БІЗНЕС-ОСВІТА | MBA 23 вересня 2008 р.

Як знайти найкращі дистанційні курси МВА?

Автори: Росс Гераті, Зоя Зайцева для QS World MBA Tour

У той час як стандартні дистанційні курси МВА виникають тут і там по всій земній кулі, як же можна визначити, що ваша програма належить провідній бізнес-школі? Це питання розкриває Росс Гераті.

Як знайти кращі дистанційні курси МВА? Для будь-якої провідної бізнес-школи, що пропонує курс МВА, цілком природно, що кожен кандидат знаходить найбільш підходящу для нього програму. Вивчення ж доступних навчальних опцій потребує витрат часу. Зрештою, курс МВА коштує досить дорого, вимагає витрат і чималих зусиль для того, щоб одержати диплом. Це навіть більш важливо, якщо брати до уваги безліч запропонованих дистанційних програм МВА. Якщо Ви знайдете провідну бізнес-школу із пристойною репутацією, це справить набагато більше враження на роботодавців, із огляду на величезну кількість «стандартних» організацій, що з'явилися за останні роки і працюють за принципом «купи собі диплом МВА».

Репутація школи, як і раніше, є одним із найбільш важливих факторів, що повинні враховувати здобувачі МВА. І це відіграє подвійну роль, якщо враховувати той факт, що роботодавці роблять те ж саме. Якщо Ваш вибір — ступінь МВА, постарайтеся й знайдіть місце в найповажніший школі з доступних Вам. Ви повинні бути абсолютно впевнені в рівні акредитації обраної Вами школи. Поговоріть із випускниками інших бізнес-шкіл, щоб мати чітке уявлення про ту установу, в яку Ви збираєтеся вступати. Також Ви можете поговорити з рекрутерами, якщо це можливо, щоб довідатися їхню думку з цього приводу.

QS TopMBA Scorecard є першим кроком для тисяч здобувачів МВА щороку. Це нова онлайн-послуга, що дозволяє здобувачам МВА провести персоналізований пошук бізнес-шкіл в усьому світі, керуючись їх особистими пошуковими критеріями. Також ця база даних містить сотні дистанційних програм, кожна з яких є акредитованою. Це не означає, що всі інші курси не є акредитованими, але зайве підтвердження якості не зашкодить.

Є кілька способів звузити область пошуку по Scorecard, включаючи повернення інвестицій, спеціалізацію школи, рівень факультету, тощо. Ця послуга безкоштовна й може бути використана стільки разів, скільки необхідно. Щораз буде складатися короткий список бізнес-шкіл, у якому будуть зазначені імена, що здобувач має взяти до уваги, і ті, які будуть спливати раз за разом. Слідом за цим можна переглянути вебсайт обраної школи.

Щоб пошук мав більше користі та для одержання найкращих результатів у Scorecard потрібно ввести особисту інформацію. Наприклад, Василю Петренко (вигаданому здобувачеві МВА) 28 років. У нього за плечима п'ять років досвіду роботи в сфері фінансів, і він хоче одержати МВА для того, щоб просунутися в кар'єрі або, можливо, перейти в сферу маркетингу. Він хоче одержати диплом МВА, але в нього молода сім'я , тому він не може витрачати увесь свій час на навчання. Він також хотів би залишитися в компанії й паралельно продовжувати працювати.

У перший раз він уводить у пошук на Scorecard “дистанційне навчання МВА з маркетинговою спеціалізацією”. Першими пошук видає такі бізнес-школи:

 1. IE Business School, Іспанія
 2. Warwick Business School, Великобританія
 3. Manchester Business School, Великобританія
 4. Tepper School of Business, Carnegie Mellon University, США
 5. Thunderbird School of Global Management, США

Беручи до уваги ці школи, він вирішує провести ще один пошук, цього разу вибираючи основним критерієм спеціалізацію на фінансах:

 1. IE Business School, Іспанія
 2. Tepper School of Business, Carnegie Mellon University, США
 3. Tanaka Business School, Imperial College, Великобританія
 4. Manchester Business School, Великобританія
 5. S.C. Johnson Graduate School of Management, Cornell University, США

Записавши ці результати й відзначивши також, що є кілька збігів за результатами двох пошуків, він зважується на ще одну спробу. Цього разу він звертає увагу на рівень програми. Першим пріоритетом він указує репутацію школи в очах рекрутерів й отримує:

 1. IE Business School, Іспанія
 2. Thunderbird School of Management, Великобританія
 3. Manchester Business School, Великобританія
 4. S.C. Johnson Graduate School of Management, Cornell University, США
 5. Warwick Business School, Великобританія

Нарешті, він вирішує, що звіт про кар'єрне розміщення може відігравати роль для нього, так що приділяє першорядну увагу цьому. Цього разу він отримує такі результати:

 1. University of Surrey School of Management, Великобританія
 2. Centre for Innovative Management, Athabasca University, США
 3. Tepper School of Management, Carnegie Mellon University, США
 4. S.C. Johnson Graduate School of Management, Cornell University, США
 5. Manchester Business School, Великобританія

Як єдина персоналізована система пошуку бізнес-шкіл, Scorecard уже зараз містить у собі більше 160000 зареєстрованих користувачів, які витрачають близько 6,5 хвилин на користування системою, відповідно до даних Google Analytics. Система містить у собі більше 350 провідних бізнес-шкіл світу для людей із різним рівнем досвіду, зарплатою й очікуваннями.

Тим часом Василь Петренко, озброєний інформацією з Scorecard починає довго й посилено збирати відомості про ті школи, які він відібрав, для того, щоб визначити, яка найкраще влаштує не тільки його, але і його гаманець.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)