КОМЕНТАРІ | Лідерство 13 серпня 2018 р.

Найбільші омани про перебування в ролі лідера

Джерело: @truebusiness

Без належної підготовки або напряму багато з новоспечених менеджерів стереотипно мислять про управління, — і це може не тільки не посприяти продуктивній роботі команди, а й дати зворотний ефект, запевняють Кері Купер (Cary Cooper) і Стефан Штерн (Stefan Stern), співавтори книги Myths of Management: What People Get Wrong About Being the Boss ("Міфи менеджменту: у чому люди помиляються, перебуваючи в ролі боса").

Найбільші омани про перебування в ролі лідера Не дивно, що більшість людей без досвіду мислять стереотипами і загальноприйнятими кліше. Вони вважають, що саме так і поводяться управлінці. Це означає, що найчастіше вони спираються на поширені помилки в спробі пустити пил в очі.

Існує безліч міфів, які ми могли б зруйнувати, але ми вирішили виділити лише найголовніші з них.

Бути на вершині дуже важко

Начальники мають більше свободи, більше заробляють, вони можуть дозволити собі водіїв і асистентів, поїздки в бізнес-класі і дорогі готелі. Погодьтеся, не найскладніше існування. Тим, хто нижче за рангом, доводиться набагато складніше, і боси не повинні про це забувати.

Просто будь собою

Коли ви обіймаєте високу посаду, то бути собою не завжди достатньо. Ви повинні рости і розвиватися. Автентичність може бути лише виправданням ліні. Не вдавайте із себе когось, але і не обмежуйте себе. Експериментуйте з новими підходами до роботи і шукайте спосіб досягти успіху в ролі лідера.

Люди ненавидять зміни

Насправді люди прекрасно справляються зі змінами. Іноді вони їм навіть подобаються. Чого люди не люблять, так це необгрунтовані, незрозумілі та ідіотські зміни. Впроваджуйте їх у процес і, можливо, вони будуть цьому дуже раді. Зміни чого завгодно можуть йти на користь, якщо несуть у собі амбітну ціль вдосконалення.

Існує «єдино правильний спосіб» управління

Не слухайте так званих «провидців», які стверджують що знайшли «той самий і єдино правильний спосіб» управління. Ситуації змінюються, а вони в бізнесі у всіх різні. Оцінюйте їх і пристосовуйтеся до них кожного разу.

Лідерство набагато важливіше менеджменту

Існує тенденція сприймати лідерство як елемент, який відповідає за повну картину дій — стратегію і концепцію, в той час як менеджмент вважається банальною річчю, яка лише іноді на щось впливає. На ділі ж, будь-який керівник повинен вміти і вести за собою, і вміти управляти.

Виграє той, у кого краща стратегія

Великі ідеї — це прекрасно. Але хтось повинен втілювати їх в життя. Компанія з посередньою стратегією, що відмінно справляється зі своїми обов'язками, завжди переможе конкурента з відмінною стратегією і нульовою реалізацією.

Лідерами народжуються, а не стають

Будь-хто може домогтися прогресу в лідерстві. Остерігайтеся так званих «природжених» лідерів, які вважають, що їм нема чому вчитися. Щоб прогресувати, потрібно працювати. Лідерами зазвичай стають завдяки досвіду, а не просто народженню.

Скоро роботи залишать вас без роботи

Ні, цього не станеться. Прогнози дійсно звучать страхітливо — 25% робочих місць незабаром будуть зайняті роботами. Але насправді цього ніхто не знає напевно, є лише припущення. Ми завжди були готові до впровадження нових технологій і будемо готові знову. Нам насправді потрібно підвищувати кількість роботів, а не урізати її. Ми будемо працювати разом з ними, але вони не займуть наші місця.

Щорічна атестація співробітників важлива

Менеджмент має бути безперервною бесідою, а не щорічним боєм і полем для звинувачень. Не тримайте в собі невдоволення цілий рік. Відмовтеся від щорічних перевірок і спілкуйтеся з усіма як зазвичай. Все більша кількість бізнесменів відмовляється від подібних непотрібних і контрпродуктивних «показових розбірок».

За матеріалами "The 10 biggest misconceptions about being a leader", BBC.

Ілюстрація: Mark Airs — Ikon Images/Getty Imagescomments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
29 січня — 26 лютого 2022
Онлайн-курс
Стратегічний розвиток бізнесу
7-8 лютого 2022
Київ
Бізнес-процеси: ефективне управління
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі
ПрокрастинаціяПрокрастинація
Мій бос — ідіотМій бос — ідіот


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)