БІЗНЕС-ОСВІТА | E-learning 11 лютого 2016 р.

Якими є переваги цифрового навчання?

За оцінками Docebo, цього року сукупні глобальні витрати на електронне навчання повинні сягнути $51,5 млрд. (2011-го ця цифра становила $35,6 млрд.). Але чи насправді цей навчальний формат є найефективнішим?

Раян Кінг (Ryan King)
Раян Кінг
(Ryan King)
Ось думка з цього приводу Раяна Кінга (Ryan King), партнера консалтингової компанії Reinvigoration.

Попри весь початковий скептицизм, варто визнати, що цифрове навчання насправді генерує цінність як для організацій, так і для працівників. Так, серед найочевидніших переваг e-learning:

  • менші витрати на навчання великих груп;
  • потенційно більша швидкість проведення програм;
  • менше шкоди для довкілля (зменшується кількість друкованих матеріалів, непотрібно доїжджати до місця проведення курсу).

Але, крім зазначеного вище, є ще чотири категорії вигід, які спонукають організації розширювати обсяги віртуальних навчальних програм.

1. Стандартизація. Компаніям, які складаються з великої кількості структур та ведуть діяльність у різних країнах, доволі непросто стандартизувати свої навчальні програми. Натомість e-learning можна ефективно охопити весь персонал та забезпечити людям доступ до матеріалів із будь-якої точки світу й в будь-який час. А в разі запуску нового інструменту, цей метод навчання дозволяє забезпечити єдиний стандарт використання нововведення в масштабах цілої організації. Цифрові навчальні програми слід доповнювати відповідними ресурсами, які будуть доступні для їхніх учасникам після завершення курсу.

2. Комунікації та управління змінами. Курс електронного навчання може стати ефективним комунікативним інструментом, що допоможе роз’яснити персоналу зміст запланованих трансформацій.

3. Відсутність страху перед провалом. Часто доводиться чути, що при проходженні курсу електронного навчання люди менше турбуються про те, що щось можуть зробити не так, ніж якщо навчальний процес відбувається в аудиторії. Крім цього, в разі проведення традиційних курсів неабиякий стрес спричиняє чекання результатів тестів чи іспитів, яке може тривати кілька днів або тижнів. У свою чергу, ефективні електронні програми дають можливість відразу отримати зворотний зв'язок стосовно виконання завдання, що суттєво підвищує продуктивність навчання.

4. Забезпечення активної участі всіх учасників навчального процесу. Далеко не всі люди є екстравертами. У будь-якій групі завжди є певна кількість інтровертів, які під час заняття воліють триматися в тіні, даючи змогу своїм колегам-екстравертам виявляти найбільшу активність (скажімо, брати участь в обговореннях чи відповідати на запитання викладача). Подолати цю проблему допомагає добре структурована електронна програма, що передбачає певні заходи (наприклад, дискусії на форумах), участь в яких є обов’язковою для всіх учасників.

Зрозуміло, що ці чотири базові переваги реалізують тільки якщо йдеться про високоякісну цифрову програму, яка має велику кількість різнопланових елементів (відео, ігри, тести тощо) та змушує особу, що навчається, максимально мобілізувати зусилля. На жаль зустрічаються також й курси, котрі лише умовно можна віднести до категорії «e-learning», бо вони скоріше нагадують монотонну презентацію в PowerPoint.

За матеріалами "Why is e-Learning rapidly growing in popularity?", LinkedIn.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблемВитончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)