ІНСАЙТИ | Стійкість компанії 21 квітня 2021 р.

Як підвищити організаційну стійкість: 4 тактики

Навіть у розпал рецесії 2008-09 років фінансово стійкі компанії показали EBITDA на 25 пунктів вище, ніж їх нестійкі представники, і продемонстрували помітно вищий рівень відновлення. Але в майбутньому організаційна стійкість матиме не менше значення для успіху.

Як підвищити організаційну стійкість: 4 тактики

Під час сум’яття бізнес-спільнота прагне зосередитися на безперервності — у свою чергу підкреслюючи ефективність. І перше і друге мають вирішальне значення. Однак, якщо ви витягували якісь уроки з фінансової кризи 2008 року, було б розумніше подумати про те, наскільки стійкість є ключем до довгострокового успіху. Навіть у розпал кризи стійкі компанії показали EBITDA на 25 пунктів вище, ніж їх «нестійкі» представники, і продемонстрували помітно краще відновлення. У значній мірі це було пов’язано з підготовкою бізнесу, оскільки «стійкі» компанії вжили заходів щодо скорочення необслуговуваних активів, зміцнення балансів, скорочення витрат і встановлення пріоритетів в інвестиціях, орієнтованих на клієнта.

Однак створення успішної компанії вимагає не тільки стійкості, орієнтованої на бізнес (подумайте про скорочення витрат або зміну процесів). Це також включає в себе організаційну стійкість: силу ваших людей і те, як вони будуть керувати і вести компанію вперед.

4 тактики підвищення організаційної стійкості

Covid-19 підсилив потребу в стійкості як бізнесу, так і організації. Ті, хто стоїть біля керма бізнесу, повинні не тільки знайти способи подолати невизначеність і передбачити зміни, а й сприяти стабільності всієї компанії. Якщо ви хочете це зробити, зосередьтеся на наступних областях.

1. Лідерство. Кризи часто вражають компанії відразу в багатьох сферах, будь то команди, комунікації або операції. Не маючи правильного мислення, лідери щосили намагаються знайти істинний напрямок, щоб допомогти кожному побачити минуле в теперішньому. Занурення лідерів у подібний досвід (за допомогою моделювання та планування сценаріїв) може допомогти зрозуміти, як долати кризи, ставити чіткі цілі і діяти комплексно, що, як показують дослідження, стає все більш для них важливим. Крім цього, лідерські групи можуть також заохочувати відкритий обмін ідеями і створювати нові мережі.

2. Фізичні особи. Навіть якщо Covid-19 виключити з рівняння, в житті співробітників не бракує стресових факторів. Три чверті людей зізнаються, що відчувають вигоряння на роботі, а 40% пов’язують це з Covid-19. Аналогічним чином, більше третини працівників останнім часом працювали довше. Щоб підтримувати загальну організаційну стійкість, компанії повинні починати з нижнього рівня, забезпечуючи працездатність своїх співробітників. Маючи це на увазі, пропонуйте можливості для спілкування з професійними коучами. Надайте доступ до платформ або додатків (наприклад, TaskHuman), які забезпечують різноманітну персоналізовану підтримку. Ви також можете ввести тренінг усвідомленості і озброїти менеджерів навичками, які допоможуть їм краще брати участь в особистих бесідах.

3. Команди. Перехід від ієрархічної до плоскої структури виявився корисним для багатьох організацій. Zappos, наприклад, запровадила холакратію ще в 2014 році, і члени її команди вирішили вести себе як внутрішні «малі підприємства». Можливо вам і не потрібно так радикально реорганізуватися, як Zappos, але це допомагає переосмислити корпоративну структуру, щоб стимулювати командну роботу. Крім того, інвестуйте в інструменти для спільної роботи, такі як Slack або Yammer, і заохочуйте співробітників звертатися до колег, з якими вони зазвичай не хотіли б ділитися своїми знаннями.

4. Таланти. Covid-19 привернув більше уваги до управління талантами і забезпечення безперервності бізнесу, оскільки співробітники «залишали будівлю» — і багато з них назавжди. Один CEO провідної китайської страхової компанії зробив кроки для вирішення проблеми незадоволеності роботою шляхом інвестування в навчання і розвиток співробітників, мотивуючи це тим, що постійне навчання сприятиме зростанню після припинення пандемії. Це надійна відправна точка, але зробіть ще один крок і внесіть культурні зміни, які генерують, втягують і розширюють можливості талантів. Зосередьтеся на зміцненні талантів співробітників в їх повсякденному житті, а не лише шляхом періодичного навчання.

Організаційна стійкість — найважливіший компонент забезпечення успіху в умовах кризи, і її можна досягти, тільки зосередивши увагу на вашому найважливішому активі: людях. Інвестуйте в правильні інструменти, забезпечте необхідну підтримку і зробіть розвиток талантів своїм пріоритетом. Ваша операційна діяльність залежить від рівня вашого керівництва.

За матеріалами "Want To Build A More Resilient Organization? Start Here", Chief Executive.

Ілюстрація: fusionrm.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Перемогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потімПеремогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потім
МікромайстерністьМікромайстерність

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)