ТЕНДЕНЦІЇ | Кругообіг топ-менеджерів 28 жовтня 2008 р.

Рух керівників між компаніями у 2008-му році

Institute of Executive Development спільно з консалтинговою компанією Alexcel Group провели детальне дослідження кругообігу топ-менеджерів всередині організацій та за їх межами.

"Компаніям та лідерам дуже важливо розуміти, що внутрішнє кар'єрне зростання ставить перед ними аж ніяк не менші виклики, ніж зовнішнє, — розповідає Патриція Вілер (Patricia Wheeler), — 20% топ-менеджерів не здатні досягнути успіху, змінюючи свою посаду в рамках однієї компанії. Проте, наше дослідження переконливо доводить, що при правильному підході навіть незначні інвестиції часу здатні докорінно змінити цю ситуацію".

Вступ

Існує безліч причин, які змушують керівників змінювати організації. Але одна річ залишається незмінною — вартість таких "переходів" надзвичайно висока для організацій. Вона може коливатися від кількох тисяч до більш, ніж мільйона доларів, якщо компанія найме "не ту" людину на ключову посаду. Варто пам'ятати також про те, що витрати на найм включають в себе інвестиції у навчання та розвиток менеджера.

Ефективність різних програм

Для асиміляції нових ключових співробітників (які прийшли до компанії ззовні) організації можуть використовувати безліч різноманітних ресурсів та інструментів. Втім, ці інструменти далеко не завжди виявляються найбільш ефективними. Взяти хоча б навчання до найму та орієнтаційні програми — хоча обидва методи дуже популярні, їхня ефективність доволі низька.

Іншою доволі популярною програмою є наставництво лідерів та асиміляційна діяльність. 29% організацій використовують наставництво і 32% — користуються асиміляційними планами. При цьому третина респондентів переконана, що ці програми є ефективними.

Проте, на першому місці серед програм підтримки лідерів знаходиться менторство. Близько половини організацій використовують менторство і приблизно така сама їх кількість вважає його ефективним.

Скільки часу потрібно на зовнішній найм нового ключового співробітника?

Хоча більшість дослідницьких компаній стверджують, що найм нового керівника займає у середньому 90 днів, в реальності цей час виявляється довшим. І для багатьох — вдвічі! 92% респондентів стверджують, що процес найму топ-менеджера займає більше 90 днів, а 62% переконані, що для пошуку та найму керівника потрібно не менше шести місяців. І це при тому, що 34% новоспечених лідерів покидають компанію протягом перших двох років.

Внутрішній найм: У чому різниця?

Існує переконання, що внутрішній найм (зміна посади керівника в рамках компанії) ставить перед останньою менше викликів. І справді, внутрішні менеджери мають відчуття компанії та знайомі з її корпоративною культурою. Втім, це знання іноді може зіслужити погану службу — адже вони входять на нову територію, де від них очікуються нові навички та поведінка. І це при тому, що рівень підтримки для внутрішніх кар'єрних просувань куди нижчий, ніж для зовнішніх.

Ефективність внутрішніх просувань

У випадку внутрішніх просувань так само діє розрив між ефективним інструментарієм та тим, який застосовує компанія. Так, майже чверть організацій використовують орієнтаційні програми із внутрішніми працівниками, тоді як рейтинг їхньої ефективності складає лише 11%.

Що стосується менторства, то тут рівень використання ще вищий — 50%. При цьому рівень ефективності — лише 29%. Завдання менторства — навчити елементарним правилам та функціям всередині компанії. Для бувалих співробітників таке навчання не завжди ефективне — адже вони вже знають, як працює компанія.

Результати дослідження дозволяють поглянути на розвиток кар'єри ключових співробітників під новим кутом зору. Зважаючи на високу вартість помилки — про них повинна знати кожна організація.

Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
22-23 серпня 2018
Київ
Лідерство і управління командою (Вікторія Березіна)
5-6 вересня 2018
Київ
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
7 вересня 2018
Київ
Маркетинг на 360° (практикум з маркетингу від Гарретта Джонстона)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Руководить с юмором. Динамика успехаРуководить с юмором. Динамика успеха
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
Как стать генеральным директором. Правила восхождения к вершинам власти в любой организацииКак стать генеральным директором. Правила восхождения к вершинам власти в любой организации
Долой среднее! Новый манифест индивидуальностиДолой среднее! Новый манифест индивидуальности
Бизнес в стиле Romantic. Отдавай все, не считаясь ни с чем, чтобы создать нечто более великое, чем ты самБизнес в стиле Romantic. Отдавай все, не считаясь ни с чем, чтобы создать нечто более великое, чем ты сам


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)