БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинг 9 лютого 2016 р.

Рейтинг найкращих бізнес-шкіл світу за версією FT

Джерело: "Forbes Україна"

Кажуть, що в кризу найкраще інвестувати у власну освіту. Видання Financial Times склало рейтинг найкращих бізнес-шкіл світу. Forbes представляє першу десятку, а також розповідає, які школи розташовані найближче до України — на випадок, якщо відірватися від роботи надовго не вдасться.

Рейтинг найкращих бізнес-шкіл світу за версією FT Українських бізнес-шкіл у рейтингу FT немає. Як і представників Росії чи інших країн по сусідству. Найбільше — з США та Британії. З України туди добиратися далеченько, навіть переліт на літаку займе досить багато часу. Але якщо є бажання отримати таку освіту, радимо звернути увагу на географічно близькі варіанти.

Іспанська IE Business School, як і минулого року, залишилася на 12-й позиції. Для тих, хто хотів би попрацювати в Іспанії, це чудовий варіант: кілька CEO у великих публічних іспанських компаніях отримали свій диплом MBA саме в IE. У середньому навчання на курсі MBA обійдеться в $75 000 (Тут і далі — вартість навчання за один рік — Forbes). Після цього є шанс влаштуватися на роботу з річним доходом від $160 000. 92% учнів знаходять собі місце вже протягом перших трьох місяців після випуску.

Швейцарська IMD займає 13-е місце в рейтингу 2016-го і входить до двадцятки найкращих бізнес-шкіл останні три роки. Навчання на програмі MBA обійдеться майже в $90 000, при цьому проживання в оплату не входить. Висока вартість себе виправдовує: 87% випускників знаходять собі роботу за три місяці, середня заробітна плата перевищує $150 000 на рік. У IMD доступні й менш дорогі програми. Стратегічне управління фінансами, наприклад, обійдеться всього в $9 000.

Французька школа HEC (Hautes Etudes Commerciales de Paris) займає 15-е місце, піднявшись на один рядок порівняно з минулим роком. Кілька випускників школи управляють топовими компаніями у Франції. HEC стабільно входить до двадцятки найкращих бізнес-шкіл світу. Знайти роботу після навчання, з окладом понад $130 000 на рік, вдається 91% учнів. Навчання за програмою MBA обійдеться в майже $50 000, але доступні й менш дорогі сертифікатні програми за ціною від $15 000.

Ще одна іспанська бізнес-школа IESE Business School розташувалася на 16-му рядку глобального рейтингу. Порівняно з минулим роком позиції компанії знизилися майже вдвічі, що пов'язано із середнім заробітком випускників: близько $140 000 на рік. Це на кілька тисяч менше, ніж іще рік тому. Незважаючи на це, кожен 8-й CEO великої іспанської публічної компанії — випускник IESE. Учні, які закінчили тут курси MBA, також популярні і в СНД — тут працює близько третини всіх випускників. Вартість навчання складе майже $70 000.

SDA Bocconi — найкраща італійська бізнес-школа — на 25-му місці в рейтингу. Тут навчалися глави найбільших італійських компаній — Atlantia і Pirelli. Вартість навчання за програмою MBA — понад $60 000. Щоправда, оплачувати можна частинами — за кожен етап навчання окремо. Після випуску 85% учнів знаходять роботу протягом трьох місяців, середня заробітна плата — близько $123 000.

Mannheim Business School — найкраща німецька бізнес-школа, займає 49-у сходинку в загальному рейтингу. Після випуску можна розраховувати на заробітну плату в $110 000. Це нижче, ніж у інших, але й навчання доступніше — близько $40-50 тис. залежно від обраної програми. Знайти роботу вдається 93% випускників.

Якщо ж географія значення не має, пропонуємо десятку провідних бізнес-шкіл світу. Практично всі вони, за винятком двох, розташовані в Штатах.

1. Insead

Країна: Франція
Вартість навчання: понад $80 000

Найкраща бізнес-школа світу знаходиться у Франції, хоча частина навчального процесу проходить у Сінгапурі. У Insead навчалися глави 12 найбільших публічних компаній Європи, школа входить У ТОП-5 останні три роки. Після випуску можна розраховувати на зарплату в $166 000.

2. Гарвардська бізнес-школа

Країна: США
Вартість навчання: від $100 000

Гарвард спустився на друге місце порівняно з минулим роком. Це трапилося через зниження середньої заробітної плати майже на 5% у випускників, до $172 000. Особливість цієї школи в тому, що і серед її викладачів — CEO успішних компаній. Гарвард — ще й одна з найпопулярніших бізнес-шкіл світу, тому знайти роботу після випуску зовсім не проблема. Ходить навіть легенда, що американські банки готові видавати кредит за наявності гарвардського диплому.

3. Лондонська бізнес-школа

Країна: Британія/ОАЕ
Вартість навчання: близько $100 000

Лондонська бізнес-школа стабільно входить до трійки найкращих місць світу для проходження MBA-програми. Випускники без проблем знаходять собі роботу, а також отримують широку базу контактів для свого розвитку. Зарплатні очікування — від $155 000. Студенти мають право вибрати, де проходити навчання — у Лондоні чи Дубаї.

4. Уортонська бізнес-школа

Країна: США
Вартість навчання: $100 000

Уортонська бізнес-школа випустила величезну кількість відомих людей, серед яких фінансист Меріл Лінч, епатажний Дональд Трамп і найуспішніший російський інвестор Юрій Мільнер. У випускників Уортона — один із найвищих показників прийому на роботу: протягом трьох місяців 94% з них приймають до себе великі компанії. Оклад також один із найвищих — можна сподіватися на $177 000 і вище.

5. Стенфордська бізнес-школа

Країна: США
Вартість навчання: $100 000

Стенфорд — одне з найкращих місць для запуску свого стартапу. Втім, якщо ідей іще немає, бізнес-школа готова запропонувати затребувані у всьому світі знання. Випускникам університету готові платити до $185 000, і останні кілька років цей показник лише зростає. На додачу є шанс вчитися з майбутнім cтартапером або власником великого бізнесу.

6. Колумбійська бізнес-школа

Країна: США
Вартість навчання: $95 000

Випускники Колумбійської бізнес-школи користуються великою популярністю як у Штатах, так і за межами країни: вони очолюють великі компанії в Англії та Іспанії. Розмір заробітної плати може досягати $170 000, а роботу протягом трьох місяців отримують 92% випускників.

7. Університет Берклі, бізнес-школа Haas

Країна: США
Вартість навчання: $90 000

В Україні більше відомий університет Берклі, ніж бізнес-школа Haas при ньому. Втім, у світі навчання в ній цінується так само високо. Школа стабільно входить у десятку найкращих місць для отримання ступеня MBA. Випускники можуть розраховувати на оклад понад $165 000, проблем із пошуком роботи не буде.

8. Чиказька бізнес-школа Booth

Країна: США
Вартість навчання: $95 000

Booth — створена при Чиказькому університеті бізнес-школа. Після випуску практично всі учні без проблем знаходять роботу. Великий плюс — після отримання MBA в Booth зарплата зростає більш ніж на 100% (один із найвищих показників) і може досягати $160 000.

9. MIT Sloan

Країна: США
Вартість навчання: $100 000

Бізнес-школа Sloan працює при MIT — Массачусетському інституті технологій, одному з найпопулярніших навчальних закладів у Штатах та світі. Після випуску понад 92% учнів знаходять роботу протягом трьох місяців. Оклад може досягати $160 000.

10. Кембридж, бізнес-школа Judge

Країна: США
Вартість навчання: $90 000

Кембриджський університет — один із найпопулярніших університетів у світі. Як і школа бізнесу Judge при ньому. Після випуску роботу оперативно знаходять 9 із 10 випускників. Заробітна плата — від $155 000.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життяTiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя
Рік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергієюРік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергією
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)