БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинг 21 жовтня 2011 р.

Топ-25 керівників, які працюють у сфері викладання

Бізнес-школи віддають належне цінності практичного досвіду викладачів й усе більше навчальних закладів запрошують саме цю категорію.

Топ-25 керівників, які працюють у сфері викладання
Фото: Bloomberg Businessweek
Видання Bloomberg Businessweek визначило топ-25 керівників, які працюють у сфері викладання. У списку можна знайти такі імена як Сафра Кац (Safra Katz) — головний фінансовий директор Oracle, яка веде курси зі злиттів і поглинань (M&A) та бухгалтерського обліку в Stanford Graduate School of Business; Джеймс Хакетт (James Hackett) — глава й виконавчий директор Anadarko Petroleum, який читає лекції в Rice University Jones Graduate School of Business у Х'юстоні.

У своєрідному рейтингу також присутні імена керівників, які недавно вийшли на пенсію й у яких за плечима гора неординарного професійного досвіду. Наприклад, колишній генеральний директор Deere & Co Боб Лейн (Bob Lane), який був членом команди з відкриття першого заводу Deere у Китаї та очолював компанію, що збільшила доход за межами Північної Америки до $7,96 мільярдів (або на 35% прибутку). Нині Лейн викладає на програмі Executive education у Dartmouth Tuck School of Business. Його клас подорожує в Китай та Індію, а його студенти — це переважно керівники північноамериканських і європейських компаній, які вперше йдуть на розширення в країнах з економікою, що розвивається.

Викладачі-практики випробували на собі всі гіркоти поразок і солодкі хвилини успіху, про які можуть повідати своїм студентам. Прийдешньою зимою в University of Chicago Booth School of Business співзасновники компанії Groupon Ерік Лефковскі (Eric Lefkofsky) та Бредлі Кейвел (Bradley Keywell) планують вести клас з побудови інтернет-стартапів. І це через півроку після того, як Groupon провів переоцінку своїх доходів і розстався зі своїм другим директором. "Новоспечені професори, швидше за все, не зможуть розкрити всі деталі свого досвіду з юридичних причин", — говорить студент 2012-го року Деніел Шані (Daniel Shani), який прослухав цей курс раніше. Однак, за його словами, вони об'єктивно оцінюють минулі промахи й часто приводять свої невдачі як приклади.

"Вони знову і знову поверталися до питання помилки, — говорить Шані. — Вони завжди були дуже відкритими й швидко визнавали колишні та нинішні промахи Groupon й охоче їх обговорювали".

Практики також є своєрідним форпостом обговорення ідей для тих студентів, які шукають практичної професійної поради. Сі Ніколсон (Cie Nicholson) є директором з маркетингу в Equinox, приватної компанії з фітнесу, що володіє клубами в Нью-Йорку, Чикаго й Південній Каліфорнії. Ніколсон читає лекції у своїй альма-матер, Indiana University Kelley School of Business. До Equinox вона займалася маркетингом у стартапі Bay Area, а ще раніше працювала маркетологом у PepsiCo. Вона докладно розповідає студентам про всі етапи зміни кар'єри — починаючи з великої акціонерної компанії й закінчуючи стартапом і приватним підприємством. "Я думаю, для них це щось дуже важливе і значне", — говорить Сі Ніколсон, — "і вони з цього багато отримають".

Отже, пропонуємо ознайомитись з повним переліком викладачів-практиків:

 1. Сафра Кац (Safra Katz), Oracle
 2. Джеймс Хакетт (James Hackett), Anadarko Petroleum
 3. Джеймс Ханос (James Chanos), Kynikos Associates
 4. Ерік Лефковскі (Eric Lefkofsky) та Бредлі Кейвел (Bradley Keywell), Groupon
 5. Джоел Петерсон (Joel Peterson), JetBlue
 6. Джон Аллісон (John Allison), BB&T
 7. Роксен Спіллет (Roxanne Spillet), Boys & Girls Clubs of America
 8. Біз Стоун (Biz Stone), Twitter
 9. Ноубар Афеян (Noubar Afeyan), Flagship Ventures
 10. Боб Лейн (Bob Lane), Deere & Co.
 11. Мері Енн Ліпер (Mary Ann Leeper), Female Health Co.
 12. Кондоліза Райс (Condoleezza Rice), U.S. State Dept.
 13. Стівен Рейнемунд (Steven Reinemund), PepsiCo
 14. Стефен Роеч (Stephen Roach), Morgan Stanley
 15. Джефф Цукер (Jeff Zucker), NBC Universal Media
 16. Енді Гроув (Andy Grove), Intel
 17. Пауль Орфалеа (Paul Orfalea), Kinko's
 18. Стів Кроу (Steve Crowe), Chevron
 19. Роберт Есснер (Robert Essner), Wyeth
 20. Сі Ніколсон (Cie Nicholson), Equinox Fitness Clubs
 21. Нассім Ніколас Талеб (Nassim Nicholas Taleb), Universa Investments
 22. Нейл Браун (Neil Braun), Viacom Entertainment
 23. Кеннет Фрімен (Kenneth Freeman), Quest Diagnostics
 24. Майкл Крук (Michael Crooke), Patagonia
 25. Мелісса Рейф (Melissa Reiff), The Container Store

За матеріалами "Executives Teaching in B-School", Bloomberg Businessweek.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою
Емоційний успіхЕмоційний успіх

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)