою думку) і «соціальна лінь» (коли люди проявляють менше старанності, працюючи в групі, ніж поодинці).

Останнє, говорить де Ронд, відбувається, коли члени команди відчувають себе менш відповідальними за підсумковий результат. А «групове мислення», як пише Psychology Today, має місце, коли в групі більше цінують уміння рухатися разом з усіма, ніж критично оцінювати ідеї. Безос вважає, що таке частіше відбувається у великих, централізованих командах.

Є й інші переваги роботи в малих командах: це більш ефективні комунікації, більше довіри між членами команди, менший страх перед невдачею тощо. Хекмен також зауважує: що більше людей з’являються в команді, то більш складним стає процес роботи. «У великих командах зазвичай все закінчується тим, що всі марно витрачають час», — говорить він.