РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 14 січня 2022 р.

Карго-маркетинг і Україна: розвінчування міфів про рекламні стратегії

Джерело: Blog.kniga.biz.ua

Сучасному підприємцю часто важко розпочати бізнес, тим більше зробити його прибутковим. Виною цьому нерідко є наявність величезної кількості маркетингових міфів, через які люди не бачать реальної картини. Оскільки цілеспрямованим розвитком та просуванням компаній займаються понад сто років, з’явилися десятки подібних міфів. Книга «Карго-маркетинг і Україна» Олексія Філановського написана саме для того, щоби допомогти сучасним бізнесменам розібратися з усіма застарілими й недієвими стратегіями, та не використовувати їх, замінивши на більш дієві варіанти.

Проста книга, де немає заскладних пояснень та інформації, яка не може бути використана в наших реаліях, стане буквально настільним посібником, з якого можна дізнатися як правильно просувати свій бізнес, не витрачаючи зайвий час та кошти.

Карго-маркетинг і Україна: розвінчування міфів про рекламні стратегії

Один розділ — один міф

Книгу поділено на розділи, тому, якщо є конкретне питання, можна не читати все, а знайти саме ту інформацію, яка необхідна тут і зараз. Наприклад, дуже часто люди не розуміють, як правильно спілкуватися з українським споживачем. Адже порівняно недавно основною мовою спілкування зі споживачем була російська. А тепер не зрозуміло, як звертатися до людей, який меседж їм нести. Саме цьому питанню присвячена глава «Український споживач тупий і спілкується виключно суржиком».

У ній пояснюється, що цей міф ґрунтується на тому, що в певний час рекламники вирішили, що в наших людей немає культурного коду. Відповідно, вони найкраще сприймають жарти на кшталт приколів із «Вечірнього кварталу» та почали штампувати таку примітивщину. Та, якщо проаналізувати основну аудиторію, стає зрозуміло, що середньостатистичний українець добре розуміє іронію та з цікавістю реагує на тонкий гумор. Те ж стосується й суржика. Хоча люди використовують його в повсякденному житті, вони не хотіли б чути подібні звертання від компаній, які пропонують їм послуги чи продукти. До того ж, люди часто ставляться дуже скептично до бізнесу, який «розмовляє» з ними примітивною мовою.

Ця глава є однією з найбільш актуальних, оскільки саме сьогодні гостро постало питання правильної подачі посилів споживачу. І ця книга вчить тому, що спілкування бренду з українцем як із клінічним ідіотом — це дуже поганий вибір, який може сильно нашкодити бізнесу.

Також є розділи, які присвячені більш широким темам. Серед них міфи про:

  • «Чуйку»: директор компанії не потребує маркетолога, бо діє сам, за власним натхненням, керуючись так званою «чуйкою»;

  • Портрет споживача: створюючи загальний образ середньостатистичного представника ЦА, маркетологи сильно помиляються, адже не враховують особливості кожної людини, через це рекламна кампанія виходить надто шаблонною й не зачіпає;

  • Неважливість експертності та важливість креативності: женучись за нестандартним та хайповим, керівники відділів часто беруть на роботу не спеціалістів, які можуть експертно оцінити, пояснити, розповісти, а тих, хто фонтанує ідеями, що можуть бути цікавими (але лише на перший погляд);

  • Бренд неважливий — важливий продукт: міф засновано на тому, що головне зробити якісний продукт, і люди почнуть самі розуміти, що краще придбати якість, а не брендовість. У цьому є зерно істини, але люди не можуть дізнатися про якість продукції, бо вони просто взагалі не знають про її існування.

У цьому переліку лише частина міфів. З іншими можна ознайомитися читаючи книгу та зрозуміти, що кожен із них є дійсно актуальним та відомим навіть пересічним громадянам, не те що підприємцям. Завдяки тому, що кожен міф скрупульозно розбирається, ця книга буде корисна всім, як новачкам, так і професіоналам. Її можна читати просто для саморозвитку, адже вона допомагає зрозуміти, як взагалі будується маркетинг і як він впливає на людей.

Корисні поради

Ще одним плюсом книги є те, що в кожному розділі міф не лише розвінчується, а й пояснюється, чому ця стратегія недієва чи дієва тільки частково, а також надаються реальні поради про те, яку модель треба обрати замість міфічної стратегії. Кожна глава побудована так, щоби читач спочатку дізнався про міф, потім зрозумів, чому це не діє, а в кінці отримав поради, що варто робити насправді.

Завдяки такій простій і дуже зрозумілій концепції, книга «Карго-маркетинг і Україна» читається надзвичайно швидко та приносить не лише користь, а й літературне задоволення.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Ваш надійний тилВаш надійний тил
Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікаціїНетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)