Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ТЕНДЕНЦІЇ | Зростання 29 листопада 2006 р.

Чотири фактори, які впливають на зростання

Вважається, що зростання завжди є позитивним фактором. Та чи так це насправді? Кероване зростання — це дійсно позитивний фактор, проте, якщо ваша компанія зростає занадто швидко і неконтрольовано — це може обернутися для неї провалом.

Дослідження, проведене у минулому році, звернуло увагу на крах 57-ми найбільших компаній за час 1988-2003 рр. Всі ці падіння в сумі показують втрату коштів на 2,5 трильйонів доларів. А єдиним спільним знаменником усіх невдач став той факт, що кожна із компаній перед своїм провалом показувала дивовижне 30-відсоткове зростання протягом щонайменше 5-ти років.

Окрім цього, майже кожна із цих компаній володіла й іншими конкурентними перевагами, наприклад — здатністю швидко адаптуватися до змін, наявністю в команді лідерів-візіонерів, усвідомленням, як рухатися до успіху. Запитайте будь-якого керівника компанії, чи хотів би він отримати всі ці якості, і ви майже безсумнівно почуєте ствердну відповідь. Фактично, більшість компаній відчувають потужний їх недостаток і віддали б багато, щоб здобути їх.

Але надмір позитивних якостей, як виявилося, може стати причиною негативу. У кожній із компаній, яка пережила крах, всі ці "фактори успіху" були присутні у надмірних кількостях. Давайте розглянемо кожен із них:

Зростання

У більшості компаній, щоб підтримувати відсотки зростань, лідери намагалися постійно дотримуватися курсу придбання нових компаній. Така миттєва експансія не давала змоги встановити ефективне управління, розвинути та стабілізувати операційний рівень діяльності.

Аналіз, який відбувався пост-фактум, після краху компаній, показував, що їм вистачало б 7,5% зростання щорічно, щоб задовольняти своїх акціонерів. 30-відсотковий бар'єр, який вони брали щорічно (протягом, щонайменше 5-ти років), фактично не дав їм змоги встановити ефективне управління у своїй новоствореній імперії.

Зміни

Здатність адаптуватися до змін — один із найважливіших атрибутів, які необхідні для виживання компанії. Проте, інтенсивний процес диверсифікації, поєднаний із надмірною увагою до кожної нової бізнес-ідеї може спричинити до того, що компанія втратить свій стратегічний напрямок.

Лідерство

Вище керівництво, яке має чітку візію, завжди повинно бути присутнє в компанії. Проте, якщо надати лідеру-візіонеру забагато влади, він може стати небезпечним для виживання компанії. Лідер завжди повинен керуватися стратегією компанії і не відходити від неї занадто далеко.

Успіх

Системи конкурентної компенсації звичний фактор для руйнації бізнесу. Такі системи сприяють успіхові, проте вони заважають збалансованому підходові менеджерів до власної діяльності. Як результат — страждає довіра працівників. Незбалансоване управління, в свою чергу, призводить до слабкої якості виконання робіт. Але компанії часто не помічають цих проблем доти, доки не стає занадто пізно.

Успішними компаніями можна назвати ті, яким вдалося встановити певний баланс між чотирма згаданими факторами. Вони керують своїм зростанням та змінами, вони знають все про своїх лідерів та слідкують за успішністю. І саме такі компанії здатні уникнути краху.

Ярослав Федорак, за матеріалами management-issues.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Искусство объяснять. Как сделать так, чтобы вас понимали с полусловаИскусство объяснять. Как сделать так, чтобы вас понимали с полуслова
Доведи идею до ума. 100 творческих упражнений для мозгового штурма, проработки и реализации проектовДоведи идею до ума. 100 творческих упражнений для мозгового штурма, проработки и реализации проектов
Триггеры. Формируй привычки — закаляй характерТриггеры. Формируй привычки — закаляй характер
Эмоциональный интеллект 2.0Эмоциональный интеллект 2.0
Мастерство жизни. Внутренняя динамика развитияМастерство жизни. Внутренняя динамика развития

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)