ІНСАЙТИ | Організаційна культура 5 травня 2020 р.

Найкращий спосіб змінити токсичну культуру

Найкращий спосіб змінити токсичну культуру — це... прибрати токсичного лідера. Так, це може здатися грубим, але з мого досвіду роботи в якості тренера-лідера, який працює з незліченними радами, HR-департаментами і керівниками, я дізнався, що культура починається з вершини. Тому верх — це найкраще місце, де можна почати все перевертати, — пише відомий коуч та автор Лоллі Даскал (Lolly Daskal).

Найкращий спосіб змінити токсичну культуру

Поводження з токсичною культурою вимагає лідера, який володіє певним набором атрибутів.

Лідер повинен мати ґрунтовний план. Великі лідери знають, що перш ніж намагатися визначити, що потрібно змінити, зазвичай краще прояснити, що вже робиться добре. Тоді ви готові будете почати вносити значні зміни, як великі, так і малі, котрі можуть привести до змін на краще. У великих культур є лідер з фундаментальним баченням.

Лідер повинен мати чітко визначені цінності. Велика культура заснована на сильному наборі основних цінностей — цінностей, які зрозумілі і релевантні. У такій культурі люди можуть проявляти себе кожен день, знаючи, що робити і як це робити. Цінності організації повинні втілюватися в дії для співробітників на всіх рівнях — від допоміжного персоналу до менеджерів середньої ланки і вищого керівництва.

Лідер повинен володіти м’якими навичками. Багато хто все ще думають про культуру як про м’яку, нечітку концепцію. Але дослідження свідчать, що люди дійсно піклуються про культуру, де проходить їх робоче життя. Аналогічно і з м’якими навичками (soft skills). Будь-яка організація або команда, яка хоче мати відмінну культуру, потребує лідера з сильними м’якими навичками — того, хто вміє слухати і розуміти, хто співчуває і спілкується з іншими.

Лідер завжди повинен бути підзвітним. Робота в токсичній культурі вимагає зусиль, і людям, особливо у важкі часи, легко загрузнути в самозбереженні і втратити курс, куди рухається організація в поточних обставинах. Але коли керівництво покладає відповідальність на кожен рівень організації за виконання місії і основних цінностей, у вас з’являється міцна основа, на якій можна починати будувати кращі результати.

Лідер повинен мати терпіння. Найкращі лідери знають, як йти повільно, тому що те, що варто робити, вимагає часу. Зміна культури — це не поспіх, а гра в довгу, яка може тривати місяці або навіть роки. Це означає виявлення і усунення розриву між культурою, яка у вас є, і культурою, яка вам потрібна, починаючи з вершини і працюючи на кожному рівні. Це величезне завдання, котре вимагає від лідера як рішучості, так і терпіння.

Ті, хто можуть вивести організацію з токсичної культури, розуміють, що люди приходять на роботу не просто працювати — вони приходять, тому що вважають, що можуть внести свій вклад у місію, в яку вони вірять. Найкращій лідер, котрий стане їхнім гідом, спроможний виявити мету і велич, які дозволять зростати продуктивній культурі, людям бути щасливими, а організації процвітати.

За матеріалами "The Best Way to Change a Toxic Culture", Lolly Daskal.

Ілюстрація: LinkedInЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху
Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієшІди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)