Чи можуть інструменти low-code дійсно принести користь бізнесу?

Розділ: Інформаційні технології
Автор(и): Майк Мейсон (Mike Mason)
розміщено: 01.10.2022
звернень: 8009

Модель low-code є альтернативою традиційним процесам розробки, але вона продовжує привертати увагу критиків. Що ж потрібно враховувати особам, які приймають рішення? Про це пише на сторінках InformationWeek Майк Мейсон (Mike Mason), керівник глобального відділу технологій компанії Thoughtworks.
Чи можуть інструменти low-code дійсно принести користь бізнесу? Інструменти та платформи low-code дозволяють створювати корисні програмні системи без необхідності писати та підтримувати великі користувацькі бази коду, що привертає як прихильників, так і критиків. Але, зважаючи на деякі прогнози, що до 2025 року до 70% нових додатків можуть бути створені за допомогою low-code, а постійний дефіцит розробників змушує компанії шукати нові способи прискорення доставки програмного забезпечення і зниження робочого навантаження, все більше організацій вивчають можливості, які може запропонувати ця модель.

Хоча за останні роки можливості low-code значно розширилися, скептицизм досі зберігається, і не без підстав. Ці інструменти потенційно можуть розширити можливості нового покоління так званих «цивільних розробників» і зняти навантаження з команд розробників із допомогою оптимізації створення простих рішень, але вони не підходять для кожного сценарія розробки.

Першим кроком на шляху до визначення того, чи підходить вам low-code — і, зрештою, до отримання тієї цінності, яку він потенційно може принести вашому бізнесу, — розуміння того, для чого він найкраще застосовується.

Коли використовувати low-code, а коли ні

Існує широкий спектр факторів, що спонукають організації використовувати платформи low-code. Ось чотири найпоширеніші.

Сценарій №1: Реагування на брак розробників

В умовах, коли попит на кваліфікованих розробників, як і раніше, значно перевищує пропозицію, інструменти, що дають змогу будь-якому користувачеві створювати потужне ПЗ, є досить привабливими. Але вибір на користь low-code через брак розробників і навичок кодування може призвести до проблем.

Без кваліфікованих розробників та ІТ-експертів, які контролюють використання low-code, ви отримаєте «ПЗ без стратегії», коли бізнес-підрозділи постійно вирішують проблеми за допомогою індивідуальних точкових рішень, між якими практично немає узгодженості або сумісності.

Сценарій №2: Підтримка швидкого зростання бізнесу

На ранніх стадіях розширення бізнесу low-code може допомогти швидко створювати нові можливості та послуги без значних витрат ресурсів. Однак організації мають розуміти, що багато рішень, створених за допомогою цих платформ, можуть із часом потребувати заміни. В іншому разі вони можуть зіткнутися з тим, що основні частини їхньої інфраструктури побудовані на негнучкому фундаменті.

Сценарій №3: Створення нового, критично важливого для бізнесу ПЗ

Що важливіша якась частина ПЗ для вашого бізнесу, то менша ймовірність того, що low-code є коректним варіантом. Критично важливі для бізнесу додатки повинні мати можливість легко масштабуватися, рости і трансформуватися; робити це стає складніше, якщо це не узгоджено бізнесом та ІТ.

Сценарій №4: Розширення можливостей бізнес-підрозділів

Якщо ваша мета — надати підрозділам бізнесу більшу технологічну автономію і дати можливість вашій команді стати цивільними розробниками, використання інструментів low-code — чудовий спосіб. Цей інструментарій простий для нових користувачів, і команди можуть швидко почати керувати та розширювати можливості для задоволення власних потреб.

Важливість балансу

Коли low-code тільки з’явився, його було названо альтернативою традиційній розробці — та, яка зменшить або навіть усуне залежність організацій від кваліфікованих розробників.

Ця версія виявилася дуже непрактичною — як із погляду нереалістичних очікувань, які вона покладає на low-code, так і з погляду того, що вона позиціонує low-code і традиційні процеси розробки як протилежності.

Питання не має звучати на кшталт: «low-code чи традиційне кодування?». Воно має звучати так: «Де low-code може найкращим чином підтримати і доповнити наших досвідчених розробників?».

Дозволивши і заохотивши використання low-code у правильних випадках, ви зможете прискорити доставку, скоротити час циклу і швидко задовольнити потреби бізнесу без відмови від поточної практики розробки.

Запитання, які потребують відповіді перед вибором платформи low-code

Перш ніж обрати платформу або набір інструментів low-code, важливо визначити, чи підходять вони для вашого бізнесу.

Найімовірніше, ви захочете провести власну поглиблену оцінку, але відповіді на наступні запитання — це хороший старт:

  1. Скільки людей буде використовувати створюване вами ПЗ? Більше користувачів — більше потреб, до яких потрібно адаптуватися, і більше шансів, що ПЗ стане критично важливим для бізнесу і вийде за межі можливостей low-code.

  2. Ви хочете створити основне чи допоміжне (периферійне) ПЗ? Що ближче ваше ПЗ до ядра, то важливіше, щоб воно залишалося якомога гнучкішим, масштабованішим і суміснішим — що має змусити вас відмовитися від використання low-code для його створення та підтримки.

  3. Чи може допоміжне ПЗ, яке ви створюєте сьогодні, стати критичним у міру його впровадження? Якщо ви вже знаєте, що системи, які необхідно побудувати або модернізувати, є критично важливими для бізнесу, вони навряд чи стануть правильним сценарієм використання low-code, якщо тільки ви не готові прийняти обмеження цієї платформи.

  4. Чи готова ваша команда стати цивільними розробниками? Щоб low-code повністю розкрив свій потенціал, команди повинні мати певний рівень знань у галузі ПЗ, щоб оволодіти ним і почати створювати свої власні можливості.

Low-code: один розмір не підходить для всіх

Low-code не замінює кодування, але для певного набору сценаріїв використання є дуже потужною технологією. Однак, якби організація відмовилася від команди розробників і використовувала платформи low-code для надання повного контролю над розробкою бізнес-командам, вони були б украй обмежені у можливостях.

Оптимальні зони застосування low-code — на периферії, коли результати перевіряються ІТ-експертами і використовується поряд із традиційними практиками та ресурсами розробки.

Ілюстрація: Getty ImagesЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ НА ТЕМУ:
Блокчейн-революціяБлокчейн-революція
Друга епоха машин. Робота, прогрес та процвітання в часи надзвичайних технологійДруга епоха машин. Робота, прогрес та процвітання в часи надзвичайних технологій
Штучний інтелект 2041: десять передбачень майбутньогоШтучний інтелект 2041: десять передбачень майбутнього

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)