РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 11 березня 2016 р.

Сутність лідерства — це люди

Цікаво, що книга, яка очолила категорію «Лідерство» у переліку strategy+business «Найкращі бізнес-книги 2015-го року», фокусується не на вражаючих досягненнях «зіркових» лідерів, а на цілком буденних речах, котрі, зрештою, і є виміром істинної ефективності керівника.

Every Town Is a Sports Town: Business Leadership at ESPN, from the Mailroom to the Boardroom (Кожне місто є спортивним містом: сутність лідерства в ESPN — від «поштаря» до ради директорів)
» Докладніше на Amazon
Праця Джорджа Боденхаймера (George Bodenheimer) «Every Town Is a Sports Town: Business Leadership at ESPN, from the Mailroom to the Boardroom» («Кожне місто є спортивним містом: сутність лідерства в ESPN — від «поштаря» до ради директорів») розпочинається з опису першого дня Боденхаймера у новонародженій мережі (тоді він займався обробкою кореспонденції); потім автор веде нас через 35-річний процес становлення й розвитку бізнесу до моменту свого виходу на пенсію в ролі співголови Disney Media Networks. (Disney придбала ABC, материнську компанію ESPN, 1995-го, коли Боденхаймер знаходився десь посередині своєї кар’єри.) Приємно вражає те, що автор книги, на відміну від багатьох своїх колег, не вважає, що знає про лідерство все, а тому не береться повчати інших, як слід виконувати роль провідника. Замість цього Боденхаймер без будь-якої претензійності розповідає, як він та його колеги працювали впродовж усіх цих років: що було зроблено доброго, а що поганого (а подеколи навіть й відверто дурного). Читаючи книгу, ми спостерігаємо, як «дорослішав» автор, крок за кроком наближаючись до директорського кабінету. Головним рушієм професійного зростання для нього було спостереження за тим, що боси вчиняли правильно, а що ні, а також — навчання на власному досвіді. Наприклад, Боденхаймер дійшов висновку, що найкращий метод підготовки майбутніх лідерів — це залишити їх на одинці зі складною ситуацією, вірячи в те, що вони самостійно «випливуть» із виру проблем.

У книзі відображено практично всі аспекти корпоративного лідерства: розробка стратегії; зміна бізнес-моделі; створення організаційної структури; стимулювання інновацій; проникнення у таємниці успішного продажу; мотивування інших; планування виходу на глобальні ринки; подолання проблем, що неминуче супроводжують транзакції злиття та поглинання; взаємодія з людьми, яким притаманно безмірно роздуте самолюбство. Але найбільше уваги автор приділяє питанням формування корпоративної культури. Звісно, можна сказати, що все це загальновідомі речі, про які написано силу-силенну праць. Але в «Every Town Is a Sports Town» ці питання розглядаються не на рівні абстрактного теоретизування, а як набір певних правил, органічно інкорпорованих у спосіб функціонування ESPN.

Якщо чогось не варто очікувати від цієї книги — так це якихось одкровень. Її цінність у численних практичних прикладах, що ілюструють, як можна підійти до розв’язання низки «вічних» управлінських питань. Зокрема, це здатність уважно вислуховувати підлеглих та вести з ними безперервний щирий діалог; готовність відмовитись від мікроменеджменту і не на словах, а на ділі делегувати певні повноваження підлеглим; вміння формувати конструктивні стосунки з усіма стейкхолдерами та будувати згуртовані команди. Врешті-решт, це не просто гарні речі, а необхідна умова забезпечення стійкого зростання. Головною ж наріжною тезою книги є те, що сутністю лідерства є люди. Адже ніхто не може стати лідером, якщо діє сам по собі.

За матеріалами strategy+business.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21-22 жовтня 2020
Київ
Майстер переговорів. Вплив і дія в ділових комунікаціях
27 жовтня — 30 листопада 2020
Онлайн-курс
Управлінський облік. Фінанси. Бюджетування
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Серійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіхуСерійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіху
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)