РЕЦЕНЗІЇ | Креативні книги 15 червня 2012 р.

10 найкращих книг для креативної людини

Видання The 99 Percent пропонує вашій увазі перелік книг, які розкривають секрети креативного процесу, стратегії продуктивності, а також майбутнього технологій. Якщо серед ваших друзів або знайомих є креативні люди, то ви вже знаєте, що подарувати їм на день народження.

 1. "Принцип прогресу" (The Progress Principle)
  Тереза Амабайл та Стівен Крамер (Teresa Amabile & Steven Kramer)

  Принцип прогресу

  Після дослідження 12000 публікацій у щоденниках 238 працівників у 7 компаніях, Тереза та Стівен прийшли до висновку, що саме розвиток (прогрес), а не гроші, додаткові бонуси чи статус, виявляється основним рушієм продуктивності працівника. Книга переповнена прикладами ефективної мотивації.

 2. "Звідки приходять хороші ідеї" (Where Good Ideas Come From)
  Стівен Джонсон (Steven Johnson)

  Звідки приходять хороші ідеї

  Досліджуючи "природню історію інновацій" Стівен Джонсон (Steven Johnson) ділиться випадками реалізації (та нереалізації) нових ідей, починаючи з еволюції джазу Девіда Майлза і закінчуючи розслідуваннями трагедії 9/11. Автор також демонструє, як зароджуються нові ідеї.

 3. "Самотні разом" (Alone Together)
  Шеррі Таркл (Sherry Turkle)

  Самотні разом

  Володіючи усім різноманіттям мобільних пристроїв та соціальних медіа, ми повинні були б бути більш залученими у комунікацію, ніж будь-коли раніше. Але реальність така, що насправді ми спілкуємося набагато менше, ніж, скажімо, 10 років тому. Професор Массачусетського Інституту Технологій (MIT) Шеррі Таркл розмірковує про самотність та неспокій, який переслідує сучасне покоління адептів онлайн-комунікації.

 4. "Інкогніто: Секретне життя нашого розуму" (Incognito: The Secret Lives of the Brain)
  Девід Іглман (David Eagleman)

  Інкогніто: Секретне життя нашого розуму

  Ця книга підійде для всіх, хто захоплюється нейропсихологією. Девід Іглман досліджує внутрішні зв'язки у нашому мозку та інтенсивну роботу підсвідомості, яка підтримує мільйони мисленнєвих процесів у той момент, коли ми вважаємо, що нічим не займаємося.

 5. "Кінець малярії" (End Malaria)
  Під ред. Майкла Стейнера (Michael Stainer)

  Кінець малярії

  Колекція есе про те, що означає виконувати хорошу роботу. "Кінець малярії", безперечно, найкраща книга року про продуктивність. Її співавторами стали такі відомі люди, як сер Кен Робінсон (Ken Robinson), Кевін Келлі (Kevin Kelly), Том Пітерс (Tom Peters), Йона Лерер (Jonah Lehrer), Баррі Шварц (Barry Schwartz), Ніколас Кар (Nicholas Carr), Джесіка Хегі (Jessica Hagy) та Скот Бельскі (Scott Belsky).

 6. "Компас насолоди" (The Compass of Pleasure)
  Девід Лінден (David Linden)

  Компас насолоди

  Професор нейрології Девід Лінден досліджує механізми, які змушують нас постійно шукати насолоди. Він аналізує "вбудовану" систему винагороди, яка визначає нашу любов до спортивних вправ, сексу, наркотиків, навчання, азартних ігор та всього іншого. Ідеї, викладені у книзі, допоможуть вам краще зрозуміти "систему винагороди", а значить навчитися налаштовувати її на потрібний вам лад.

 7. "Сильні сторони та достоїнства характеру" (Character Strengths & Virtues)
  Крістофер Петерсон та Мартін Селігман (Christopher Peterson & Martin Seligman)

  Сильні сторони та достоїнства характеру

  Чи можемо ми впливати на формування свого власного характеру? Крістофер Петерсон та Мартін Селігман досліджують 24 сильні сторони людського характеру та діляться стратегіями їх культивації.

 8. "Адаптація: Чому успіх завжди починається з провалу" (Adapt: Why Success Always Starts With Failure)
  Тім Харфорд (Tim Harford)

  Адаптація: Чому успіх завжди починається з провалу

  Економіст Тім Харфорд переконаний, що світ став настільки більш складним, що ми більше не можемо покладатися на "експертів", які повинні вирішити наші проблеми. Натомість, ми повинні боротися з ними самостійно і рухатися вперед методом спроб та помилок. Настав час перестати боятися провалу.

 9. "Чого хочуть технології" (What Technology Wants)
  Кевін Келлі (Kevin Kelly)

  Чого хочуть технології

  Співзасновник журналу WIRED Кевін Келлі порівнює розвиток технологій із розвитком живого організму, стверджуючи, що і в того, і в іншого є своє власна мета. І хоча ця концепція звучить досить дивно, книга написана дуже цікаво і адекватно.

 10. "Мілина" (The Shallows)
  Ніколас Карр (Nicholas Carr)

  Мілина

  Як колись сказав Маршалл Маклюен (Marshall McLuhan): "Спершу ми створюємо свої інструменти, а потім наші інструменти творять нас". Ніколас Кар демонструє, як основний інструмент сучасності — Інтернет — змінює наш спосіб мислення.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Давати і брати. Революційний підхід до успіхуДавати і брати. Революційний підхід до успіху
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)