БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинг 16 лютого 2015 р.

Випускники програм MBA очолюють найдорожчі компанії світу

Не секрет, що випускники Гарвардської бізнес-школи займають директорські кабінети частіше, ніж колишні слухачі інших аналогічних закладів. Але, все ж таки, наскільки частіше?

Financial Times: Бізнес-школи Британії та Франції найкращі в 2014-му Відповідного до висновків нового дослідження, в резюме майже кожного третього керівника (31%) компаній з переліку FT Global 500 значиться диплом MBA. А біля 28 лідерів, серед яких, зокрема, CEO таких компаній, як General Electric, Procter & Gamble та JPMorgan Chase, здобули ступень MBA у Гарвардській бізнес-школі (HBS). Загалом, випускники цього закладу, котрі спромоглися піднятися на найвищі корпоративні щаблі, очолюють компанії, сукупна капіталізація яких становить принаймні $1,8 трильйонів.

Друге місце після Гарварду за кількістю випускників на директорських посадах (дев’ять) займає INSEAD — бізнес-школа, що провадить діяльність у Франції, Сінгапурі та Абу-Дабі. У свою чергу, бізнес-школа Booth (Чиказький університет) хоча поступається INSEAD за кількістю своїх колишніх студентів, що стали керівниками, її випускники керують корпораціями, загальна вартість яких перевищує вартість компаній, на чолі котрих стоять випускники INSEAD.

Хоча у переліку FT Global 500 чимало неамериканських компаній, переважну більшість з них очолюють випускники бізнес-шкіл США (82 проти 19 випускників аналогічних закладів з інших країн). При цьому колишні слухачі MBA-програм HBS займають більше найвищих корпоративних посад, ніж випускники всіх неамериканських закладів разом узятих (28 проти 19).

Стенфордська бізнес-школа посіла третю позицію (вісім CEO); серед яких керівники Anheuser-Busch Inbev, eBay, Abbott Laboratories, General Motors, Capital One Financial та Time Warner. Школа менеджменту Kellogg (Північно-західний університет), Вартонська бізнес-школа та заклад ділового навчання Booth мають однаковий «рахунок»: посаду генерального директора займають по три їхніх випускника. Єдиним престижним закладом ділового навчання з США з переліку, який не підготовив жодного CEO, є школа менеджменту MIT Sloan. Також у переліку — півдесятка керівників, що свого часу закінчили Вартонську бізнес-школу; але дещо дивним є те, що серед них немає жодного банкіра, адже ця школа сильною мірою зорієнтована у бік фінансової сфери.

Цікаво і те, що половину з 10-ти найдорожчих компаній світу очолюють випускники MBA-програм, при цьому кожний із них представляє іншу школу:

Керівник Компанія Капіталізація Заклад Рік закінчення
Тім Кук (Tim Cook) Apple $ 479 млрд. Duke 1988
Сатья Наделла (Satya Nadella) Microsofte $340 млрд. Booth 1997
Алекс Горскі (Alex Gorsky) J & J $278 млрд. Wharton 1996
Джон Стапмпф (John Stumpf) Wells Fargo $261 млрд. Carlson 1980
Джеффрі Іммельт (Jeffrey Immelt) GE $260 млрд. HBS 1982

Ще одна несподіванка: Індійський інститут менеджменту в Ахмедабаді може похвалитися тим, що два його випускники займають найвищі позиції у фінансових установах, які увійшли до переліку FT 500. Це Аджай Банга (Ajay Banga), Mastercard; та Піюш Гупта, (Piyush Gupta), DBS Group.

Близько 22 бізнес-шкіл можуть пишатися тим, що принаймні однин їхній випускник стоїть на чолі компанії FT 500. Так, Акіо Тойода (Akio Toyoda), власник диплома MBA, здобутого в бізнес-школі Babson College, очолює Toyota, найдорожчу на сьогоднішній день автомобільну компанію (капіталізація близько $200 млрд.). Натомість Мухтар Кент (Muhtar Kent), випускник школи бізнесу Cass City University (Лондон), управляє Coca-Cola, найдорожчою компанією на ринку безалкогольних напоїв (капіталізація $170 млрд.).

На відміну від стартапів та малих фірм, у великій корпорації шлях до директорського кабінету може зайняти кілька десятиліть. З-поміж 28-ми гарвардських випускників, котрі сьогодні перебувають біля керма правління, десять отримали дипломи у 1980-х, а вісім — у 1990-х.

Рейтинг Financial Times, який ґрунтується в першу чергу на ринковій вартості фірм (а не на сумі їхнього річного доходу, що є основою формування переліку Fortune 500), дає змогу краще оцінити результативність колишніх слухачів програм MBA, котрі зайняли найвищі управлінські позиції. Як зазначає видання, перші 100 бізнес-шкіл із глобального рейтингу програм MBA є альма-матер щонайменше 104 генеральних директорів, які очолюють компанії FT 500. «74% цих лідерів навчалися у закладах, що займають перші дев’ять позицій рейтингу», — пише Financial Times.

Заклад Кількість випускників, що очолюють компанії з переліку FT 500 Капіталізація
Harvard Business School 28 $1,8 трлн.
INSEAD 9 $514 млрд.
Stanford Graduate School of Business 8 $498 млрд.
University of Chicago (Booth) 6 $787 млрд.
Northwestern University (Kellogg) 6 $354 млрд.
University of Pennsylvania (Wharton) 6 $421 млрд.
Columbia Business School 4 $224 млрд.
University of Virginia (Darden) 3 $140 млрд.
New York University (Stern) 3 $166 млрд.
UC-Berkeley (Haas) 2 $263 млрд.
Indian Institute of Management-Ahmedabad 2 $117 млрд.
Vanderbilt University (Owen) 2 $75 млрд.
University of Toronto (Rotman) 2 $74 млрд.
Duke University (Fuqua) 1 $479 млрд.
University of Minnesota (Carlson) 1 $261 млрд.
University of San Diego 1 $197 млрд.
Babson College (Olin) 1 $195 млрд.
City University (Cass) 1 $170 млрд.
Southern Methodist (Cox) 1 $148 млрд.
Yale University 1 $128 млрд.
University of Illinois-Urbana-Champaign 1 $118 млрд.
Indiana University (Kelley) 1 $115 млрд.
HEC Paris 1 $81 млрд.
Southern California (Marshall) 1 $68 млрд.
Cranfield School of Management 1 $64 млрд.
UCLA (Anderson) 1 $53 млрд.
Wisconsin School of Business 1 $50 млрд.
McGill University 1 $47 млрд.
University of Michigan (Ross) 1 $46 млрд.
London Business School 1 $37 млрд.
Dartmouth College (Tuck) 1 $36 млрд.
University of Texas-Austin (McCombs) 1 $33 млрд.
Carnegie Mellon (Tepper) 1 $31 млрд.
IESE Business School 1 $28 млрд.
Cornell University (Johnson) 1 $27 млн.

За матеріалами "The MBAs Who Lead The World’s Most Valuable Companies", Poets & Quants.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоційний успіхЕмоційний успіх
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
Як стати експертом. Шлях до майстерностіЯк стати експертом. Шлях до майстерності

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)