РЕЦЕНЗІЇ | Книжкові новинки 16 листопада 2023 р.

Бізнес-книги: 15 найбільш очікуваних новинок осені

Як успішно провалюватись; як досягти успіху, коли все змінюється; як визначити ментальні перешкоди; як досягати більшого; що таке лідерство з вразливістю; що означає «бути гіком» тощо — у нових книгах від Емі Едмондсон, Бреда Стулберга, Гортензії ле Жантіль, Адама Гранта, Джейкоба Моргана, Ендрю МакАфі та інших авторів. Leading Blog представив добірку найкращих бізнес-книг, які видано восени 2023 року.

Бізнес-книги: 15 найбільш очікуваних новинок осені 2023

1. «Правильні помилки: наука про те, як успішно провалюватись» (Емі Едмондсон)

Right Kind of Wrong: The Science of Failing Well by Amy C. Edmondson

Ми звикли думати про невдачу як про протилежність успіху. Зараз ми часто розриваємося між двома «культурами невдач»: одна з них закликає уникати їх за будь-яку ціну, інша — провалюватися швидко і часто. Проблема в тому, що обом підходам бракує ключових відмінностей, які допоможуть нам відрізнити хорошу невдачу від поганої. Як наслідок, ми втрачаємо можливість зазнавати невдач успішно. Після десятиліть досліджень, відзначених нагородами, Емі Едмондсон прагне перевернути наше розуміння провалів і зробити так, щоб вони працювали на нас.

У книзі «Right Kind of Wrong» Едмондсон пропонує фреймворк для того, щоб мислити, обговорювати та практикувати невдачі з розумом. Окреслюючи три архетипи невдач — базовий, комплексний і розумний, — вона показує, як мінімізувати непродуктивні провали, одночасно максимізуючи те, що ми отримуємо від невдач усіх мастей. Вона ілюструє, як ми і наші організації можемо прийняти нашу людську схильність до помилок, навчитися точно визначати, коли невдача є нашим союзником, і запобігати більшості невдач, коли вони такими не є. Це ключ до розумного управління ризиками та запобігання шкоді, якої можна було б уникнути.

2. «Майстер змін: як досягти успіху, коли все змінюється, включаючи вас» (Бред Стулберг)

Master of Change: How to Excel When Everything Is Changing – Including You by Brad Stulberg

Від соціальних потрясінь, таких як економічні спади, пандемії та нові технології, до індивідуальних потрясінь, таких як одруження, кар’єрні зміни та батьківство, ми регулярно зазнаємо змін і трансформацій — як хороших, так і поганих. Зміни — це не виняток, а правило. Проте ми нескінченно боремося з ними, часто розглядаючи їх як загрозу нашій стабільності та почуттю власної гідності. «Master of Change» перевертає цей сценарій із ніг на голову і пропонує шлях, як прийняти постійну нестабільність життя і навіть розвиватися на її основі.

Бред Стулберг, експерт зі сталого розвитку, коуч і автор бестселера «The Practice of Groundedness», пропонує нову модель, яка описує зміни як безперервний цикл порядку, безладу і перепорядкування — так, ми повертаємося до стабільності, але ця стабільність є чимось новим. Спираючись на сучасну науку, давню мудрість і щоденну практику, Стулберг пропонує конкретні принципи для розвитку мислення, названого «міцною гнучкістю», а також звички і практики для його реалізації.

3. «Розблокований лідер: наважтеся вивільнити власний голос, керуйте з емпатією та несіть своє світло у світ» (Гортензія ле Жантіль)

The Unlocked Leader: Dare to Free Your Own Voice, Lead with Empathy, and Shine Your Light in the World by Hortense le Gentil

Найефективніші лідери — це так звані «людські лідери»: лідери, які проявляють емпатію, вразливість та автентичність. Але багато хто все ще дотримується застарілого міфу про те, що лідери повинні бути «супергероями: непогрішними, непохитними і безстрашними». На жаль, їхня вроджена здатність надихати залишається замкненою всередині, притупляючи їхній вплив. У книзі «Unlocked Leader» досвідчена коучка з лідерства Гортензія ле Джентіл поєднує реальні історії з життя, ретельні дослідження та практичні інструменти, щоб пояснити, як лідери-супергерої можуть стати ефективними лідерами-людьми.

Ви дізнаєтеся:

  • як визначити ментальні перешкоди, що стоять між вами і справжньою лідерською ідентичністю, і виснажують вашу енергію та вплив — ваші пастки для розуму;
  • як протистояти своїм страхам і уникнути цих пасток за допомогою зміни мислення;
  • практичні стратегії для кращого зв’язку з собою та іншими — формування свідомості.

4. «Правила приналежності: 5 важливих кроків, які створюють єдність та сприяють продуктивності» (Бред Дойтер)

Belonging Rules: Five Crucial Actions That Build Unity and Foster Performance by Brad Deutser

Лідери мають безпрецедентну можливість подолати великий розрив між роботодавцями та працівниками, запрошуючи людей стати частиною чогось більшого, ніж вони самі — приналежністю. Потреба в приналежності є вродженою і довготривалою, але часто невловимою. Справжня приналежність вимагає сміливого підходу, який забезпечує глибину та надійність роботи, що вимагається від лідерів, чиї організації прагнуть відчувати зв’язок, безпеку та прийняття.

«Belonging Rules» пропонує тонкі, прямі вказівки, які допоможуть орієнтуватися як в існуючих, так і в постійно мінливих соціальних та організаційних вимогах сьогоднішнього робочого місця. П’ять правил, що ґрунтуються на глибоких дослідженнях і практичному застосуванні, створюють основу для розбору та розшифрування складних, заплутаних і суперечливих питань сучасної робочої сили.

5. «Прихований потенціал: наука досягати більшого» (Адам Грант)

Hidden Potential: The Science of Achieving Greater Things by Adam Grant

Ми живемо у світі, який одержимий талантами. Ми відзначаємо обдарованих учнів у школі, природжених спортсменів у спорті та дітей-вундеркіндів у музиці. Але захоплення людьми, які починали з вроджених переваг, призводить до того, що ми не помічаємо відстань, яку можемо подолати ми самі. Ми недооцінюємо діапазон навичок, яких можемо навчитися, і те, наскільки вправними ми можемо стати. Ми всі можемо вдосконалюватися. І коли можливість не стукає, є способи спорудити двері. «Hidden Potential» пропонує новий фреймворк для підвищення рівня прагнень і перевершення очікувань.

6. «Зміна свідомості: не треба бути генієм, щоб мислити як геній» (Ервін Рафаель МакМанус)

Mind Shift: It Doesn’t Take a Genius to Think Like One by Erwin Raphael McManus

Протягом тридцяти років роботи експертом із розвитку мислення та коучем із лідерства Ервін Рафаель МакМанус був одержимий наступними питаннями:

  • Чому деякі люди досягають успіху, незважаючи на те, що всі шанси проти них?
  • Як інші досягають немислимого, а потім спостерігають, як їхнє життя вислизає з-під ніг?
  • Чи існують ментальні структури для невдач та успіху?

МакМанус усвідомив, що надто багато з нас мають досвід «майже життя». Ми майже здійснюємо свої мрії. Ми майже приймаємо рішення, яке все змінює. Ми завжди знаходимося на відстані одного вибору. У книзі «Mind Shift» МакМанус об’єднує дванадцять ментальних фреймворків, які допомогли деяким із найуспішніших людей на планеті створити внутрішні структури успіху.

7. «Рухайтеся швидко та виправляйте речі: надійний гайд для лідера по вирішенню складних проблем» (Френсіс Фрей, Енн Моррісс)

Move Fast and Fix Things: The Trusted Leader’s Guide to Solving Hard Problems by Frances Frei and Anne Morriss

Швидкість отримала погану славу в бізнесі, багато в чому заслужену. Коли Facebook зробив «Рухайся швидко і ламай речі» неформальним девізом компанії, це сприяло поширенню переконання, що ми можемо або досягати прогресу, або дбати про людей — або одне, або інше. Що певна кількість уламків — це ціна, яку ми повинні заплатити за винахід майбутнього.

Експертки з лідерства Френсіс Фрей та Енн Моррісс стверджують, що це переконання є глибоко хибним — і що воно заважає вам побудувати велику компанію. Допомагаючи керівникам і підприємцям вирішувати їхні найскладніші проблеми протягом останнього десятиліття, Фрей і Моррісс зрозуміли, що компроміс між швидкістю і досконалістю є хибним. Найкращі лідери вирішують складні проблеми з надзвичайною оперативністю, роблячи свої організації — працівників, клієнтів та акціонерів — ще сильнішими. Вони рухаються швидко і виправляють речі.

8. «Знати, що важливо: уроки життя, сповнене трансформацій» (Рон Шайч)

Know What Matters: Lessons from a Lifetime of Transformations by Ron Shaich

Рон Шайч, засновник і колишній генеральний директор Panera Bread, є бізнес-візіонером, який брав участь у створенні трьох культових ресторанних брендів: Au Bon Pain, Panera Bread, а тепер і Cava. Паралельно він розвивав «фаст-кежуал» — сегмент індустрії, який оцінюється у понад $100 мільярдів. Тепер він ділиться тим, що дізнався про підприємництво, управління великими підприємствами, трансформацію бізнесу та саме життя. Він ілюструє ці уроки своїм досвідом перетворення магазину печива площею 400 квадратних футів на 2400 ресторанів із доходом у $5 млрд, які протягом двох десятиліть приносили щорічний дохід інвесторам у розмірі 25% і випередили Starbucks і Chipotle.

9. «Революція лідерства: майбутнє розвитку динамічних лідерів» (Лорі Мазан)

Leadership Revolution: The Future of Developing Dynamic Leaders by Lori Mazan

У книзі «Leadership Revolution» executive-коучка Лорі Мазан пропонує новий захоплюючий підхід до розвитку лідерства, розроблений спеціально для XXI століття. Ґрунтуючись на її 25-річному досвіді коучингу топ-менеджерів, ви зможете дізнатися, як залучати й утримувати таланти, прискорюючи та індивідуалізуючи їхнє професійне зростання, а також як переосмислити лідерство в новому віддаленому та гібридному робочому середовищі.

Безцінний гайд зі стратегії лідерства та розвитку талантів, ця книга є ідеальним ресурсом для менеджерів, керівників, коучів та інших бізнес-лідерів, які шукають перевірені способи сформувати наступну генерацію лідерів у своїх компаніях.

10. «Лідерство з вразливістю: розблокуйте свою найбільшу суперсилу, щоб трансформувати себе, свою команду та організацію» (Джейкоб Морган)

Leading with Vulnerability: Unlock Your Greatest Superpower to Transform Yourself, Your Team, and Your Organization by Jacob Morgan

Як одні з найкращих світових лідерів розкривають потенціал інших, створюють довіру та ведуть за собою через зміни? Джейкоб Морган почав з одного базового питання: чи є вразливість для лідерів такою ж самою, як і для всіх інших? Виявляється, що ні. 20 серпня 1991 року Холліс Харріс, CEO авіакомпанії Continental Airlines, що перебувала у скрутному становищі, попросив своїх 42 000 працівників молитися за майбутнє організації. Наступного дня його звільнили. Те, що зробив Холліс, було вразливістю, але це не було лідерством.

У той час як вразливість калічить одних лідерів, інші використовують її як суперсилу. Вразливість сама по собі робить лідерів некомпетентними. Компетентність сама по собі заважає лідерам налагоджувати зв’язок зі своїми людьми. Ключовим моментом є розвиток як компетентності, так і вразливості — те, що Джейкоб називає «рівнянням вразливого лідера».

11. «Як завжди: гайд по тому, що ніколи не змінюється» (Морган Хаузел)

Same as Ever: A Guide to What Never Changes by Morgan Housel

Кожен інвестиційний план, що коли-небудь існував, — це, в кращому випадку, обґрунтоване припущення про те, що може статися в майбутньому, засноване на систематичній екстраполяції з відомого минулого. «Same as Ever» перевертає цей процес, запрошуючи нас визначити багато речей, які ніколи, ніколи не змінюються.

Зі звичним для нього стилем Морґан Хаузел представляє майстер-клас з оптимізації ризиків, використання можливостей і життя на повну. Через низку захопливих історій і змістовних прикладів він показує, як ми можемо використати наше нове розуміння незмінності, щоб бачити за рогом, не мружачись крізь невизначений ландшафт майбутнього; а озираючись назад, бути більш далекоглядними і натомість зосереджуватися на тому, що є незмінною істиною.

12. «Серце інновацій: польовий гайд для навігації по справжньому попиту» (Метт Чанофф, Меррік Фурст, Деніел Саббах, Марк Вегман)

The Heart of Innovation: A Field Guide for Navigating to Authentic Demand by Matt Chanoff, Merrick Furst, Daniel Sabbah and Mark Wegman

Книги про інновації здебільшого зосереджені на тому, як розвивати інноваційну культуру та проводити мозкові штурми ідей. «The Heart of Innovation» — перша популярна книга, яка конкретно заглиблюється в те, чим насправді є інновації та як їх створювати. Багато спроб впровадження інновацій зазнають невдачі, бо клієнти виявляються байдужими. Ключ до успіху — виявити незадоволений справжній попит; те, до чого клієнти не можуть бути байдужими.

На свіжих прикладах — від того, як SoulCycle здійснила революцію у фітнес-індустрії, а IBM побудувала 8-мільярдний бізнес в інтернеті, до того, як мати-одиначка поклала край насильству в африканських нетрях, — книга розкриває, як справжній попит часто буває прихованим або сприймається як належне.

13. «Код комунікації: розблокування будь-яких взаємин, по одній розмові за раз» (Джеремі Кубічек, Стів Кокрам)

The Communication Code: Unlocking Every Relationship, One Conversation at a Time by Jeremie Kubicek and Steve Cockram

Здорова комунікація має важливе значення у будь-яких професійних чи особистих стосунках. Коли лінії комунікації зношені або розірвані, виникає драма, непотрібні конфлікти та неефективність, що часто призводить до «втрати м’яча». Краща комунікація дає кращі результати. І це не дивно — чесні розмови будують глибші та продуктивніші стосунки. Теоретично це може здаватися простим, але на практиці здорова комунікація — одна з найскладніших речей, яку слід опанувати. «The Communication Code» допоможе вам будувати розмови та спілкування таким чином, щоб створити безпрограшний сценарій для всіх учасників.

14. «Шлях гіка: радикальне мислення, що сприяє досягненню надзвичайних результатів» (Ендрю МакАфі)

The Geek Way: The Radical Mindset that Drives Extraordinary Results by Andrew McAfee

Що означає «бути гіком»? Це бути завжди допитливою людиною, яка не боїться вирішувати складні проблеми та шукати нестандартні рішення. Ендрю МакАфі показує, як гіки створили нову культуру, засновану на чотирьох нормах: наука, власність, швидкість і відкритість. Спочатку шлях гіків здається дивним. Вони не шанують експертів, не люблять планування та процес, не бояться помилок і не одержимі ідеєю «перемоги». Але вони можуть пояснити все: від того, чому діти Монтессорі стають творчими майстрами, до того, як новачки підривають індустрію за індустрією (і все ще тільки починають). Коли всі чотири норми діють, виникає вільна, швидкоплинна, егалітарна, заснована на фактах, аргументована та автономна культура.

15. «Вести за собою, незважаючи ні на що: використовуйте цілеспрямованість, життєву енергію та спритність, щоб процвітати в умовах невблаганних змін» (Дастін Сіл, Ед Манфре)

Lead Through Anything: Harness Purpose, Vitality, and Agility to Thrive in the Face of Unrelenting Change by Dustin Seale and Ed Manfre

У сучасному світі, де відбуваються майже постійні зміни, кожен лідер стикається з безліччю суперечливих вимог, що стосуються працівників різних поколінь, культур і вікових груп; одним із найжорсткіших ринків праці в історії; нескінченними геополітичними, кліматичними, фінансовими та медичними викликами. Книга «Lead Through Anything» пропонує прості, перевірені та дієві стратегії, які допоможуть вам постійно підвищувати свій вплив як особистості, керівника та лідера.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та життіТехнологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті
Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життяTiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя
Перемогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потімПеремогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потім

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)