ТЕНДЕНЦІЇ | CEO 21 серпня 2006 р.

Кругообіг генеральних директорів у 2005-му році: Вершина хвилі

Половина від загальної кількості генеральних директорів звільняється з офісів. Проте, існує величезний попит на успішних керівників, які допоможуть компанії досягнути результату.

2005-тий рік став вершиною довгого процесу управлінської реформи, яка почалася наприкінці 1990-х. Ця хвиля сильно ускладнила життя колишніх "генеральних директорів-імператорів". Реформа підсилила раду директорів, зробивши її більш активною та потужною. В свою чергу, акціонери отримали більше важелів впливу на генерального директора, який не виконує всіх покладених на нього обов'язків. Попит на керівників, які вміють досягати результатів, на сьогодні є набагато більшим, ніж будь-коли раніше.

Загальна плинність генеральних директорів побила всі рекорди у 2005-му році, коли більше, ніж одна із семи найбільших компаній світу змінила своє керівництво. Для порівняння, у 1995-му лише одна із 11-ти компаній змінювала своє найвище керівництво. Отже, можемо констатувати факт, що хвиля звільнень генеральних директорів досягає свого апогею.

Дослідження плинності генеральних директорів проводиться компанією Booz Allen Hamilton протягом 5-ти років. Ось деякі висновки, що можна зробити із дослідження 2005-го року:

  • Управлінська реформа спрацювала. Ради директорів стали більш відповідальними перед акціонерами та більш активно відсіюють тих генеральних директорів, які не відповідають посаді та не справляються зі своїми обов'язками. Серед усіх компаній, які взяли участь у дослідженні, 15,3% змінили генерального директора у 2005-му році. Цей показник є на 70% вищим, ніж у 1995-му.

  • Кількість генеральних директорів, які передчасно звільняються із посад така сама, як і тих, хто йдуть на пенсію. У 2005-му році половина генеральних директорів була звільнена зі своїх посад через нездатність справлятися із обов'язками.

  • "Повторне керівництво" є доволі звичним явищем. Більше, ніж один із восьми генеральних директорів, які були звільнені у 2005-му році, раніше вже були директорами інших компаній. Найбільш активні генеральні директори переходять від однієї компанії до іншої.

  • Генеральні директори, які прийшли з-поза меж компанії, спершу приносять хороші результати, проте, швидко перегорають. Компаніям слід дотримуватися "правила п'яти років", щоб не перетримати генерального директора на його посаді.

  • Генеральні директори, які не є головами ради директорів, працюють краще.

  • Колишній генеральний директор не повинен залишатися головою ради директорів.

  • Компанії, які стикаються з труднощами, часто прагнуть допомоги генеральних директорів з-поза меж компанії. Проте й вони не завжди можуть стати в нагоді. Серед директорів, які покинули свої офіси у 2005-му, ті, хто були найняті ззовні, показали гірший рівень діяльності, ніж ті, хто були просунуті зсередини.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
28 травня 2017
Київ, Royal Olympic Hotel
Неймовірний успіх в бізнесі (майстер-клас Джона Кехо)
1 червня, 2017
Одеса, Brain & Lemons
Курс "SMM коктейль: як створити успішний Fb і Instagram" (Юлія Піскун). -50% для перших 4-х учасників
2 червня, 2017
Одеса, Brain & Lemons
Курс "Промова Лідера. Ораторське мистецтво" (Ксенія Селіна). -50% для перших 4-х учасників

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Бойся... но действуй! Как превратить страх из врага в союзникаБойся... но действуй! Как превратить страх из врага в союзника
Триггеры. Формируй привычки — закаляй характерТриггеры. Формируй привычки — закаляй характер
Неординарні. Історії успіхуНеординарні. Історії успіху
Чек-лист. Как избежать глупых ошибок, ведущих к фатальным последствиямЧек-лист. Как избежать глупых ошибок, ведущих к фатальным последствиям
Тайм-менеджментТайм-менеджмент


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)