ТЕНДЕНЦІЇ | HR 6 липня 2020 р.

Як технології та інновації змінюють HR-індустрію в Україні

Джерело: MMR

Агентство інновацій Center42, бізнес-школа CAPS і кар’єрний портал Happy Monday опублікували HR Innovation Research 2020 — дослідження ключових трендів та викликів української HR-індустрії нового десятиліття, пов’язаних з технологіями та інноваціями.

Як технології та інновації змінюють HR-індустрію в Україні

У проєкті взяли участь понад 60 HR та L&D-фахівців українських прогресивних компаній України, які мають від 30 до 5000+ співробітників у IT, e-commerce, телекомунікації, консалтингу, маркетингу, FMCG чи ритейлу.

Обов’язки HR-менеджерів

78% HR та L&D-спеціалістів зазначили, що ключовою роллю та обов’язком HR-менеджера в найближчому майбутньому стане запуск інновацій в компанії, адже впровадження інновацій та технологій дозволяє зробити HR-процеси більш ефективними.

На думку респондентів, важливими обов’язками також будуть — навчання команди (73%) та налагодження внутрішньої комунікації (69%). Зокрема, пандемія призвела до того, що питання, які завжди вирішували HR-департаменти, стали надважливими для бізнесу в умовах коронакризи. Побудова прозорої комунікації та формування комфортної командної атмосфери, в якій співробітники рідше відчувають ізоляцію чи дезорієнтацію щодо майбутнього, є критично важливою для успіху організацій.

Технології та інноваційні тренди

57% респондентів вважають, що автоматизація та діджиталізація змінять HR-сферу за найближчі 5 років через оптимізацію більшості HR-процесів всередині компаній.

Також збільшується попит на Big data (31%) та штучний інтелект (28%), що допомагають проводити більш якісну HR-аналітику та сприяють ефективнішому рекрутингу.

Формати зайнятості

90% HR та L&D-спеціалістів вважають, що майбутнє — за змішаним типом співпраці, що передбачає постійну зайнятість з гнучким графіком та можливістю працювати як віддалено, так і з офісу. Карантин також посилив запит на віддалену та проєктну роботу.

Навчання та розвиток

В умовах постійних змін особливого значення набуває здатність L&D-функції формувати культури безперервного навчання в організації. Після розгортання коронакризи компанії під час навчання все частіше використовують внутрішню експертизу та практичні програми. Пріоритетними навичками для співробітників HR та L&D-фахівці визначають гнучкість та адаптивність.

Загальни тренди, які впливатимуть на управління талантами

71% опитаних вважають, що нові технології невідворотно змінюють HR-ландшафт — підвищується ефективність роботи команд, автоматизуються HR-процеси, з’являється гнучкість в процесі прийняття рішень.

Також під час карантину стрімко зріс запит на адаптацію HR до зовнішніх змін, пов’язаний з новими глобальними викликами та можливостями. Натомість, фокус на людину як тренд виявився досить суперечливим: частина компаній продовжить орієнтуватись «на внутрішнього клієнта», тобто співробітника, а частина зосередиться на оптимізації бізнес-процесів за рахунок цього тренду.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1-29 марта 2021
Київ
Складська логістика торгового підприємства
11 березня — 28 квітня 2021
Онлайн-курс
Школа Керівника і Власника бізнесу: унікальний авторський курс із системного розвитку бізнесу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Неординарні. Історії успіхуНеординарні. Історії успіхуbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)