РЕЦЕНЗІЇ | Стаття по книзі 31 серпня 2020 р.

Інновації: сила правильної спрямованості

Інновації — це безлад. Практично ніколи шлях до неї не проходить по прямій лінії. Коли робиш щось нове, рідко коли точно знаєш, чим все закінчиться. Це просто частина створення чогось нового, і це потрібно вести, а не управляти.

Чак Свобода (Chuck Swoboda), колишній президент і CEO компанії Cree, ділиться способом мислення і переконаннями, що лежать в основі інновацій, у своїй новій книзі «The Innovator's Spirit: Discover the Mindset to Pursue the Impossible» («Дух новатора: відкрийте образ мислення, щоб осягнути неможливе»). Інновації — це некерований процес, але він заснований на деяких переконаннях і відповідній поведінці. Таких Чак Свобода виділяє дванадцять.

Інновації: сила правильної спрямованості

Одне з таких переконань полягає в тому, що «краще приймати рішення, грунтуючись на тому, що ви знаєте і чому вчитеся, і не чекати, аби почати діяти». Краще постійно вдосконалюватися, а не чекати, коли все стане ідеальним. Це те, що Чак Свобода називає правильною спрямованістю.

Що ви робите, коли розумієте, що «ви не знаєте, що ви не знаєте»? Подумайте про це кілька хвилин. Що ви робите? Все що потрібно — це перестати намагатися дізнатися всього і вже почати щось робити. Вам не потрібно точно знати, як це буде працювати, вам потрібно лише бути правильно спрямованим.

1. Виберіть напрямок

Коли ви починаєте займатися новою проблемою, ви навіть не можете припустити, чим вона обернеться. Вам і не потрібно цього знати — просто почніть рухатися в потрібному напрямку. Сенс у тому, щоб мати цікавість, аби хотіти дізнатися, і впевненість, аби намагатися це зрозуміти. Так ви розвиватимете мислення новатора. Воно починається з віри в те, що ви можете знайти спосіб вирішити проблему, якого немає ще ні в кого.

2. Візьміть свою найкращу ідею

Аби зробити щось краще, ніж будь-хто, хто робив це до вас, вам не терпиться отримати ідеальну відповідь. Але ідеального не існує. Запишіть свої найкращі ідеї, а потім просто виберіть одну. Насправді навіть не має значення, яку саме ідею ви виберете, але ви не зможете почати діяти, поки цього не зробите.

3. Спробуйте і подивіться, що станеться

Частиною процесу ведення інновацій є перевірка ваших ідей і включення нової інформації по мірі її надходження. Іншими словами, запускаючи експерименти, швидко з’ясується, чи правильним є напрям, в якому ви рухаєтеся, чи ні.

4. Використовуйте те, чого ви дізналися, аби відрегулювати, і спробуйте знову

Незалежно від результату, після кожного експерименту у вас буде більше інформації. Цю інформацію можна використовувати для інформування про наступний крок, і напрямок руху стане трохи яснішим.

Ціль не в ідеальності, а в пошуку кращого способу і прагненні досконалості. Сила правильної спрямованості полягає в тому, щоб знати, що ви рухаєтеся в правильному напрямку, не затримуючись на місці. Коли Вінс Ломбарді (Vince Lombardi) став тренером Green Bay Packers, він сказав своїй команді на першій зустрічі:

Джентльмени, ми будемо невпинно гнатися за ідеалом, прекрасно знаючи, що нам його не досягти, тому що немає нічого ідеального. Але ми будемо його невпинно переслідувати, тому що в процесі ми доб’ємося досконалості. Я навіть віддалено не зацікавлений в тому, щоб бути хорошим.

Дванадцять переконань і моделей поведінки Чака Свободи закладають міцний фундамент духу новатора і є шляхом до розуміння того, як вести інновації у вашій організації. Все починається з голови.

Інновації — це більше, ніж винахід. Безумовно, це щось нове, але воно також «створює величезну цінність, вирішуючи важливу проблему. Іншими словами, винаходи досить поширені і часто десь припадають пилом, у той час як інновації змінюють світ». Інновації починаються з віри в те, що «ви можете знайти спосіб вирішити проблему, яку не міг би вирішити ніхто інший», і з вірності своїм переконанням.

За матеріалами LeadershipNowЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Давати і брати. Революційний підхід до успіхуДавати і брати. Революційний підхід до успіху
Розум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрівРозум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрів
Мистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілейМистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)