ТЕНДЕНЦІЇ | Лідерство 7 квітня 2014 р.

Лідерська темрява, або Чого не розуміють керівники

Чимало фахівців звертають увагу на те, що сьогодні занепад лідерства — це очевидний факт. Ось що думає з цього приводу Майк М’ятт (Mike Myatt)1, відомий автор та консультант з питань лідерства.

Майк М'ятт (Mike Myatt)
Майк М'ятт
(Mike Myatt)
Наявність або відсутність лідерських якостей можна розпізнати лише тоді, коли ви розумієте, про що йде мова. Але проблема полягає у тому, що більшість людей не знає, на які характеристики слід звертати увагу. Більше того, згідно останнього дослідження, проведеного виданням Chief Executive, багато діючих керівників, котрі взяли участь в опитуванні, погано уявляють, що потрібно для ефективного лідерства. Ось їхні відповіді, подані у порядку убування від найбільш до найменш значущої характеристики.
 1. Здатність змінюватися — 60%
 2. Стратегічне мислення — 55%
 3. Особистісна цілісність — 48%
 4. Виняткові комунікаційні здібності — 40%
 5. Відкритість та здатність вселяти довіру — 38%
 6. Наявність візії — 35%
 7. Вміння розвивати команди, що формуються на засадах багатоманітності їхнього складу — 33%
 8. Спроможність делегувати — 28%
 9. Позитивне налаштування — 26%
 10. Високий ступень самоусвідомлення — 26%

Якщо у вас колись виникало запитання, чому деякі керівники «не на своєму на місці», варто уважніше подивитися, які лідерські якості вони цінують найбільше. Як вам подобається те, що більшість діючих керівників не надто цінують такі найважливіші для лідера речі, як особистісна цілісність, відкритість та здатність вселяти довіру? А в порівнянні із результатами опитування 2013-го року, цьогорічне дослідження показало, що керівники вважають вищезазначені якості дедалі менш значущими. Отже, якщо взяти стан корпоративного лідерства, то тут ми впевнено рухаємося від поганого до гіршого.

Насправді ж спрогнозувати успіх або провал лідера вкрай просто. Достатньо лише з’ясувати, що вони цінують та наскільки послідовно готові відстоювати заявлені цінності. І нема чого дивуватися «непослідовним» діям лідера. Це означає виключно те, що ви не спромоглися розібратися у його характері. Все. Крапка.

Дуже часто поняття «лідерство» або неправильно трактується, або занадто ускладнюється. Насправді ж його можна звести до простого дослідження людської поведінки. Видатні лідери знають, як згуртувати людей навколо високої цілі та спільних цінностей задля того, щоб втілити у реальність чітко сформульовану та зрозумілу для всіх візію. Для них люди важливіші за процеси, зміни важать більше, ніж статус-кво, а простота має пріоритет перед складністю.

Усе, що роблять лідери — люди, яких залучають; культура, котру розвивають; візія, яку формулюють, — є віддзеркаленням їхніх цінностей. Або, говорячи простими словами, лідери досягають результатів, яких заслуговують.

Що ж робити тим, хто щиро прагне стати ефективним керівником? Перед усе варто звернутися до переліку якостей, які істинні лідери цінують найбільше.

 1. Цілісність характеру / безкорисна мужність
 2. Цінності / візія / погляд на речі під кутом зору служіння
 3. Формування оргкультури
 4. Створення бренду / формування прихильності йому
 5. Очолювання змін / «підривання» посередності
 6. Адаптивне творче мислення та розв’язання проблем
 7. Управління талантами / формування команд
 8. Вміння вислуховувати інших
 9. Фокусування на простоті
 10. Розуміння організації / ринку / самоусвідомлення

Тож вирішуйте, яким лідером хочете бути — схожим на тих, хто розділяє думку респондентів дослідження Chief Executive, або керівником, котрий у змозі ефективно управляти людьми та організацією в цілому.

За матеріалами "Why Your CEO Just Doesn't Get It", Forbes.


  1 Майк М’ятт — СЕО фірми N2growth, радник керівників компаній з переліку Fortune 500, автор книг «Hacking Leadership» («Досконале лідерство») та «Leadership Matters» («Лідерство — це важливо»).


comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4 грудня 2021 — 15 січня 2022
Онлайн-курс
Стратегічний розвиток бізнесу
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Мистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесіМистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесі
Теорія каст і ролейТеорія каст і ролей
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)