ТЕНДЕНЦІЇ | Зростання 29 листопада 2006 р.

Чотири фактори, які впливають на зростання

Вважається, що зростання завжди є позитивним фактором. Та чи так це насправді? Кероване зростання — це дійсно позитивний фактор, проте, якщо ваша компанія зростає занадто швидко і неконтрольовано — це може обернутися для неї провалом.

Дослідження, проведене у минулому році, звернуло увагу на крах 57-ми найбільших компаній за час 1988-2003 рр. Всі ці падіння в сумі показують втрату коштів на 2,5 трильйонів доларів. А єдиним спільним знаменником усіх невдач став той факт, що кожна із компаній перед своїм провалом показувала дивовижне 30-відсоткове зростання протягом щонайменше 5-ти років.

Окрім цього, майже кожна із цих компаній володіла й іншими конкурентними перевагами, наприклад — здатністю швидко адаптуватися до змін, наявністю в команді лідерів-візіонерів, усвідомленням, як рухатися до успіху. Запитайте будь-якого керівника компанії, чи хотів би він отримати всі ці якості, і ви майже безсумнівно почуєте ствердну відповідь. Фактично, більшість компаній відчувають потужний їх недостаток і віддали б багато, щоб здобути їх.

Але надмір позитивних якостей, як виявилося, може стати причиною негативу. У кожній із компаній, яка пережила крах, всі ці "фактори успіху" були присутні у надмірних кількостях. Давайте розглянемо кожен із них:

Зростання

У більшості компаній, щоб підтримувати відсотки зростань, лідери намагалися постійно дотримуватися курсу придбання нових компаній. Така миттєва експансія не давала змоги встановити ефективне управління, розвинути та стабілізувати операційний рівень діяльності.

Аналіз, який відбувався пост-фактум, після краху компаній, показував, що їм вистачало б 7,5% зростання щорічно, щоб задовольняти своїх акціонерів. 30-відсотковий бар'єр, який вони брали щорічно (протягом, щонайменше 5-ти років), фактично не дав їм змоги встановити ефективне управління у своїй новоствореній імперії.

Зміни

Здатність адаптуватися до змін — один із найважливіших атрибутів, які необхідні для виживання компанії. Проте, інтенсивний процес диверсифікації, поєднаний із надмірною увагою до кожної нової бізнес-ідеї може спричинити до того, що компанія втратить свій стратегічний напрямок.

Лідерство

Вище керівництво, яке має чітку візію, завжди повинно бути присутнє в компанії. Проте, якщо надати лідеру-візіонеру забагато влади, він може стати небезпечним для виживання компанії. Лідер завжди повинен керуватися стратегією компанії і не відходити від неї занадто далеко.

Успіх

Системи конкурентної компенсації звичний фактор для руйнації бізнесу. Такі системи сприяють успіхові, проте вони заважають збалансованому підходові менеджерів до власної діяльності. Як результат — страждає довіра працівників. Незбалансоване управління, в свою чергу, призводить до слабкої якості виконання робіт. Але компанії часто не помічають цих проблем доти, доки не стає занадто пізно.

Успішними компаніями можна назвати ті, яким вдалося встановити певний баланс між чотирма згаданими факторами. Вони керують своїм зростанням та змінами, вони знають все про своїх лідерів та слідкують за успішністю. І саме такі компанії здатні уникнути краху.

Ярослав Федорак, за матеріалами management-issues.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
28-30 березня 2017
Київ, Готель «Мир»
Школа Продавця (Наталія Дегтярьова)
29 березня 2017
Київ, Готель «Мир»
Бюджетування з шаблонами бюджетів і фінансовою моделлю (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
1 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управлінське спілкування: як стати «фігурою впливу» для своїх підлеглих (Ірина Головньова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Стрессоустойчивость. Как сохранять спокойствие и эффективность в любых ситуацияхСтрессоустойчивость. Как сохранять спокойствие и эффективность в любых ситуациях
100 лучших бизнес-книг всех времен. О чем они и почему их следует прочитать100 лучших бизнес-книг всех времен. О чем они и почему их следует прочитать
Работа как внутренняя игра. Фокус, обучение, удовольствие и мобильность на рабочем местеРабота как внутренняя игра. Фокус, обучение, удовольствие и мобильность на рабочем месте
Эссенциализм. Путь к простотеЭссенциализм. Путь к простоте
Эффективные письменные деловые коммуникацииЭффективные письменные деловые коммуникации


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)