ТЕНДЕНЦІЇ | Україна-2005 1 лютого 2006 р.

Економічна ситуація в Україні 2005-го року: що змінилося на краще?

Останнім часом все більш поширеними стають публікації про українську економіку, що описують 2005 рік як рік занепаду та кризи. Дані таких досліджень зазвичай неправильні, односторонньо інтерпретовані чи свідомо викривлені. Такий тип упереджених репортажів має негативний вплив на думки суспільства та бізнес. Саме тому економісти Міжнародного Центру Перспективних Досліджень (МЦПД) підсумували найбільш важливі досягнення української економіки минулого року.

Попри сповільнення росту ВВП з 12,1% у 2004-му до 2,6 у 2005-му, останній рік став поворотом до позитивних економічних тенденцій. Якщо ці тенденції продовжаться у наступному році — ріст ВВП знову пришвидшиться.

Сповільнення інфляції. Не зважаючи на те, що на початку 2005-го року рівень споживчих цін виріс на 14%, до кінця року він складав лише 10,3%. Ціни виробника мали навіть кращу тенденцію, темпи їхнього зростання за підсумками 2005-го року склали 9,5%, а на лютий 2006-го року, вони знизилися до 8,1% у річному вимірі. Це приблизно втричі менше, ніж у 2004-му році, коли ціни виробників зросли аж на 24,1%

Збільшилося вливання іноземного капіталу. 2005-ий рік став рекордним для прямих іноземних інвестицій, які склали $7,3 млрд.. У жовтні 2005-го року було продано найбільше металургійне підприємство держави Криворіжсталь за рекордну ціну $4,8 млрд.. Вагомі інвестиції влилися і до банківського сектору, після захоплення іноземцями банку "Аваль", а також намірів купити "УкрСибБанк" та банк "Мрія".

Українські банки розширюють програми кредитування. Лише за 2005-ий рік кредитні фонди зросли на 61,9% до 143 млрд. гривень. Іншою позитивною тенденцією є зростання довгострокових кредитів до 61,8% від всієї суми банківських позик, порівняно із 54,2% у 2004-му році.

Покращення грошових показників. Резерви НБУ збільшилися майже вдвічі, до $19,4 млрд. станом на 1 січня 2006 року. Курс гривні порівняно до долара за рік зріс на 4,8%.

Зростання реальних показників чистого прибутку. Доходи домогосподарств з урахуванням інфляції збільшилися на 20,1%. Зарплатня зросла на 11,7%, а соціальні виплати — на 41,5%.

Було виплачено значну частину заборгованостей по заробітній платні. Всі галузі показали зменшення заборгованості по заробітній платні протягом року. На початок 2006 року цей показник зменшився на 14%, до 959,7 млн. гривень.

Роздрібні продажі зросли майже на чверть. Оборот роздрібної торгівлі протягом 2005-го року зріс на 23%. Якість обслуговування також удосконалилася. Частина тіньового сектору ринку продовжує зменшуватися, а кількість магазинів та кіосків зараз втричі перевершує показники 1999-го року.

Зменшення рівня безробіття. У березні 2005-го року рівень безробітності впав до рекордно низького — 5,2%. У 2004-му році середній рівень безробіття склав 8,6%.

Значне зростання загальнобюджетного прибутку. У 2004-му році такі прибутки складали 26,5% від ВВП, а вже у 2005-му вони зросли до 31,7% від ВВП.

Різке збільшення податкових грошових надходжень призвело до зменшення бюджетного дефіциту, який із 3,2% упав до 1,8%. 92% дефіциту було погашено завдяки прибуткам від приватизації.

За інформацією Міжнародного Центру Перспективних Досліджень.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
26 червня 2018
Київ
Вбудовані продажі або продажі на "вхідних" і сервісних дзвінках (Наталія Дегтярьова)
2 липня 2018
Одеса
Ораторське мистецтво 2.0 (майстер-клас Радислава Гандапаса)
10 липня 2018
Київ
Бюджетування з шаблонами бюджетів і фінансовою моделлю (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Как лгать при помощи статистикиКак лгать при помощи статистики
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості
Фокус. Достижение приоритетных целейФокус. Достижение приоритетных целей
Искусство офисных интриг. Как построить успешную карьеру в мире лжи, подстав и грязной игрыИскусство офисных интриг. Как построить успешную карьеру в мире лжи, подстав и грязной игры
Победи прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтраПобеди прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтра


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)