РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 21 серпня 2018 р.

Ми керуємо часом чи час керує нами?

В один день рух у транспортному потоці нагадує досконалу хореографічну композицію; в інший — продирання крізь джунглі. Сьогодні з вас б’є «фонтан» ідей — завтра джерело креативності таке ж сухе, як каміння в пустелі. Отже, аби все склалося добре, потрібно якомога точніше вибрати час? Ні, — вважає автор відомих бестселерів Деніел Пінк (Daniel Pink).

When: The Scientific Secrets of Perfect Timing (Коли: наукові основи ідеального вибору часу)

«Раніше мені здавалося, що найважливіше — це правильно вибраний час; тепер я переконаний, що вибір часу управляє всім» — пише Деніел Пінк у своїй нової книзі «When: The Scientific Secrets of Perfect Timing» («Коли: наукові основи ідеального вибору часу»). Йдеться про те, що кожний день нашого життя має прогнозовані коливання, котрі впливають на результати, яких ми хочемо досягти. Визнавши наявність цих коливань та використовуючи їх собі на благо, ми можемо підвищити свої шанси на успіх у роботі та приватному житті. Аргументуючи цю тезу, Пінк спирається на дані більш ніж 700 наукових досліджень, які проводилися у різних сферах людської діяльності.

Наприклад, три професори бізнес-школи вивчили 26 тис. обговорень прогнозів надходжень, які впродовж шести з половиною років проводилися в режимі телеконференції між керівниками 2 100 компаній, з одного боку, і інвесторами та аналітиками, з іншого. Як показали висновки дослідження: зміст розмов та їхній вплив на ціну акцій залежав від часу проведення конференції. Дзвінки, зроблені на самому початку дня, здебільшого, мали позитивний вплив на вартість акцій. Ближче до обідньої перерви результати погіршувались, далі спостерігався невеликий стрибок у бік підвищення, а після завершення робочого дня знов йшов спад. Пінк стверджує, що дані цього та багатьох інших досліджень, які згадуються в книзі, вказують на існування послідовних закономірностей у тому, як щодня протікає наше життя. Що б це не було — виробнича продуктивність, емоційний стан чи розумова діяльність — близько три чверті людей перебувають у найкращій формі в ранкові години, потім вона погіршується, а ближче до вечора знов йде на підйом. «Післяобідні години — це "бермудські трикутники" нашого дня», — пише Пінк.

У книзі наводяться дані щодо ДТП у різних країнах, зокрема, у Фінляндії, Франції, Ізраїлі, Великій Британії та США. Повсюди простежується одна закономірність: пік дорожніх пригод припадає на час між 14 та 16 годинами.

Післяобідні години — це "бермудські трикутники" нашого дня

Серед інших питань, які розглядаються в книзі, — те, як основні етапи діяльності (початок, середина та кінець) впливають на її результати. Середня часова точка має ефект будильника: в ній енергія або розсіюється, або активізується. Під час дослідження 46 тис. баскетбольних матчів NCAA за більш ніж десятирічний період було виявлено одну цікаву закономірність: команди, які в середині матчу програвали одне очко, з більшою ймовірністю здобували перемогу. «Уявіть, що ви програєте, але дуже мало; це "запалить" вас зсередини та, можливо, допоможе виграти національний чемпіонат», — зауважує автор.

І, нарешті, Пінк, описує світ даббавала — розносників гарячих обідів у Мумбаї. Шість днів на тиждень біля 5 тис. даббавала доставляють їжу співробітникам офісів та підприємств цього найбільш густозаселеного індійського міста. Вони забирають 200 тис. контейнерів з ланчами з домівок працівників, сортують їх та привозять до місця призначення. Потім повертають 200 тис. пустих контейнерів назад — за адресою, де їх було взято. Даббавала їдуть велосипедом або поїздом. У них немає жодної цифрової технології, але за точністю та вчасністю поставок вони можуть зрівнятися з FedEx та UPS. Це досягається за рахунок фіксованого ритму руху, сильно вираженого відчуття згуртованості та спільної цілі. Згідно Пінка, ці три елементи є основою синхронізації діяльності будь-якої групи.

Кожний розділ своєї книги Деніел Пінк завершує практичними порадами. Наприклад, щоб успішно подолати «бермудський трикутник», через який нам доводиться проходити щодня, автор рекомендує подрімати, а перед цим — випити каву. Чому? Потрібно десь 25 хвилин, щоб кофеїн спрацював. Саме такою має бути тривалість сієсти, яка дозволить повноцінно відновити сили.

За матеріалами strategy+business.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
22-26 жовтня 2018
Київ
Спеціаліст по персоналу — SpHR
24 жовтня 2018
Київ
KMBS IDEA DAYS: Нескінченні співбесіди чи бренд роботодавця?
25-26 жовтня 2018
Київ
Оцінка персоналу від А до Я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Стратегия жизниСтратегия жизни
12 недель в году. Как за 12 недель сделать больше, чем другие успевают за 12 месяцев12 недель в году. Как за 12 недель сделать больше, чем другие успевают за 12 месяцев
Удача в бизнесе. Как повысить ваши шансы на успехУдача в бизнесе. Как повысить ваши шансы на успех
Бойся... но действуй! Как превратить страх из врага в союзникаБойся... но действуй! Как превратить страх из врага в союзника
Дар лидера. Как научиться влиять на людейДар лидера. Как научиться влиять на людей


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)