ТЕНДЕНЦІЇ | Плинність CEO 10 лютого 2020 р.

Чому скорочується термін каденції CEO?

Зараз вимоги до керівників зростають і справ у них стає ще більше, ніж будь-коли раніше. Потрібно реалізувати бізнес-стратегію, що дасть компанії сталу конкуренту перевагу; згуртувати організацію навколо спільної мети; сформувати сприятливу для продуктивної діяльності оргкультуру; забезпечити результати, які задовольнили б інвесторів. Проте, як показують дані дослідження Korn Ferry Institute, гендиректори компаній мають все менше часу для виконання цих та інших завдань.

Чому скорочується термін каденції CEO? Згідно висновків аналізу, проведеного Korn Ferry, середній термін перебування на посаді гендиректора скоротився на 14%: з восьми років 2016-го року до менш ніж семи (6,9) наприкінці 2019-го. І, як стверджують експерти, цей тренд продовжує набирати обертів.

«Упродовж останніх двох років плинність CEO, особливо в публічних компаніях, зростає з рекордною швидкістю (йдеться як про заплановані, так і про незаплановані звільнення)», — сказала Тірней Ремік (Tierney Remick), заступник голови ради директорів Korn Ferry.

У ході дослідження Korn Ferry було проаналізовано вік та термін перебування на посаді керівників тисячі найбільших (за рівнем доходу) американських компаній. Найдовший термін каденції CEO (8,4 роки) було зареєстровано у сфері фінансових послуг; найкоротший (6,5 років) — в енергетичному та промисловому секторах.

Все частіше наступниками гендиректорів, що залишають посаду, стають індивіди, які раніше ніколи не були топ-менеджерами. Ремік вважає, що, можливо, цей тренд носитиме характер «ефекту доміно». CEO та члени рад директорів, що належать до старших поколінь, звільнятимуться, а на їхнє місце приходитимуть молодші за віком керівники, які, швидше за все, матимуть більш різнопланові освіту та попередній досвід. Але все одно CEO перебувають на своїй посаді довше, ніж інші керівники вищих рівнів. Середній термін знаходження в директорських кабінетах решти топ-менеджерів не перевищує п’яти років. І це цілком зрозуміло, бо часто новий CEO змінює склад управлінської команди невдовзі після свого призначення.

Серед топ-менеджерів, які не є CEO, найдовше виконують свою функцію фінансові директори (в середньому 4,7 років). Найбільш тривале перебування біля керма фінансового напряму спостерігається в промисловому секторі (в середньому 5 років); найкоротше — в технологічній сфері (в середньому 4,1 років).

«Зараз ради директорів працюють над створенням дієвих систем наступництва, прагнучи збільшити шанси на те, що характеристики кандидатів якомога краще відповідатимуть вимогам компанії і що найуспішніші з них працюватимуть на посаді СЕО довший час», — зауважив Беррі Тоурен (Barry Toren), старший партнер Korn Ferry.

Наступною за тривалістю каденції є позиція ІТ-директора. Найдовший термін виконання цієї ролі становить 4,6 років — так само, як і в 2016 році. Єдине, що змінилося — це середній вік CIO: з 51 до 55 років.

Експерти пояснюють підвищення віку тим, що зараз організації намагаються наймати на цю посаду більш досвідчених людей. Крейг Стівенсон (Craig Stephenson), старший партнер Korn Ferry, пояснив це тим, що сьогодні в ІТ-директорі бачать не лише особу, яка відповідає за технологічну сферу, але й один із стрижневих стратегічних «вузлів», критично важливий для успіху бізнесу.

Якщо говорити про маркетинг- та HR-директорів, то серед них мало хто працює на своїх посадах тривалий час. Середній термін роботи в рамках цієї ролі становить менше чотирьох років; і, як вважають експерти, навряд чи він збільшуватиметься. Карен Флейт (Caren Fleit), керівник напряму роботи з маркетинг-директорами, зауважила, що більшість організацій не розуміють, як виконавець цієї ролі може стати рушієм підвищення продуктивності бізнесу.

Щодо HR-директорів, то зміни на цій посаді відбуваються практично завжди із появою нового CEO, бо ці топ-менеджери часто виконують функцію довіреної особи новопризначеного керівника.

«Завжди, коли гендиректор йде з компанії, його наступник хоче бачити свою людину в цій ролі», — сказав старший партнер Korn Ferry Деніель Каплан (Daniel Kaplan).

На його переконання, плинність серед управлінців цієї категорії ще більш зростатиме у міру того як приватні компанії змінюватимуть склад HR-підрозділів у фірмах, котрі купуватимуть.

За матеріалами "Where Have All the Long-Tenured CEOs Gone?", Korn Ferry Institute.

Ілюстрація: Clarkston Consultingcomments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
11-12 грудня 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
ПрокрастинаціяПрокрастинація
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)