ІНСАЙТИ | Стилі комунікації 3 березня 2015 р.

Організаційний зоопарк

Джерело: Innovations.com.ua

Найджел Ріснер (Nigel Risner) — мотиваційний британський спікер, улюбленець європейських керівників. Окрім цінних порад, як стати успішним лідером, він розробив унікальну методику поділу людей за стилем комунікації на чотири групи: леви, мавпи, слони і дельфіни. Цю методику він описав у власній книзі «It’s a Zoo Around Here» («Зоопарк навколо нас»).

Найджел Ріснер (Nigel Risner)
Найджел Ріснер
(Nigel Risner)
Уявіть, що ваш офіс — це зоопарк, а ви — його утримувач, і вам потрібно кожного ранку годувати своїх звірів. Не тільки тому, що їсти — це їхня потреба, але й для того, щоб вони легше сприймали «відвідувачів зоопарку», які платять вам гроші. Ви не будете давати лише м'ясо усім звірям. Лев його з’їсть, а от що робити з цим м’ясом мавпі, яка хоче банан?

Щоб ефективно комунікувати зі своєю командою, ви маєте зрозуміти, хто є хто, і що саме їм потрібно.

Хто ваші мавпи?

Ваша креативна та маркетингова команда потребує бананів. Це ваші мавпи. Вони люблять живу взаємодію, яскраву візуалізацію. Їх енергії можна позаздрити. Вони можуть привнести гумор та гарний настрій навіть у найпохмурішу ситуацію. Вони легко занурюються у нову справу, але й так само легко можуть втратити усілякий інтерес. Якщо хочете поговорити з мавпами, будьте так само переповнені ентузіазму та не забувайте залишати їм простір для зміни своїх ідей та рішень.

Хто ваші леви?

Чітко визначені, прямолінійні та наполегливі — леви. Їм потрібно м'ясо. Вони вимагають найкращої якості та дотримання дедлайнів. Це завжди лідери, навіть якщо вони й не займають керівної посади. Вони не люблять критики, але полюбляють, коли їх хвалять привселюдно. Розмовляючи з ними, тримайтеся суті справи, будьте лаконічними, ніколи не порушуйте угод, домовлених з ними.

Хто ваші слони?

Ваш аналітичний відділ — це ваші слони, їм потрібні овочі та багато трави. Їм потрібно створювати їхні власні умови, в їх клітці, не на публіці. Ви здивуєтесь, як добре вони можуть виконувати свою роботу, якщо їм забезпечити тишу та спокій. Вони люблять, щоб все було по правилам. Хочете похвалити «слона» — напишіть йому листа чи похваліть його у нього в кабінеті, але в жодному разі не на публіці.

Хто ваші дельфіни?

Добрі та чуйні — це ваші дельфіни. Вони щодня потребують риби. Це командні гравці. Команда їм необхідна. Їм потрібно знати, що вони якось впливають на суспільство, оточуючих та сім’ю. Якщо ви скажете їм, як саме вони вплинули, що змінили, — це буде найкраща нагорода для них. Але коли ви хвалите «дельфіна», не забудьте сказати щось добре і про його команду.

На думку Найджела Ріснера, ефективна та продуктивна команда повинна складатись з представників усіх чотирьох типів. Не можна, наприклад, залишати лише мавп і левів. Мавпи будуть тільки дратувати прямолінійних та націлених на результат левів своїми постійними змінами. Проте без мавп не буде ідей, без слонів не буде спокою, без дельфінів не буде команди, а без левів не буде результатів.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті
Мистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілейМистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілей
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)