ІНСАЙТИ | Зміни 3 січня 2023 р.

Використання сили невизначеності для розбудови довгострокової стійкості

У сьогоднішньому нестабільному світі багато змін не проявляються чітко, але ви маєте орієнтуватися в умовах невизначеності та стресу, які неминуче слідують за ними. Експерт із питань життєстійкості та автор нової книги «Change Proof» («Стійкість до змін») Адам Маркел (Adam Markel) пише про необхідність прийняття змін, аби скористатися їхніми можливостями. А для цього, на його думку, потрібно викинути старі ментальні карти і скласти нові.

Використання сили невизначеності для розбудови довгострокової стійкості

Одним із найбільших уроків, які мені довелося засвоїти як лідеру, була цінність надмірності. Щоб ваші люди знали, чого ви хочете, вам доведеться повторювати це знову і знову. Кожного разу, коли я надсилав службову записку або виступав з промовою, я хвилювався, що мої підлеглі закотять очі і скажуть: «Знову він починає». Я думав: «Ніхто не хоче слухати заїжджену платівку». Я більше переймався тим, щоб бути цікавим.

Тому я постійно освіжав і оновлював своє послання. Сам того не усвідомлюючи, сталося так, що моє бажання бути цікавим стало на заваді тому, щоб я був зрозумілим. Ясність — це те, чого ми прагнемо. Це те, що дає нам надлишкові повідомлення. Це дає нам здатність бути зрозумілими. Після того, як ви з’ясували, хто ви є, ви маєте переконатися, що кожен, хто перетинає поріг вашого бізнесу, це теж знає. Вони не повинні здогадуватися. Вони не читають думки. Надмірність — це ключ до вашого мислення. Скільки з вас знають напевно, що якщо ви прокинетеся серед ночі, хом’як ваших думок стрибне на колесо вашого розуму і закрутиться від занепокоєння до тривоги і паніки, поки ви прокручуєте в голові сценарії катастроф? Ми перебираємо все погане, що сталося в нашому минулому, а коли цього не робимо, ми думаємо про все погане, що може статися в майбутньому. Це наша особиста версія «прокручування долі».

Для багатьох із нас на шляху до життєстійкості наші нещастя стають орієнтирами, які ми відвідуємо в подорожі по пересіченій місцевості, що є нашим життям. Коли я був дитиною, наша сім’я щороку подорожувала Новою Англією, зупиняючись у таких місцях, як Гіаніс, Бетель та Стокбрідж. Завдяки маминому дару туристичного агента, ми зупинялися в красивих місцях і створювали спогади на все життя. Ми забули про нескінченні години в розпеченому і переповненому вагоні.

А потім, коли ми всі стали старшими і розповідали історії тих самих поїздок — навіть коли у нас перегорів генератор чи ще щось, і годинами стояли на узбіччі посеред ночі — ми сміялися з цього. Зрештою, ми вистояли. Ми трохи загартувалися в ті моменти, коли нам доводилося переживати труднощі разом.

Це ті історії, які ми розповідаємо, тому що вони роблять нас тими, ким ми є. Це речі, які ви ніколи не планували, часи, коли все йшло не так, і те, як поїздка перетворювалася на бісову річ — одну за іншою. Це те, що ми пам’ятаємо і над чим здебільшого сміємося через роки. Бісові речі не з’являються на Trip Advisor або Kayak.

Але з віком я розумію, що все моє життя — це колекція спогадів, які включають у себе деякі погані речі, незважаючи на мої найкращі наміри щодо протилежного. Ми всі прагнемо творити добро у світі, бути кращими в професійному та особистому житті. У нас є плани і всі вони створені з добрими намірами. Іноді ці плани летять під три чорти у палаючому візку.

Багато хто з вас втратив свій бізнес, роботу або близьку людину. Бізнес, який ви планували передати своїм дітям. Роботу, з якої ви очікували вийти на пенсію. Партнера, з яким ви збиралися зустріти старість. Неможливо заспокоїти горе від цієї втрати. Всі книги в усіх бібліотеках світу не зроблять її іншою, тому що болюча і невідворотна правда полягає в тому, що вона ніколи не буде іншою. Ніколи не буде так, як ви собі уявляли.

Наша робота полягає в тому, щоб вивести вас із темряви нечистот до світла. З долини і назад до висот. Щоб не просто пережити погані речі, які відбуваються навколо вас, а перетворити їх на матеріал для справжнього зростання. Ключ до психічної стійкості — це усвідомлення того, що все, що ми можемо контролювати в житті, — це те, як ми реагуємо на події. У нас є цей вибір. У нас є ця сила. Подумки ми можемо зупинити занепокоєння і тривогу ще на їхньому шляху.

Зміни гарантовані. Те, як ми реагуємо на зміни — ні. Це і є наше завдання. Є цитата відомого викладача акторської майстерності Сенфорда Мейснера (Sanford Meisner), яка звучить так: «Те, що заважає вашому завданню, є вашим завданням».

Ви одержимі чимось, чого хочете, але на вашому шляху стоїть перешкода. Це те, що стоїть між вами і тим, чого ви хочете; це те, що вам дійсно потрібно. Що заважає вам досягти того, чого ви бажаєте? Ось це і є ваше справжнє бажання.

Ви думаєте, що те, що ви не можете контролювати або не знаєте, заважає вам діяти якнайкраще. Ви думаєте: «Коли все заспокоїться, тоді я стану кращим». Але це не так працює. У всьому світі, в кожній культурі, ті, хто ефективно користається з невизначеності, — це люди і компанії, які не чинять опір змінам, коли вони відбуваються. Вони розвивають нові відносини. Вони опановують нові ситуації замість того, щоб панікувати. Тобто, ви не боретеся з течією, ви пливете за нею. Серфінгісти не оплакують хвилю, яку вони пропустили, або навіть коли вона розбивається (що часто трапляється). Вони просто переходять на наступну.

Ви можете зробити це, прийнявши сміливе рішення викинути старі ментальні карти і скласти нові. Ментальна стійкість — це не життя, вільне від вовків-близнюків тривоги і занепокоєння. Це про використання нашої енергії у творчий спосіб, щоб ми могли приручити їх і дозволити їм тягнути наші сани. Ми маємо подружитися зі змінами, щоб не турбуватися про них.

Ілюстрація: capellimon.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Лаяти не на те деревоЛаяти не на те дерево
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
Можливо все!Можливо все!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)