ІНСАЙТИ | Лідерство 2 квітня 2012 р.

Навички ідеального лідера

Люк Джонсон (Luke Johnson), голова правління компанії Risk Capital Partners розповідає про десять ключових якостей ідеального лідера.

Люк Джонсон (Luke Johnson)
Люк Джонсон
(Luke Johnson)
Біблія говорить нам, що людина — істота грішна. Тому не дивно, що всі керівники, будучи людьми, також мають свої сильні і слабкі сторони. Та якщо припустити, що ідеальний лідер все-таки може існувати, якими якостями він повинен володіти?

Люк Джонсон склав свій власний перелік навичок, притаманних ідеальному лідерові.

  1. Знання. Кожен менеджер повинен на найвищому рівні розуміти компанію, якою він керує а також сферу, у якій працює ця компанія, та її ринок, клієнтів і конкурентів.

  2. Впевненість у власних силах. Ефективно керувати людьми може тільки екстраверт з високим рівнем впевненості у власних силах.

  3. Самодисципліна. Ніхто не здатен досягнути успіху в контролі над іншими, якщо він не може контролювати себе. Основною ознакою сили волі є вміння залишатися спокійним навіть у найбільш стресових ситуаціях.

  4. Рішучість. Основна функція керівника — приймати рішення. Якщо лідер занадто багато вагається — він навряд чи зможе стати успішним.

  5. Вміння працювати з даними та числами. Компетентний керівник добре аналізує дані і у сфері цифр почуває себе як риба у воді. Йому не обов'язково бути бухгалтером, але принаймні його не повинні лякати фінансові звіти.

  6. Позитивізм. Лідери повинні знати, що мотивує людей. Вони повинні вміти надихати їх та давати їм нові сили навіть у найскладніших обставинах. Природні оптимісти підійдуть для цієї ролі якнайкраще, тоді як песимістам та людям, схильним до депресії, буде складно досягнути успіху.

  7. Комунікативність. Керівники повинні бути комунікабельними та переконливими. Їм не обов'язково перетворюватися на ораторів, але вони повинні вміти чітко і однозначно донести свою точку зору до інших.

  8. Наполегливість, готовність багато і важко працювати. Якщо лідер справді хоче досягнути вершини — йому потрібно дуже любити свою роботу і повністю їй віддаватися. Баланс між роботою та особистим життям справжнім лідерам тільки сниться.

  9. Надійність. Лідери як ніхто інший повинні дотримуватися своїх обіцянок, оскільки саме на їхній приклад будуть рівнятися люди в компанії. Якщо лідер дозволяє собі бути нечесним — значить він вирощує компанію брехунів.

  10. Прагматичність. Бізнес — це практичне заняття, а не теоретична вправа. Людина, яка керує компанією, практично не має часу на те, щоб просто мріяти.

За матеріалами "Luke Johnson: the ideal leader", Chief Executive Officer.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму
12 важелів успіху12 важелів успіху
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)