ТЕНДЕНЦІЇ | Секрети директорів 18 листопада 2008 р.

Поспівчувайте керівникові

Поспівчувайте керівникові
Фото: Shutterstock
"На вершині завжди дуже самотньо. Але принаймні — є що почитати", — відзначає іронічна замітка, опублікована в журналі The Economist у 1990-му році. Насправді, багатьом із нас навіть важко уявити, наскільки насправді самотньо на вершині. Заберіть у генерального директора його захмарну зарплатню та свиту із топ-менеджерів — і ви побачите по-справжньому нещасну людину. "Секрети директорів" (The Secrets of CEOs), нова книга, яка базується на інтерв'ю з більш ніж 150-ма сучасними та колишніми керівниками компаній, стверджує, що "бути генеральним директором — мрія кожного кар'єриста-початківця. Але мало хто здогадується, що більшість директорів не отримують задоволення від свого способу життя".

Близько 50% топ-менеджерів, які погодилися дати інтерв'ю, відзначили, що їхня робота є "надзвичайно самотньою" і у більшості випадків вони навіть не знають до кого звернутися за порадою. Найбільш розповсюджена відповідь звучала так: "Я не можу звернутися до голови правління, оскільки саме ця людина має право звільнити мене у випадку помилки, і я не можу звернутися до свого фінансового директора, тому що саме я маю право звільнити його. Я не можу порадитися з дружиною, тому що я майже ніколи її не бачу, а коли бачу, то робота — це остання річ, про яку мені хотілося б говорити".

У генеральних директорів рідко коли залишається час на особисте життя, оскільки у багатьох випадках вони стають повними заручниками своєї роботи. Дехто навіть жартує, що жінкам не можна одружуватись на генеральних директорах, оскільки у них уже є одна дружина, якій вони повністю присвячують всього себе — це їхня робота.

Мервін Девіс (Mervyn Davies), колишній генеральний директор Standard Chartered Bank, переконаний, що один із найбільш визначальних факторів, який відрізняє хорошого генерального директора міжнародної компанії від поганого — це здатність спати в літаку.

Лише найкращі і найталановитіші генеральні директори знаходять час не лише на роботу, але й на свою сім'ю і, при цьому, знаходять час для відпочинку та підтримання фізичного здоров'я. Вони ходять до спортклубів чи виїжджають із друзями на природу, а іноді, навіть вимикають свій комунікатор (ходять чутки, що це можливо) і виходять на прогулянку із собакою.

Також у середньостатистичного генерального директора зазвичай є власний наставник. Один керівник із переліку FTSE, який побажав залишитись невідомим, признався, що кожного місяця він користувався послугами акторки, яка навчала його поведінці в ролі генерального директора. "Я надзвичайно сором'язлива людина, — ділиться своїми одкровеннями він, — зазвичай я не можу просто підійти до іншої людини і почати розмову. Але у ролі генерального директора мені постійно доводиться це робити. Вся наша діяльність — це велике шоу. А ми у ньому — актори. А отже — нам потрібно навчитися грати свою роль".

За матеріалами "Sympathy for the boss", Economist.com.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
25-26 травня 2017
Київ, БЦ «Кубик»
Закупівельна логістика та управління запасами (Віктор Пузанов)
26 травня 2017
Київ, kmbs
Marketing dream-team: як побудувати та управляти нею? (Оксана Кулікова)
26 травня 2017
Київ, БЦ "Євразія"
VIII щорічний Форум HR-Директорів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Искусство влияния. Убеждение без манипуляцийИскусство влияния. Убеждение без манипуляций
Мастерство жизни. Внутренняя динамика развитияМастерство жизни. Внутренняя динамика развития
Мысли по-крупному и не тормози!Мысли по-крупному и не тормози!
Как очаровывать людей. Искусство влиять на умы и поступкиКак очаровывать людей. Искусство влиять на умы и поступки
Игнорируй всех, или Как стать креативнымИгнорируй всех, или Как стать креативным


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)