РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книг 3 жовтня 2014 р.

Шість головних бізнес-книг 2014-го року

Джерело: Forbes Україна

Минулого тижня став відомим шорт-ліст престижного міжнародного конкурсу Business Book of the Year Award 2014. Найбільш значимі книги про бізнес McKinsey & Company спільно з виданням Financial Times вибирають уже дев'ять років поспіль. Перший конкурс стартував ще в 2005-му році.

Новинки відібрало журі, яке складається з видавців ділової літератури, а також журналістів і редакторів, які пишуть на бізнес-тематику. Зокрема, оцінювали книги декан Школи Журналістики Колумбійського Університету Стів Колл (Steve Coll), відомий економіст Мохаммед А. Ель-Еріан (Mohamed El-Erian), видавець Рік Кіркланд (Rick Kirkland) та інші. За словами журі, відібрані роботи є «найглибшим і найприємнішим для читання аналізом сучасних аспектів світу бізнесу».

Цікаво, що всі книги присвячено досить різним темам — вони не обов'язково пов'язані з практичними питаннями управління бізнесом. Але, за словами головного редактора Financial Times Лайонела Барбера (Lionel Barber), всі вони змушують задуматися і покращують розуміння сучасного світу.

Переможця конкурсу оголосять на святковій церемонії в Лондоні 11 листопада, йому вручать премію в розмірі $50 000. Forbes з'ясував, про що пишуть автори, які потрапили в шорт-ліст престижного конкурсу.

1. «Сітка: У пошуку приватності, безпеки і свободи в світі постійного нагляду» (Dragnet Nation: A Quest for Privacy, Security, and Freedom in a World of Relentless Surveillance)

Джулія Ангвін (Julia Angwin) 13 років працювала у відомому діловому виданні The Wall Street Journal, де вела, в тому числі, й тему захисту персональних даних. Нову книгу вона присвятила різноманітним методам спостереження, які використовують уряди країн, міжнародні організації та приватні компанії з метою отримання інформації про людей.

Зокрема, мова йде про збір інформації про користувачів Інтернету, мобільних телефонів і навіть водіїв автомобілів. Вивчивши всі можливі варіанти спостереження за людьми, Ангвін провела експеримент, спробувавши стати невидимою. Результати експерименту виявилися досить скромними, тому Ангвін пропонує зміни в міжнародне законодавство щодо збору персональних даних. Також автор дає багато слушних порад із мінімізації власних «слідів» у мережі і в інших сферах.

Книга вийшла в лютому 2014 року і незабаром зайняла 24-ту позицію бестселерів за версією The New York Times.

Dragnet Nation: A Quest for Privacy, Security, and Freedom in a World of Relentless Surveillance
» Докладніше на Amazon


2. «Друге століття машин: Робота, прогрес і процвітання в часи високих технологій» (The Second Machine Age: Work, Progress, and Prosperity in a Time of Brilliant Technologies)

Усі професії — від юриста до водія вантажівки — незабаром зміняться, а компанії, які не зможуть пристосуватися до нової реальності, — вимруть. У цьому запевняють директор Центру цифрового бізнесу Массачусетського Університету Технологій Ерік Брінолфссон (Erik Brynjolfsson) і його заступник Ендрю МакАфі (Andrew McAfee ).

Автори, які є одними з провідних експертів із технологій, описують конкретні приклади поки що досить дивовижних технологій, наприклад, роботів і автономних машин. Усе це, на думку авторів, незабаром стане буденністю і докорінно змінить економіку світу.

Незважаючи на дещо песимістичну тематику, автори впевнені, що перехід до більш технологічного суспільства може бути м'яким і відносно безболісним — і навіть вносять свої пропозиції щодо цього.

Книга вийшла в січні 2014 року і вже стала бестселером відразу за трьома версіями — The New York Times, The Wall Street Journal і The Washington Post.

The Second Machine Age: Work, Progress, and Prosperity in a Time of Brilliant Technologies
» Докладніше на Amazon


3. «Корпорація геніїв: Як керувати командою творчих людей» (Creativity, Inc. Overcoming the Unseen Forces that Stand in the Way of True Inspiration)

Видатний фахівець комп'ютерної графіки, Едвард (Ед) Кетмелл (Ed Catmull) також є президентом знаменитої анімаційної студії Pixar і студії Walt Disney Animation Studios. Навряд чи можна знайти більш підходящого автора для книги про креативність та інновації в бізнесі.

У новинці Кетмелл ділиться своїм багатим досвідом вирішення багатьох проблем у компаніях, які він створював або якими керував. Також він детально розповідає про багаторічну співпрацю з легендарним Стівом Джобсом та про управлінські рішення, розроблені спільно з ним. Хоча багато прикладів Кетмелла — зі світу анімації, більшість його порад цілком підходять для будь-якої компанії, яка намагається покращити свій творчий підхід і впроваджувати інновації.

Книга вже вийшла російською мовою — "Корпорация гениев: Как управлять командой творческих людей".

Creativity, Inc. Overcoming the Unseen Forces that Stand in the Way of True Inspiration
» Докладніше на Amazon


4. «Злам: Як правда наздогнала Руперта Мердока» (Hack Attack: How the Truth Caught Up With Rupert Murdoch)

Відомий британський журналіст, який вивів на чисту воду всю медіаімперію Руперта Мердока, нарешті, описав усю історію грандіозного скандалу. Йдеться про гучну історію з прослуховуванням журналістами видань Мердока телефонів знаменитостей, політиків, членів королівської сім'ї і багатьох звичайних громадян, внаслідок якої медіамагнату довелося закрити видання News of the world, а багато винних взагалі опинилися за гратами.

А почалося все в 2009-му році, коли Нік Дейвіс (Nick Davies) опублікував статтю в The Guardian про те, що журналісти Мердока зламали голосову пошту зниклої безвісти в 2002 році 13-річної Міллі Доулер, збивши, таким чином, з пантелику поліцію, яка вирішила, що дівчинка може бути жива.

Багато уваги в книзі приділяється тому, як корпорації Мердока вдавалося роками уникати відповідальності через підкуп поліцейських і дружбу з головними політиками країни. В рецензіях багато британських ЗМІ називають цю книгу «портретом сучасної Британії».

Книга вийшла в липні 2014 року, потрапила в п'ятірку бестселерів за версією The Sunday Times, її було висунуто на престижну британську журналістську премію Самюеля Джонсона. А недавно Джордж Клуні заявив, що планує зняти фільм за книгою Дейвіса.

Hack Attack: How the Truth Caught Up With Rupert Murdoch
» Докладніше на Amazon


5. «Борговий будинок: Як вони (і ви) стали причиною економічної кризи і як ми можемо запобігти її повторенню» (House of Debt: How They (and You) Caused the Great Recession, and How We Can Prevent It from Happening Again)

Економісти все ще намагаються зрозуміти: що призвело до кризи 2007-го року, і як їй можна було запобігти. На думку більшості рецензентів, ця книга — чи не найкраща робота, яка дає відповіді на ці питання. Недарма Атиф Міан (Atif Mian), професор економіки Прінстонського Університету, й Амір Суфі (Amir Sufi), професор фінансів з Університету Чикаго, вважаються провідними експертами з питань боргів.

Перш за все, автори наводять масу фактів про те, що нинішня світова економічна політика занадто орієнтована на захист банків і кредиторів. При цьому збільшувати потік кредитування, намагаючись із його допомогою вибратися з кризи — нерозумно, адже основною причиною кризи залишаються борги. Автори наводять кілька ідей з реформування іпотечних позик, зокрема, пропонують розділ ризиків між банком і позичальником.

House of Debt: How They (and You) Caused the Great Recession, and How We Can Prevent It from Happening Again
» Докладніше на Amazon


6. «Капітал у XXI столітті» (Capital in the Twenty-First Century)

Книга французького економіста Томаса Пикетті (Thomas Piketty) присвячена одній з основних проблем світової економіки — величезному розриву між багатими і бідними. Пікетті, професор Паризької школи економіки, пояснює цей феномен, починаючи з Європи XVIII століття.

Основна теза автора: до концентрації всіх багатств у руках малої частини людей призводить прибуток від капіталу, який перевищує економічне зростання країни. На думку Томаса Пікетті, подібний стан речей призводить до нестабільності. Так, економіст вважає, що якщо капіталізм реформувати, він призведе до краху самої суті демократії, адже фактична влада буде не у більшості, а в мізерно малої частки населення.

Для початку Пікетті пропонує ввести у всіх країнах прогресивний податок на багатство в розмірі 2% в доповнення до прогресивного податку на прибуток, який (податок) доходить до 80%.

Французькою мовою книгу було видано ще в 2013 році. Вона піддавалася у Франції нищівній критиці. Але коли її переклали англійською в 2014-му — вона стала сенсацією, посівши перше місце серед бестселерів сайту Amazon. Крім інтересу масового читача, книга також удостоїлася високої оцінки від провідних економістів світу.

Capital in the Twenty-First Century
» Докладніше на Amazon


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети
НЕ НЮНЬ. Просто, трясця йому, зроби це!НЕ НЮНЬ. Просто, трясця йому, зроби це!
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)