ТЕНДЕНЦІЇ | Ринок праці 19 грудня 2005 р.

Компаніям стають не потрібні фахівці вузького профілю

У 2006-му році 28% найбільших корпорацій світу планують масштабні звільнення. Наступив час універсальних фахівців. Одному високооплачуваному співробітнику доручають роботу відразу по декількох напрямках. Фахівці вузького профілю більше не потрібні.

«Майже третина великих американських корпорацій запланували на 2006-й рік звільнення персоналу», — наводять дані своїх досліджень компанія по управлінню ризиками AON Consulting і некомерційна організація WorldatWork. Дослідження було проведено восени 2005-го року. Було опитано майже 500 транснаціональних корпорацій зі штаб-квартирами в США.

На думку експертів WorldatWork, ситуація на ринку праці «посилюється у всіх смислах».

Щоб знайти гідну роботу або утриматися на місці, мало бути фахівцем в одній області. В Америці освіта і досвід роботи з неосновного профілю тепер вважаються необхідними якостями співробітника.

«Ринок вакансій зараз нестабільний і конкурентний більше, ніж коли-небудь. І змагання за місце під сонцем і серед здобувачів, і серед роботодавців зараз надзвичайно жорстоке, — констатує президент WorldatWork Енн Рюдді. — Щоб залучати нових і не втрачати старих службовців, компанії повинні пропонувати все більш і більш привабливі умови праці при тому, що вимоги все більше посилюються».

Транснаціональні корпорації звільняють все більшу кількість співробітників. Проте, відповідно до дослідження WorldatWork, найбільші компанії рідко складають щорічні плани по звільненню співробітників, звичайно це відбувається спонтанно, у силу тимчасових потреб.

Керівники більше 63% міжнародних компаній взагалі ще не розглядали подібну проблему і до нового року не планують це робити. 12% у принципі ніколи не складають такі прогнози.

З тих компаній, що розраховують прогнози скорочень на майбутній рік, 61% не змінюють наданих умов праці, 11% зменшують заробітну плату, 11% намагаються поліпшити трудові умови, підвищивши зарплату.

При звільненні співробітникам виплачується вихідна допомога, але компанії розраховують ії по-різному. За даними дослідження, 85% опитаних компаній при змушеному звільненні співробітника і виплаті вихідної допомоги керуються інформацією про час роботи в компанії. Інші — керуються даними про позицію співробітника і досягненнях на цій посаді.

«Різкі зміни — це норма для сьогоднішньої ситуації на ринку праці. Але корпорації повинні вчасно видавати чітку інформацію про свої плани і знайомити з ними співробітників, щоб досягти успіху на ринку», — впевнений віце-президент AON Consulting Піт Люпо.

На ринку спостерігається тенденція злиття і поглинання великих компаній, ускладнюється технологічний і організаційний процес роботи. «Роботодавці жадають від співробітників більш досконалих навичок, технічних пізнань — загалом, більшої кваліфікації і професіоналізму, а головне — універсальності», — додає Люпо.

Джерело — Gazeta.ru.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
30-31 травня 2018
Київ
Управління проектами (Олег Андрієнко)
30 травня 2018
Київ, Готель «Мир»
Побудова системи оплати за результатом KPI — МОТИВАЦІЯ 4.0 (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
6-7 червня 2018
Київ
Фахівець із закупівель. Ефективна закупівля від А до Я (Вікторія Березіна)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
Ицхак Адизес. Лучшее. Пища для размышленийИцхак Адизес. Лучшее. Пища для размышлений
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?
Глобальный кризис. За гранью очевидногоГлобальный кризис. За гранью очевидного


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)