Що може розповісти про бізнес підприємець, який пережив крах?

Що може розповісти про бізнес підприємець, який пережив крах “Коли мій перший бізнес провалився – мені було всього 22 роки, а перша компанія проіснувала всього 18 місяців”, – розповідає Джонні Гібаут (Jonny Gibaud) на сторінках журналу Untemplater. “За всіма зовнішіми ознаками, він повинен був стати успішним – ми мали хороший продукт, хороших інвесторів, достатньо кваліфікованих співробітників, готівку в банку та детальний план розвитку на ринку, який зростав. Але не так сталося, як гадалося”.

Лише з часом Джонні зрозумів помилки, які допустив у своєму першому бізнесі. Вочевидь, вони притаманні багатьом підприємцям початківцям.

Думка про те, що ви знаєте все
Найрозповсюдженіша проблема серед молодих і амбітних підприємців. Ви думаєте, що знаєте все і вмієте все. Ви вважаєте себе більш талановитим/розумним/обдарованим, ніж інші. Втім, реальність доводить, що це не може бути правдою. У кращому разі – ви можете бути талановитим і знати все про один із напрямків діяльності. Але це зовсім не означає, що ви знаєте все. Уміння визнати це і бажання знайти найкращих (кращих за вас) спеціалістів на відповідні напрямки діяльності заслуговує на повагу.

MUST READ:  Вчимося скаржитися...

Думка про те, що хороша ідея завжди буде успішною
Кожен знає, що хороша ідея здатна зробити вас багатим. Правильно? Ні! Не правильно! Ідея – це лише вершина айсбергу. Ідея – не більше, ніж 1% успіху. Лише система та процеси, збудовані навколо ідеї, здатні привести до реального успіху. Будь-хто може зготувати кращий бутерброд, ніж готують в МакДональдсі, але ніхто не здатен створити систему, яка краще продаватиме цей бутерброд кінцевому споживачеві. Саме тому МакДональдс заробляє мільйони, а ви ніколи навіть не задумувалися про створення подібного бізнесу.

Любов до свободи та гнучкого робочого дня
Більшість підприємців-початківців уявляють власну справу перш за все як свободу формування власного графіку. Можна буде працювати допізна, а потім спати до обіду. Можна відлучитися від роботи у будь-який момент і на будь-який час. Втім, як виявляється, робота на себе вимагає самодисципліни навіть більшої, ніж наймана праця. Адже кожен може прокинутися о дев’ятій ранку, щоб поїхати в офіс. Але далеко не кожен зможе зробити те саме, коли за плечима не стоїть суворий бос із нагайкою. Тож, якщо ви не можете ефективно планувати свій власний час – тоді власний бізнес не для вас.

MUST READ:  Невміння слухати може стати основною перешкодою при прийомі на роботу

Несерйозне ставлення до бізнесу
Для багатьох початківців саме поняття бізнесу дещо неправильне. Для них це як модний атрибут. Їм подобається їх новий статус – власник бізнесу, але не сам бізнес. На жаль, несерйозне ставлення до бізнесу не приносить результатів, а призводить лише до краху.