Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ТЕНДЕНЦІЇ | Фокус на стать 15 вересня 2006 р.

Чому жінки готові заробляти менше?

Жінки готові отримувати меншу плату за свою роботу, ніж чоловіки. І хоча це може видатися негативною тенденцією для жінок, нове дослідження вказує на те, що від такої поведінки жінки можуть отримувати певний зиск.

Протягом десятиліть у суспільстві встиг закріпитися стереотип, що жінки отримують менше, ніж чоловіки. При цьому більшість називає це дискримінацією. Проте, відповідно до нового дослідження, жінки заробляють менше навіть тоді, коли мають змогу самостійно обирати свою плату, тобто заробляти стільки, скільки хочуть.

Відкриття, що жінки готові "продати" себе занадто дешево — це найбільш вражаючий висновок праці "Поведінкове дослідження цінових рішень: Фокус на стать" (A Behavioral Study of Pricing Decisions: A Focus on Gender), авторами якого є William L. Cron, John W. Slocum, John L. Graham та Mary C. Gilly.

Щоб уникнути галузевих відмінностей, для дослідження було взято лише одну професію. Таким чином було опитано 536 ветеринарів (174 жінки та 362 чоловіка), які володіють власною практикою.

"Найбільш вражаючою знахідкою виявилося те, що стать професіонала має потужний вплив на цінові рішення", — стверджує William Cron. Таким чином, певні характеристики клієнтів можуть призвести до того, що власники бізнесу жіночої статі даватимуть таким клієнтам спеціальні знижки. У загальному, жінки є більш м'якими щодо формування цінової політики і готові пожертвувати особистою вигодою заради створення та стимулювання хороших стосунків із клієнтами. Така поведінка призведе до втрати прибутків при орієнтації на короткостроковий період, але забезпечить стабільність та прибутковість, якщо дивитися на бізнес з точки зору довгострокових завдань.

Дослідження виявило, що хоча чоловіки зазвичай мають вищий середній прибуток, це часто спричинено тим, що жінки менше часу знаходяться у бізнесі чи володіють власними практиками. Проте, з часом різниця прибутків чоловіків та жінок буде зменшуватися, аж поки взагалі не зникне.

Ще одним висновком дослідження стало те, що жінки зазвичай отримують більше задоволення від роботи, ніж чоловіки, оскільки вони мають змогу насолоджуватися позитивними стосунками із клієнтами.

Проте, попри всі ці позитиви, жінкам все-таки слід уважніше ставитися до "політики знижок". Пропонуючи клієнтові занадто багато знижок за "гарні очі", жінки просто марнують свій прибутковий потенціал. Один зі способів, який пропонує William Cron для виправлення ситуації — це проведення для жінок спеціальних тренінгів із ведення переговорів.

Ярослав Федорак, за матеріалами management-issues.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Креативь! Поставь идеи на потокКреативь! Поставь идеи на поток
Продай себя дорогоПродай себя дорого
Блестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работатьБлестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работать
Правила самоорганизацииПравила самоорганизации
Стиральная машина для мозгов. Как научиться эффективно управлять своими мыслями и добиваться намеченных целейСтиральная машина для мозгов. Как научиться эффективно управлять своими мыслями и добиваться намеченных целей

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)