БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинг 9 лютого 2016 р.

Рейтинг найкращих бізнес-шкіл світу за версією FT

Джерело: "Forbes Україна"

Кажуть, що в кризу найкраще інвестувати у власну освіту. Видання Financial Times склало рейтинг найкращих бізнес-шкіл світу. Forbes представляє першу десятку, а також розповідає, які школи розташовані найближче до України — на випадок, якщо відірватися від роботи надовго не вдасться.

Рейтинг найкращих бізнес-шкіл світу за версією FT Українських бізнес-шкіл у рейтингу FT немає. Як і представників Росії чи інших країн по сусідству. Найбільше — з США та Британії. З України туди добиратися далеченько, навіть переліт на літаку займе досить багато часу. Але якщо є бажання отримати таку освіту, радимо звернути увагу на географічно близькі варіанти.

Іспанська IE Business School, як і минулого року, залишилася на 12-й позиції. Для тих, хто хотів би попрацювати в Іспанії, це чудовий варіант: кілька CEO у великих публічних іспанських компаніях отримали свій диплом MBA саме в IE. У середньому навчання на курсі MBA обійдеться в $75 000 (Тут і далі — вартість навчання за один рік — Forbes). Після цього є шанс влаштуватися на роботу з річним доходом від $160 000. 92% учнів знаходять собі місце вже протягом перших трьох місяців після випуску.

Швейцарська IMD займає 13-е місце в рейтингу 2016-го і входить до двадцятки найкращих бізнес-шкіл останні три роки. Навчання на програмі MBA обійдеться майже в $90 000, при цьому проживання в оплату не входить. Висока вартість себе виправдовує: 87% випускників знаходять собі роботу за три місяці, середня заробітна плата перевищує $150 000 на рік. У IMD доступні й менш дорогі програми. Стратегічне управління фінансами, наприклад, обійдеться всього в $9 000.

Французька школа HEC (Hautes Etudes Commerciales de Paris) займає 15-е місце, піднявшись на один рядок порівняно з минулим роком. Кілька випускників школи управляють топовими компаніями у Франції. HEC стабільно входить до двадцятки найкращих бізнес-шкіл світу. Знайти роботу після навчання, з окладом понад $130 000 на рік, вдається 91% учнів. Навчання за програмою MBA обійдеться в майже $50 000, але доступні й менш дорогі сертифікатні програми за ціною від $15 000.

Ще одна іспанська бізнес-школа IESE Business School розташувалася на 16-му рядку глобального рейтингу. Порівняно з минулим роком позиції компанії знизилися майже вдвічі, що пов'язано із середнім заробітком випускників: близько $140 000 на рік. Це на кілька тисяч менше, ніж іще рік тому. Незважаючи на це, кожен 8-й CEO великої іспанської публічної компанії — випускник IESE. Учні, які закінчили тут курси MBA, також популярні і в СНД — тут працює близько третини всіх випускників. Вартість навчання складе майже $70 000.

SDA Bocconi — найкраща італійська бізнес-школа — на 25-му місці в рейтингу. Тут навчалися глави найбільших італійських компаній — Atlantia і Pirelli. Вартість навчання за програмою MBA — понад $60 000. Щоправда, оплачувати можна частинами — за кожен етап навчання окремо. Після випуску 85% учнів знаходять роботу протягом трьох місяців, середня заробітна плата — близько $123 000.

Mannheim Business School — найкраща німецька бізнес-школа, займає 49-у сходинку в загальному рейтингу. Після випуску можна розраховувати на заробітну плату в $110 000. Це нижче, ніж у інших, але й навчання доступніше — близько $40-50 тис. залежно від обраної програми. Знайти роботу вдається 93% випускників.

Якщо ж географія значення не має, пропонуємо десятку провідних бізнес-шкіл світу. Практично всі вони, за винятком двох, розташовані в Штатах.

1. Insead

Країна: Франція
Вартість навчання: понад $80 000

Найкраща бізнес-школа світу знаходиться у Франції, хоча частина навчального процесу проходить у Сінгапурі. У Insead навчалися глави 12 найбільших публічних компаній Європи, школа входить У ТОП-5 останні три роки. Після випуску можна розраховувати на зарплату в $166 000.

2. Гарвардська бізнес-школа

Країна: США
Вартість навчання: від $100 000

Гарвард спустився на друге місце порівняно з минулим роком. Це трапилося через зниження середньої заробітної плати майже на 5% у випускників, до $172 000. Особливість цієї школи в тому, що і серед її викладачів — CEO успішних компаній. Гарвард — ще й одна з найпопулярніших бізнес-шкіл світу, тому знайти роботу після випуску зовсім не проблема. Ходить навіть легенда, що американські банки готові видавати кредит за наявності гарвардського диплому.

3. Лондонська бізнес-школа

Країна: Британія/ОАЕ
Вартість навчання: близько $100 000

Лондонська бізнес-школа стабільно входить до трійки найкращих місць світу для проходження MBA-програми. Випускники без проблем знаходять собі роботу, а також отримують широку базу контактів для свого розвитку. Зарплатні очікування — від $155 000. Студенти мають право вибрати, де проходити навчання — у Лондоні чи Дубаї.

4. Уортонська бізнес-школа

Країна: США
Вартість навчання: $100 000

Уортонська бізнес-школа випустила величезну кількість відомих людей, серед яких фінансист Меріл Лінч, епатажний Дональд Трамп і найуспішніший російський інвестор Юрій Мільнер. У випускників Уортона — один із найвищих показників прийому на роботу: протягом трьох місяців 94% з них приймають до себе великі компанії. Оклад також один із найвищих — можна сподіватися на $177 000 і вище.

5. Стенфордська бізнес-школа

Країна: США
Вартість навчання: $100 000

Стенфорд — одне з найкращих місць для запуску свого стартапу. Втім, якщо ідей іще немає, бізнес-школа готова запропонувати затребувані у всьому світі знання. Випускникам університету готові платити до $185 000, і останні кілька років цей показник лише зростає. На додачу є шанс вчитися з майбутнім cтартапером або власником великого бізнесу.

6. Колумбійська бізнес-школа

Країна: США
Вартість навчання: $95 000

Випускники Колумбійської бізнес-школи користуються великою популярністю як у Штатах, так і за межами країни: вони очолюють великі компанії в Англії та Іспанії. Розмір заробітної плати може досягати $170 000, а роботу протягом трьох місяців отримують 92% випускників.

7. Університет Берклі, бізнес-школа Haas

Країна: США
Вартість навчання: $90 000

В Україні більше відомий університет Берклі, ніж бізнес-школа Haas при ньому. Втім, у світі навчання в ній цінується так само високо. Школа стабільно входить у десятку найкращих місць для отримання ступеня MBA. Випускники можуть розраховувати на оклад понад $165 000, проблем із пошуком роботи не буде.

8. Чиказька бізнес-школа Booth

Країна: США
Вартість навчання: $95 000

Booth — створена при Чиказькому університеті бізнес-школа. Після випуску практично всі учні без проблем знаходять роботу. Великий плюс — після отримання MBA в Booth зарплата зростає більш ніж на 100% (один із найвищих показників) і може досягати $160 000.

9. MIT Sloan

Країна: США
Вартість навчання: $100 000

Бізнес-школа Sloan працює при MIT — Массачусетському інституті технологій, одному з найпопулярніших навчальних закладів у Штатах та світі. Після випуску понад 92% учнів знаходять роботу протягом трьох місяців. Оклад може досягати $160 000.

10. Кембридж, бізнес-школа Judge

Країна: США
Вартість навчання: $90 000

Кембриджський університет — один із найпопулярніших університетів у світі. Як і школа бізнесу Judge при ньому. Після випуску роботу оперативно знаходять 9 із 10 випускників. Заробітна плата — від $155 000.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Усе замахало. Але надія єУсе замахало. Але надія є
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєтеСиндром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)