ТЕНДЕНЦІЇ | Управління талантами 26 травня 2006 р.

Людський фактор в управлінні талантами

Процеси управління талантами працюють лише тоді, коли розвиток працівників є основною метою менеджера.

Дедалі більше компаній починають усвідомлювати, що здатність управляти талантами стає стратегічним пріоритетом для вдалого бізнесу. Дослідження встановило, що керівники дедалі більше звинувачують себе та своїх підлеглих лінійних менеджерів за те, що цій проблемі приділяється занадто мало уваги. Вони також вважають, що замкнуте обмежене мислення та брак співпраці у всій організації, залишаються основними і дуже відчутними перешкодами для досягнення мети. Більше того, керівники, які вважають, що їхні компанії здійснюють не достатньо ефективне планування успіху, не вважають процес та систему управління талантами основною проблемою.

Результати дослідження, що включили в себе глибинні інтерв'ю із 50-ма керівниками, бізнес-лідерами та спеціалістами з людських ресурсів (HR) по усьому світі, показують, що перешкодами до ефективності управління талантами для бізнесу є людські фактори (див. EXHIBIT). Як зазначив один з лідерів "Звички розуму — це справжні бар'єри для управління талантами".

The human barriers

Близько половини респондентів висловили переконання, що керівники їхніх організацій ніяким чином не пов'язують між собою стратегії управління талантами та бізнесу. "Це надзвичайно проблемна точка для наших керівників — вони не бачать і не розуміють всієї її важливості", — стверджує один із працівників відділу HR. Більше того, 54% респондентів погодилися, що керівники не відводять достатньо часу для управління талантами. "Або у топ-менеджерів проблеми з розподілом часу, або вони просто не бачать сенсу у керівництві людьми і намаганням взяти від них все, що можливо", — нарікає один із учасників дослідження.

Лінійні менеджери — люди, які відповідають за щоденні операції компанії — також винні у неефективності управління талантами. 52% респондентів вважають неефективність розвитку талантів виною лінійних менеджерів, як критичного бар'єру між керівництвом та персоналом. Більше того, 50% зазначають, що лінійні менеджери не мають анінайменшого бажання розділяти персонал на категорії (сильні, середні та слабкі), а 45% відчувають, що лінійні менеджери не можуть нічого вдіяти з хронічним невиконанням своїх безпосередніх завдань працівниками. Як зазначає один з респондентів: "Ми бачимо, що деякі працівники є набагато слабшими, ніж інші, але нічого не можемо зробити. Дуже складно проводити такі "важкі" розмови з працівниками в компанії".

Обмежене мислення (фокусування на інтересах лише однієї частини організації, а не на всій компанії) не лише ускладнює мобільність талантів всередині компанії, але й перешкоджає обміну знаннями та розвитку інтерперсональних мереж всередині організації. Саме про це, як про проблему, говорить 51% респондентів.

Планування успіху та недостатнє розуміння про найбільш проблемні ділянки роботи в організації залишається істотним бар'єром для 39% респондентів.

Дослідження показує, як змінюється та еволюціонує уявлення про управління талантами. На нього впливають демографічні зміни, зменшення регулювання, поворот економічного вектора в бік ринків, що розвиваються та ін.. Наприклад, дослідження 1998-го року показало, що основною проблемою для менеджера є залучення талантів до компанії. Зараз же ми бачимо дещо змінену ситуацію. Переважна більшість респондентів не погоджується, що основною перешкодою для зростання їхніх організацій є нездатність залучити таланти. Це вже пройдений етап.

Можемо зробити висновок, що управління талантом не може бути ізольованим від бізнес-стратегії. Компанії досягають найкращих успіхів, якщо залучають всі ланки лідерів до розвитку талантів, особливо на ранніх стадіях формулювання стратегії. Ті керівники, що покладають всю стратегію розвитку талантів лише на плечі HR, втрачають можливість пов'язати поведінку та здібності своїх працівників із метою та пріоритетами бізнесу, в якому вони працюють. Вищі посадовці повинні також знайти спосіб, щоб змусити лінійних менеджерів взяти на себе відповідальність за розвиток навичок та знань своїх працівників. Наприклад, включити рівень розвитку працівників у щорічну оцінку персоналу.

Організаціям також слід порушити status quo у своїх організацій і винищити, де можливо, обмеженість мислення. Для цього, наприклад, можна здійснювати рух працівників через різні посади у компанії. Повинні бути створені формальні мережі для взаємодії працівників. Як стверджує один з опитаних керівників: "Найсильніші top-500 працівників повинні бути керовані потужною командою керівників, а не групкою посередніх менеджерів".

За матеріалами "The people problem in talent management", The McKinsey Quarterly (Number 2, 2006).comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
11-12 грудня 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
11-12 грудня 2021
Київ
Трансформаційне лідерство у бізнесі
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікаціїНетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)