ІНСАЙТИ | Інновації 8 липня 2009 р.

Що таке інновації насправді?

Будучи підприємцем, автор статті Боб Донеллі (Bob Donnelly) провів значну частину свого життя займаючись стартапами, а також розвитком та продажем бізнесів. Він також спробував себе на управлінських посадах таких компаній як IBM, Pfizer та Exxon. Сьогодні Боб розповідає про інновації, називаючи їх "концепцією, яка найчастіше сприймається хибно" та намагається пояснити, що ж таке інновації насправді.

Роберт Донеллі (Robert M. Donnelly)
Що таке інновації? У різноманітних словниках, академічних працях та онлайн-бібліотеках ви знайдете різні визначення цього поняття. Але в реальності все набагато простіше — інновації — це просто здатність виконувати старі завдання по-новому.

"Один із моїх улюблених інноваторів Джордж Форман (George Foreman) вигадав гриль, основною метою якого була економія жиру. Його проста інновація призвела до 100-мільйонного продажу грилів Джорджа Формана з того моменту, як вони були представлені у 1995-му році".

У 1997-му році Форман підписав угоду на $137,5 млн. із виробником грилів, передавши право на використання свого імені для маркетингу продуктів. Непогано, як для інновації, здійсненої класичним підприємцем, який всього лише хотів зекономити олію та зберегти своє здоров'я.

Інша плутанина, пов'язана з інноваціями, стосується їхнього відношення до підприємництва. Можна сказати, що всі підприємці є інноваторами за своєю природою.

Окрім того, інновації прийнято пов'язувати з "проривною технологією". Втім, ця технологія не обов'язково повинна бути "високотехнологічною". Людям просто варто навчитися виконувати свої повсякденні завдання по-новому, підвищивши якість, знизивши вартість сервісу та впровадивши інші якісні зміни.

Dell змінила бізнес-модель продажу комп'ютерів, коли представила онлайн-модель замовлення кастомізованих комп'ютерів. Таким чином ця компанія зняла потребу збереження готового товару в магазинах, створивши унікальну ситуацію, коли по суті споживач із радістю платить за продукт, який ще навіть не виготовлений. А це, в свою чергу, дало змогу Dell платити своїм постачальникам заздалегідь.

Apple, стараннями Стіва Джобса, завдяки його креативності та візії, стала іконою інновацій. Магазини Apple переповнені споживачами, які з радістю спілкуються з такими само фанатами, а чекаючи своєї черги до консультанта, випробовують можливості нового ноутбука, який встановлено тут же поруч.

Тож можемо зробити висновок, що насправді інновації — це всього лише здатність підприємця знаходити та втілювати кращі, дешевші та швидші рішення їхніх власних проблем. Найгеніальніші ж інноватори вирішують проблему ще до того, як вона виникне у споживача.

За матеріалами "Innovation is one of the most misunderstood concepts; time to clear things up", Chief Executive.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Усе замахало. Але надія єУсе замахало. Але надія є
Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієшІди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш
Як стати експертом. Шлях до майстерностіЯк стати експертом. Шлях до майстерності

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)