ТЕНДЕНЦІЇ | Блокчейн-інновації 27 вересня 2018 р.

За лаштунками блокчейну

Джерело: open

Більшість експертів погоджується, що блокчейн здатен суттєво змінити світ. І щодня ми бачимо появу нових сервісів та продуктів, що базуються на цій технології. Вашій увазі — короткий огляд найцікавіших блокчейн-інновацій.

За лаштунками блокчейну Минулого року технологія "блокчейн" продемонструвала стрімкий розвиток. Все почалось із біткоїну, першої криптовалюти, але на ньому не зупинилось. Сьогодні експерти кажуть, що ідея блокчейну значно цікавіша й має потенційно більший вплив, аніж ідея криптовалют.

Одне з найзручніших її застосувань — це фінансові сервіси, що дозволяють проводити транзакції інакше, ніж у традиційних системах на кшталт кредитних карток. Сучасний ринок криптовалют оцінюють у $500 млрд. Проте власники криптокоштів мають обмежені можливості для їх витрачання. Виправити цю ситуацію має на меті стартап OPEN Platform. Він створив платіжне рішення для розробників додатків, і тепер криптовалюти можна приймати при розрахунку у різноманітних сервісах.

Втім, блокчейн вже давно вийшов за межі фінансової сфери. Наприклад, у липні 2018-го південно-корейський стартап MVL (Mass Vehicle Ledger) запустив транспортний додаток TADA у Сінгапурі. Його назва у перекладі з корейської означає «поїхали!», він базується на блокчейн-екосистемі й не бере жодної комісії з прибутку водіїв. Іншими словами, водій отримує усі кошти, сплачені пасажиром.

Це перший подібний додаток у сфері перевезень. Решта сервісів стягує з водіїв комісію до 20% і вимагає підписувати ексклюзивні угоди. TADA не обмежує своїх партнерів-водіїв таким чином. Вже зараз вона співпрацює з 2 тисячами водіїв. Засновник компанії стверджує, що хотів, аби водії та пасажири відчували себе рівними. А відсутність комісій дозволяє знижувати ціну на перевезення.

Ідея блокчейну значно цікавіша і має потенційно більший вплив, аніж ідея криптовалют

Ще одна сфера, яку вже починає трансформувати блокчейн, — це енергетика. Ця технологія перетворює традиційну галузь на peer-to-peer мережу, де транзакції відбуваються у режимі реального часу. До них застосовується шифрування, вони об’єднуються у блоки і стають видимими усій мережі. Відповідно, не виникає ніяких проблем з формуванням рахунків чи дискусій щодо їх коректності. Блокчейн робить транзакції безпечними, бо додає до кожної відповідну часову відмітку.

Приклад бізнесу, що вже працює за подібною моделлю, — новозеландський Vector. Він співпрацює з людьми, що не тільки споживають, але й виробляють енергію і хочуть її продавати один одному напряму. Завдяки цій компанії користувачі можуть проводити безпечні транзакції та отримувати платежі в режимі реального часу.

У ритейлі застосовувати блокчейн можна багато для чого, скажімо, для управління ланцюжком постачань. У цьому випадку технологія забезпечує високий рівень прозорості та безпеки, неможливий за умов використання традиційних інструментів.

Розміщення RFID-чіпів та сенсорів дозволяє збирати дані щодо температури та вологості продуктів, місцезнаходження вантажівок з товаром, стадій процесу постачання і багато чого іншого. Усі дані накопичуються і зберігаються у розподіленій мережі, а кожен продукт отримує унікальний ідентифікатор, що убезпечує інформацію. Зрештою, блокчейн дозволяє відстежувати увесь шлях, що робить товар від моменту виготовлення до полиці магазину.

Блокчейн перетворює традиційну сферу енергетики на peer-to-peer мережу, де транзакції відбуваються у режимі реального часу

Чимало компаній вже використовують цю технологію, у тому числі фармацевтичний бізнес Chronicled. Смарт-контракти Ethereum та штучний інтелект дозволяють організації не лише відстежувати товари, але й управляти платежами, транзакціями, розкладом постачань тощо.

Скоріше за все, те, що ми бачимо сьогодні, — лише початок розвитку сервісів та рішень, що базуються на блокчейні. Але вже сьогодні зрозуміло, що ця технологія буде поєднуватись з іншими і в результаті виникатимуть все нові ідеї для трансформування різних сфер бізнесу.

Ілюстрація: Elnur / Shutterstock.comcomments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
11-12 грудня 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Дай жару. 10 кроків до креативної майстерностіДай жару. 10 кроків до креативної майстерності
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)