ІНСАЙТИ | Лідерство 10 червня 2010 р.

Прояви лідерства

Мітч Мак-Кріммон (Mitch McCrimmon), який більше 30-ти років займається оцінкою керівників та наставництвом, а також є автором трьох книг з управління, розповідає про важливість вміння демонструвати лідерство.

Мітч Мак-Кріммон (Mitch McCrimmon)
Мітч Мак-Кріммон
(Mitch McCrimmon)
Коли ми розмірковуємо про лідерство, то сприймаємо його як готовність бути відповідальним за групу людей, тоді як вміння демонструвати лідерство мало ким цінується. І це призводить до певних проблем. Перш за все — ми часто недооцінюємо випадкові прояви лідерської поведінки у людей, які насправді не володіють всіма рисами лідера. По-друге, ми покладаємо надмірну відповідальність на плечі тих людей, які можуть бути лідерами, засуджуючи будь-які їхні помилки та багато вимагаючи.

Що довше ми очікуємо "приходу великого лідера", то більше намагаємося зняти будь-яку відповідальність із себе. А зважаючи на критичну нестачу лідерів, настав час почати помічати будь-які, навіть найдрібніші, прояви лідерства, які можуть спалахнути в кожному працівникові.

Що означає бути лідером?

Пошуки "зірки", яку можна вознести на п'єдестал, ніколи не закінчаться. Людям притаманно ідеалізувати лідерів, особливо політиків та керівників великих корпорацій. Подумки уявляючи німб над їхніми головами, ми схильні приписувати їм найкращі якості та закривати очі на недоліки. І що більшим буде наше бажання підкорятися "героїчному" лідеру — то більшого ми очікуватимемо від нього і то меншу відповідальність братимемо на себе.

Вочевидь, це одна з головних причин, через яку ми сьогодні страждаємо від нестачі лідерів — мало хто з них відповідає настільки високим очікуванням. Постійна напруга, жорстке оточення та миттєві зміни руйнують будь-яку впевненість. Ми чекаємо на білого лицаря, який вирішить всі наші проблеми, але він чомусь не приходить.

Прояви лідерства

Втім, лідерство може проявлятися в абсолютно різних ситуаціях: від нової візії до незначних покращень у різних сферах діяльності. Лідерство — це процес впливу, топ-менеджери просто фізично не можуть впливати на всі без виключення дії у компанії. Тому потрібно фокусуватися на конкретні дії лідерів, а не намагатися оцінити лідера в цілому. Це придає сили тому, хто оцінює, оскільки знижує наші очікування від людей на високих посадах.

Оцінюючи конкретні дії лідера (а не людину в цілому), ми можемо стати його колегами у певних питаннях і також почати проявляти лідерство.

Як часто ви відчували свій вплив на колег? Це не означає, що ви повинні змусити їх працювати на себе, а радше робити те, що принесе користь їм особисто, команді або бізнесу в цілому. Можливо, ви вплинули на керівника, який після розмови з вами змінив процес, який працював неефективно. Або на колегу, який після спілкування з вами почав використовувати іншу систему. Бути прикладом у будь-якій зі сфер — означає проявляти лідерство.

Якщо ви ніколи не задумувалися про такі "маленькі" прояви лідерства, то причиною цьому швидш за все є ваш стереотип, що існує тільки "героїчний" тип лідера. Лідер — повелитель, лідер — бог. Перевага ж нового підходу до лідерства полягає в тому, що проявити його може по суті кожна людина, ваші керівники, ваші колеги, підлеглі і ви.

За матеріалами "Showing leadership", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Напролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемогиНапролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемоги
Усе замахало. Але надія єУсе замахало. Але надія є
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)